Duyuruyu Kapat

En yararlı bulduğunuz android uygulamaları nelerdir?

 • 12 Şubat 2012
 • 11989 Okunma
 • 4 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Arkadaşlar android telefonunuzda kullandığınız olmazsa olmaz dediğiniz market uygulamaları hangileri yazabilirmisiniz? Malum android markette binlerce yararlı yararsız uygulama var. Android kullanıcıları olarak tecrübelerimiz ışığında en yararlı uygulamaların bir listesini çıkartabiliriz. Böylece yeni kullanıcılar için bir rehber liste oluşmuş olur. Benim kullandığım ve en yararlı bulduğum uygulamalar aşağıdaki gibidir.

  System Panel : Android uygulamaları yedeklemek, kaldırmak ve gerektiğinde geri yüklemek için kullanıyorum. Telefona format attıktan sonra ilk yüklediğim uygulama budur. Bu uygulama sayesinde de diğer uygulamalarımı sd karttan alıp geri yüklüyorum.

  My Data Manager: Mobil internet ve wifi bağlantısı üzerinden kullandığım verileri ölçüyor. Aylık mobil internet kotanızı da ayarlayabiliyorsunuz. Hangi uygulamanın ne kadar veri kullandığını da listeleyebiliyor.

  Boat Browser: İnternet tarayıcı olarak bunu kullanıyorum. Dolphin, Puffin, Skyfire, Opera vb gibi bir çok tarayıcı mevcut. Ben en iyisinin bu olduğuna karar verdim.

  Tureng Sözlük: En verimli bulduğum sözlük uygulaması. Çevirilerde seçenek yapmanıza gerek kalmıyor. Türkçe yazarsanız ingilizceye çeviriyor. İngilizce yazarsanız türkçeye çeviriyor. İnternet bağlantısıyla çalışıyor.

  Dropbox: Belgelerinizi internette saklamaya yaran güzel bir uygulama. Ayrıca Bilgisayar-İnternet-Telefon arasında üçlü bir koordinasyon sağlıyor. Uygulamayı bilgisayarınıza kurduğunuzda bilgisayarda Dropbox adında bir klasör açıyorsunuz. Bu klasöre attığınız dosyalar hem internette saklanıyor hem de telefonuzdaki Dropbox uygulamasıyla telefona indiriliyor.

  Equalizer: Güzel bir ekolayzer uygulaması. Uygulama sadece müzik oynatıcıyı yada video oynatıcıyı değil telefondan çıkan her sesi etkiliyor. Zil sesleri, canlı tv, Sbp Tv vb bütün ses çıkışı olan uygulamarı etkiliyor. Tüm ayarları en üst seviyeye çıkardığınızda telefonun sesininde artış sağlıyor.

  aCCleaner Pro: İnternet uygulamalarının telefonda biriktirdiği geçici dosyaları silmeye yarıyor. Bu şekilde hafızanızın dolmasının önüne geçiyorsunuz. Hangi uygulama ne kadar geçici dosya oluşturmuş görebiliyorsunuz. Son versiyonları 1Tap Cleaner Free olarak geçiyor.

  Fancy Widgets: Hava durumu widgetlarının içinde en verimli bulduğum widget. Değişik boyutlarda ekrana yükleyebiliyorsunuz. Arka zemininin şeffaflığı ayarlanabiliyor.

  eBuddy: Klasikleşmiş bir msn programı. Facebook hesapları da eklenebiliyor.

  Hotmail: Turuncu zarf ikonu kullanan bu uygulama bana göre en iyi hotmail uygulaması.

  iGO: Aura, Ndrive gibi navigasyon uygulamalarını denedim. Ama telefonumda en verimli çalışan iGO oldu.

  Kingsoft Office: Quik Office ve Office Suite uygulamarını denedim ancak en verimlisi ve gelişmişi Kingsoft Office olduğuna karar verdim. Ancak Try versiyonu.

  Mx Video Player: Video oynatıcılar içinde en gelişmişi diyebilirim. 5-6 tane codec uygulamasını da yüklemek yerekiyor. Hafızada biraz fazla yer kaplıyor ama video oynatıcılar içinde en verimlisi bence bu.

  Quick Pic: En verimli ve kullanışlı bulduğum resim gösterici.

  Record My Call: Görüşme kaydediciler içinde en iyisi bence.

  Speaktoit Assistant: İnternet bağlantısıyla çalışan bu uygulama hem telefonunuzu sesli kontrol etmenize hemde ingilizce öğrenmenize yardımcı oluyor.

  Android telefonum (T20) için olmazsa olmazlarım bunlar. Siz de verimli bulduğunuz uygulamaları yazarsanız seçici bir uygulama listesi oluşturmuş olabiliriz.
   


  Yazan: maydinmaydin
  MezraL123 bunu beğendi.
 2. Medya: PowerAMP,BS player
  Kamera: Camera360
  Sistem gereçleri: SetCPU,Voodoo Control,NSTools
  İnternet: Dolphin Browser,Google Earth
  Arayüz:Go Launcher EX,İCS Arayüzü
   
 3. Yandex'i de dahil edebiliriz bence. Sokakları bile gösteriyor :D
   
 4. Bluetooth file maneger = telefonunuzun deyim yerindeyse bağırsaklarını bile görmemize ve hemen hemen herşeyi paylasmaniza ayrıca yazılım tarafından izin verilen herşeyi silmenize yardımcı olur üstelik türkçe dil.destegide cabası
  POWER AMP = mp3 çalmadan üstüne yok fazla sözede gerek yok
  3G WATCHDOG = Benim gibi kotalı internet kullanıyorsanız olmazsa olmazınız
  PICART VE LITTEPHOTO = Fotoğrafların üzerinde oynamayı seviyosanız bu iki uygulamayı bir deneyin.
  Ayrıca arkadaşın bellirtiği drobox adlı uygulamayida ısrarla tavsiye ederim blutooth manager ile bütün telefonunuzu internete yedekleyebilirsiniz benden bu kadar
   
 5. dolphin HD teamviewer root browser advanced task killer
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - yararlı bulduğunuz android
  Yararlı Uygulamalar Android Genel 20 Ekim 2016
  Yararlı gibi gözüken, ama aslında zararlı olan uygulamalar Android Genel 31 Ocak 2014
  Bakarmısınız Yararlı Olcagını Düşünüyorum . Android Genel 21 Eylül 2013
  ilginç yararlı uygulamalar lazım??? Android Genel 19 Haziran 2012
  Androidde kullandığımız programlarımızı burada paylaşalım. Daha yararlı oluruz! Android Genel 5 Mart 2011
Yüklüyor...
26/09/2017 - 19:40