En İyi 250 Film Listesi

jöly

Üye
    Konu Sahibi
En İyi 250 Film Listesi'nde, şu anda Türk yapımı hiçbir film yer almıyor.''www.imdb.com'' adresinde yayın yapan ve ayda 57 milyon ziyaretçisi bulunan IMDB sitesinde, tüm dünyadan filmlerle ilgili bilgilerin yanında, üyelerinin oylarıyla belirlenen ''en iyi'' ve ''en kötüler'' listeleri ilgi görüyor.
Üyelerin 1'den 10'a kadar verdiği puanların ağırlıklı olduğu özel bir formülle hesaplanan listelerde yer almak için, belli sayıda üyeden oy almış olmak gerekiyor.
Her ülkeden çok sayıda sinemasever tarafından merakla takip edilen ve sürekli güncellenen ''En İyi 250 Film Listesi''nde, şu anda Türk yapımı hiçbir film yer almıyor.
İYİ VE KÖTÜ TÜRK FİLMLERİ
Atıf Yılmaz'ın yönettiği 1977 yapımı ''Selvi Boylum, Al Yazmalım'' 9,0 puan almasına rağmen, henüz yeterli oy sayısına ulaşamadığı için listede bulunmuyor.

Listede kısa bir süre için bulunma başarısını gösteren, ancak şu anda yer almayan filmler arasında ise 8,9 puana sahip 2005 yapımı ''Babam ve Oğlum'' ile 8,4 puana sahip 1996 yapımı ''Eşkıya'' yer alıyor.
En iyiler listesinde yer almayan Türk filmleri, ''En Kötü 100 Film Listesi''nde ise 5 yapımla boy gösteriyor.
Bu filmler ise 9'ncu sıradaki ''Emret Komutanım: Şah Mat'' (2007), 28'nci sıradaki ''Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu'' (2006), 45'nci sıradaki ''Keloğlan Kara Prens'e Karşı'' (2006), 86'ncı sıradaki ''Hababam Sınıfı 3,5'' (2006) ve 88'inci sıradaki ''Büyü'' (2004).
DÜNYADA EN İYİ VE KÖTÜLER
Siteye göre en iyi film, 1994 yapımı, Stephen King romanından uyarlanan ''Esaretin Bedeli'' (The Shawshank Redemption). İkinci sırada 1972 yapımı ''Baba'' (The Godfather) ve 3'üncü sırada ise Batman'ın son macerası olan 2008 yapımı ''Kara Şovalye'' (The Dark Knight) var.

En kötüler listesine bakıldığındaysa dünyanın en kötü filmi olarak 2008 yapımı ''Acaip Bi Film'' (Disaster Movie) gösteriliyor. Listede ikinci sırada ise 2002 yapımı ''Ben & Arthur'' ve 2004 yapımı ''Zombie Nation'' bulunuyor
 
Nazy

Nazy

Üye
Ağır Roman Diye Bir Film Vardı
Okan Bayülgen ve Müjde Ar ın oynadığı
O Film Harikaydı Bu Listelerde Neden Gösterilmiyor?
 

Benzer Konular

Efe Yakup Karahanlı
    • Cool
Cevap
1
Görüntüleme
186
PALA.
Efe Yakup Karahanlı
Cevap
0
Görüntüleme
252
Efe Yakup Karahanlı
Buğra
Cevap
3
Görüntüleme
329
rear2011
Eren Değerli
Cevap
0
Görüntüleme
148
Eren Değerli
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt