Duyuruyu Kapat

En iyi 20 Facebook Oyunu- Tanıtım

 • 22 Eylül 2011
 • 3771 Okunma
 • 3 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Her geçen gün yeni kullanıcılar kazanan Facebook'un büyümesine katkı sağlayan en büyük etkenlerden biri de oyunlar
  Eğer Facebook kullanıyorsanız arkadaşlarınızın organize suça karıştıklarını, bir yandan tarımla meşgul olduklarını, akvaryumdaki balıklarını beslediklerini, ıssız adalarda hazine aradıklarını görmüşsünüzdür.
  Oyunlar, bilgisayarın hep vazgeçilmez bir unsuru olmuştur. Hemen her bilgisayar kullanıcısı kafa dağıtmak için ara ara oyun oynar. Facebook, küçük oyunların sosyal bir biçimde oynanması için sosyal bir platform sağladı. Facebook oyunlarının popüler olmasının nedeni bu küçük oyunları arkadaşlarınızla rekabet ederek ya da ortak olarak oynayabilmeniz.
  Sosyal ağ ile birleşen oyunlar kimsenin beklemediği kadar popüler oldu. Artık normalde Facebook oyunu olmayan oyunlar da Facebook ile entegre oluyorlar ya da Facebook içinden de oynanabiliyorlar. Facebook'da pek çok oyun bulunuyor. Çoğunluğu yabancı olan bu oyunlar içinde Sanalika gibi Türk yapımı başarılı oyunlar da bulunuyor. Dünya da ise ağırlıklı olarak Zynga'nın oyunları tercih ediliyor. İşte Facebook'da en çok oynanan 20 oyun:
  < Resmi açmak için tıklayın >
  Farmville
  Kötü bir oyunun milyonlarca oyuncusu olmasına imkân yok. Farmville Facebook'unen popüler oyunu. Öyle ki sanal çiftlik oyunu Farmville oyuncularının sayısı Facebook'tan sonra en popüler sosyal ağ olan Twitter'dan fazla.
  Farmville'de sanal çiftliğinizi yönetip, ekinlerinizi hasat edip satış yaparak kazandığınız paralarla, yeni ekinler, traktör, çiftlik için süs eşyaları vb. şeyler alıp çiftliğinizi genişletebiliyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Mafia Wars
  Farmville gibi Zynga yapımı olan Mafia Wars'da polis korkusu olmadan yasadışı poker partilerine katılıp, rakip mafya adamlarını pataklayabilirsiniz.
  Organize bir suç örgütünü yönetiğiniz Mafia Wars'da adamlarınızın, giyim kuşamlarıyla ilgilenip, silah temin edip diğer Mafya patronları ile mücadele ediyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Fishville
  Fishville oldukça basit bir oyun ama bu Facebook'un en çok oynanan oyunlarından bir olmasına engel değil.
  Fishville'de akvaryumunuzda egzotik balıklar satın alıp, yetiştirip satıyorsunuz. Ayrıca akvaryumunuzu çeşitli biçimlerde süsleyebiliyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Happy Aquarium
  Akvaryum oyunları Facebook'da oldukça popüler. Happy Aquatium'da da akvaryumunuzu süsleyip, tropikal balıklar alıp, üretip satıyorsunuz.
  Fishville ve Farmville'de olduğu gibi arkadaşlarınıza yardım da edebiliyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Bejeweled Blitz
  Pop Caps Games'in (Zuma'nın geliştiricisi) yaptığı Bejeweled oyunu en popüler küçük oyunlardan biri. Bejeweled'ın Facebook versiyonu da oldukça popüler.
  Aynı renkten taşları bir araya getirmeye çalıştığınız Bejeweled çok hızlı bir şekilde oynayarak süre bitene kadar en yüksek skoru elde etmeye çalışıyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Street Racing
  Hızlı arabalardan ve sokak yarışlarından hoşlanıyor ama gerçek hayatta sokak yarışı yapmayacak kadar sağ duyuluysanız Street Racing tam size göre.
  Street Racing'de bire bir yarışlar yapıp para kazanıyorsunuz. Yeni arabalar satın alıp, takım kurup Facebook'daki en iyi yarış takım ya da sürücü olmaya çalışıyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Country Life
  Farmville ile çiftlik oyunları popülerlik kazandı. Farmville'den sonra benzerlerinin çıkması da kaçınılmaz bir durumdu tabii ki. Country Life Farmville'den sonra Facebook'da en çok oynanan çiftlik oyunu.
  Country Life'da da Farmville'de olduğu gibi ekinleriniz ve hayvanlarınızla ilgilenip, arkadaşlarınıza hediyeler gönderebiliyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  YoVille
  Eğer Sims'i seviyorsanız Yoville'i de seveceksiniz. Sims'de olduğu gibi YoVille'de de bir karakter yaratıp, temel ihtiyaçlarını karşılayıp bir işe sokuyorsunuz.
  Ev döşeyip arkadaşlarınızı ziyaret edebiliyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Vampire Wars
  Vampirler oyunlarda sıkça kullanılır. Facebook'da da kaçınılmaz olarak bir vampir oyunu var. Vampire Wars'da bir vampir olarak kan toplayıp, görev yapabilir ve kendi vampir klanınız kurup rakip klanlarla savaşabilirsiniz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Farkle
  Farkle oldukça basit ama bağımlılık yaratıcı bir zar oyunu. 6 tane zar atıp saklamak istediklerinizi seçip kalanını daha yüksek bir skor için tekrar atıyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Petville
  Petville için Sims'in insan yerine hayvanlarla oynan versiyonu diyebiliriz. Petville'de evcil hayvanınızı besleyip, temizleyip onunla oyunlar oynayabiliyorsunuz. Level atalayıp özel mamalar, hediyeler vb. toplayabiliyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Roller Coaster Kingdom
  Tycoon tipi işletme oyunları türünde olan Rollercoaster Kingdom'da kendi lunaparkınızı kurup, bilet satıp ziyaretçilerinizi mutlu ederek parkınızı büyütmeye çalışıyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Restaurant City
  İş yönetimi oyunu olan Restaurant City'de kendi restoranınızı işletiyorsunuz. Oyunda yemekler için malzeme toplayıp, bunları arkadaşlarınızla takas edip çalışanlarınızı yönetmeniz gerekiyor.
  Benzer bir oyun olan Cafe World size basit geliyorsa daha detaylı olan Restaurant City'yi deneyebilirsiniz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Fashion Wars
  İçinizdeki divayı Fashion Wars'da ortaya çıkartabilirsiniz. Gene Zynga'nın geliştirdiği oyun Mafia Wars'a benziyor. Arkadaşlarınızı takımınıza dahil alın, organizasyonlara katılın ve diğer takımlara karşı savaşın.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Texas Hold 'Em Poker
  Facebook'un en popüler poker oyunu. Kumarhaneye gitmeden evinizden sanal olarak zengin olabilirsiniz. Oyunun size verdiği miktarla başlayıp, ounadıkça paranızı artırabilirsiniz. Tabii her kağıt oyununda olduğu gib bunda da şansa ihtiyacınız var.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Farm Town
  Farm Town, Farmville sayeinde popüler olan çiftlik oyunlarından bir tanesi. Farm Town'da ekin biçme ve satma dışında özel görevleri yapıp kupalar kazanabiliyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Zoo World
  Zoo World de, Pet World gibi bir hayvan bakım oyunu. Hayvanlarınızı besleyip, bakımlarını yapıp, yıkıyorsunuz. Stadyumlarda yarışlara katılıp sanal para kazanabiliyorsunuz. Bunun yanında arkadaşlarınıza uğrayıp, bahçenizle ilgilenip yarışlara para yatırabiliyorsunuz.
  [HR][/HR]< Resmi açmak için tıklayın >
  Island Paradise
  Belli bir yaşa gelen ve büyük şehirde yaşayan herkes şöyle sayfiyeden bir ev alsam da oraya yerleşsem der durur. Islan Paradise işinizi bırakmadan tropikal bir adada yaşayıp, bahçenizle ilgilenip, hayvan yetiştirip evinizi dekore etmenize olanak sağlıyor. Hatta komşularınızdan bir şeyler çalmanız bile mümkün.
  [HR][/HR]
   


  Yazan: Reşwan
  H/\S/\N bunu beğendi.
 2. en ıyi oyunları koymuşsun sadece
   
 3. başlık da "en iyi 20 facebook oyunu" zaten :))
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - Facebook Oyunu Tanıtım
  facebooktaki avataria oyunu engellendi! Facebook 28 Nisan 2016
  facebook oyun isteklerini engelleme//resimli anlatım Facebook 23 Ocak 2016
  Facebook Oyun aktarma Facebook 11 Kasım 2015
  Oyun Önerisi (Facebook) Facebook 7 Mayıs 2014
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/09/2017 - 21:53