En Meşur Hayalet Fotoğrafları

 • 5 Kasım 2010
 • 1346 Okunma
 • 8 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. En ünlü hayalet fotoğrafları
  Filme alınmış bir hayalet görüntüsünden daha inandırıcı bir hayalet kanıtı ne olabilir ki? Birazdan göreceğiniz fotoğraflar ruhların ve hayaletlerin fotoğraflanabilmesi için tüm gücünü harcayan insanların eserleri. Korkutucu ama ilginç. İşte o hayalet fotoğrafları..

  < Resmi açmak için tıklayın >


  10. Queensland; 1946
  1946 yılında çekilen bu fotoğraf Avustralya'nın Queensland eyaletinde çekildi. Kızının mezarının fotoğrafını çeken acılı bir anne fotoğrafı çektiği sırada mezarın başında hiç kimse görünmüyordu. Çektiği fotoğrafı eline alan kadın, mezarın üzerindeki hayali kızı görünce şoke oldu. Fotoğrafta gördüğü kızın kendi kızı olmaması ayrı bir enteresanlık taşıyor.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  9. S.S Watertown gemisi; 1924
  Bu meşhur fotoğraf 1924 yılında S.S. Watertown gemisinde çekilmiş. Gemi mürettebatında görevli iki işçinin birkaç gün önce yakıt tankını temizlerken ölmesi, gemide bulunan herkes üzerinde şok etkisi yaratmıştı. Olayın birkaç gün ardından çekilen bu görüntüler oldukça ürkütücü. Bu hayali görüntülerin gemideki herkes tarafından görülmüş olması da ayrı bir muamma. 5. HMS Daedalus; 1919 1919 yılında çekilen bu fotoğraf ABD ordusunda çekilmiş. Fotoğrafın sol üst köşesine doğru bir yerde konumlanmış Sir Victor Goddard'ın arkasındaki hayali görüntü, Freddy Jackson adındaki bir askere ait. Ölümünden iki gün sonra çekilen bu fotoğrafta o da yer alıyor.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  8. Wem kasabası hayaleti; 1995
  Bu fotoğraf da İngiltere'nin Wem kasabasında çekilmiş. Bölgede yerel işler yapan bir fotoğrafçı tarafından çekilen fotoğraf aslında yanmakta olan bir binanın fotoğrafı. Binanın giriş kapısında beliren küçük kız çocuğu herkesi hayrete düşürdü. İtfaiye ekipleri fotoğrafın ardından küllerin arasında ölü beden arasalar da hiçbir bulguya rastlayamadı.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  7. Bachelor's Mezarlığı; 1991
  ABD'nin İllinois eyaletinde bulunan mezarlıkta bir fotoğrafçı tarafından çekildi. Özeli bir film tekniğiyle çekilen bu fotoğrafta mezar taşı üzerinde oturan bir kadın silüeti yer alıyor. Fotoğrafçı çıplak gözle de bu kadın silüetini gördüğünü iddia ediyor.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  6. Corroboree; 1959
  Bu fotoğrafa montaj demek bir güç olur çünkü fotoğrafın çekildiği dönemde böyle bir teknoloji yoktu. Avustralya'nın Corroboree kayalıklarında çekilen bu fotoğrafta yine gizemli bir kadın silüeti yer alıyor.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  5. HMS Daedalus; 1919
  1919 yılında çekilen bu fotoğraf ABD ordusunda çekilmiş. Fotoğrafın sol üst köşesine doğru bir yerde konumlanmış Sir Victor Goddard'ın arkasındaki hayali görüntü, Freddy Jackson adındaki bir askere ait. Ölümünden iki gün sonra çekilen bu fotoğrafta o da yer alıyor

  < Resmi açmak için tıklayın >


  4. Toys-R-Us; 1978
  1978 yılında Kaliforniya'da Toys-R-Us mağazasında çekilmiş. O dönemde çocuklara yönelik bir aktivite merkezi olan mağazanın bulunduğu yerde 1869 yılında ölen genç bir adamın silüeti fotoğrafta yer alıyor.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  3. Lord Combermere; 1891
  Combermere Kütüphanesi'nde çekilmiş bu fotoğrafta yer alan hayalet kütüphanenin 4 kilometre ilerisinde ölmüş bir süvarinin görüntüsü

  < Resmi açmak için tıklayın >


  2. Madam Chinnery'nin annesinin mezarı; 1959
  1959 yılında Mabel Chinnery annesinin mezarını ziyaret ettikten sonran kocasının arabada otururken fotoğrafını çekti. Yalnız fotoğrafta ilginç bir görüntü belirdi. Arka koltukta bir kadın figürü belirdi. Bu figür annesinin hayali bir figürüydü.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  1. Raynham Malikanesi; 1936
  Belki de tüm zamanların en meşhur hayalet fotoğrafı 'Raynham&#8217;ın Esmer Leydisi' ne aittir. Eylül 1936 da br fotğrafçı olan Indre Shira İngiltere&#8217;nin Norfolk Raynham Salonunda Country Life dergisi için evin fotoğraflarını çekmekle görevlendirilmişti. Shira ve asistanı da ekipmanlarını büyük merdivenlerin önüne yeni yerleştirmişlerdi ki, kendi tarifi ile 'örtüler içinde bir kadın şeklinde bulutumsu şekli' gördü. Şekil merdivenler üzerinde yükselmeye başlayınca heyecanlanan Shira alelacele bir resmini çekebildi. Bu sırada hiçbir şeyin farkında olmayan ve merdivenler üzerinde de bir şey görmeyen asistan, ustasının telaşı ile alay ediyordu. Daha sonra gerçekten, o an Shira&#8217;nın batıl itikatlı olduğuna inandığını düşündüğünü açıklayacaktır.  (tamamen alıntıdır.)
   


  Yazan: Burak
  OğuzcanAbi bunu beğendi.
 2. :kop2:
   
 3. Nedense fotoğraflar hep eski:)
  HD Kalitesinde bir hayalet yok mu?
   
 4. hayalet diye bişe yokturrrr hepsi saçma zaten :D
   
 5. cok urkutucu
   
 6. :kop::kop:
   
 7. eski fotoğraf makineleri sapıtıyordur yanlış poz veriyo:ehe
   

 8. onlarda cıkacak :naughty:
   
 9. çıktıda hepsi sahte:ehe
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/02/2019 - 22:43