En Çok Android Kullanıcılarını Windows Phone'u Tercih Ediyor

• 13 Mart 2013
  • 866 Okunma
  • 18 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. 2012 yılında kullandıkları platformu bırakarak Windows Phone'a geçen en büyük kitle Android kullanıcıları oldu. 2012 yılı itibarıyla yaklaşık 700 bin yeni kullanıcı kazanan Windows Phone, bu anlamda yüzde 240'lık bir artış yakaladı.Windows Phone'a gelenlerin yüzde 17'sini eski Android'liler oluşturdu ve bunların çoğu Nokia Lumia 800 ve HTC Windows Phone 8X'i tercih etti.

Android'in yanı sıra, yeni Windows Phone kullanıcılarının yüzde 6'sı BlackBerry ve yalnızca yüzde 2'si Apple kullanıcısıydı. Geri kalanlar ise, hayatlarında ilk kez cep telefonu sahibi olanlardı.

Android, Windows Phone'a yaklaşık 119 bin müşteri kaptırmasına rağmen, pazar payını yüzde 56.2'ye çıkararak bu alandaki liderliğini sürdürdü. Android'i takiben iOS yüzde 30.6, Windows Phone ise 2012 yılını yüzde 6 ile kapattı.

Alıntı

Yazan: ecel54
  2. :tşk: iyi haber bizim için

3. İlkkez telefon sahibi olan derken? Akıllı olmayan telefon kullananları hiç kullanmamis gibi göstermisler sanki

4. bencede o telefon kullanmayanlar arasında symbian da var

5. wp nin degerini bilin 4 saattir annemin xperia solayı pc ye yedekleyip hard format atamadım wp yi taktıgım gibi dasyaları goruo

6. :tşk: gerçektende iyi haber wp yükselisini sürdürecek inşallah

7. Ben onuları bimem ama Nokia yı Wp için değil Yeni adıyla Here navigasyonları için tercih ettim oda yürümeyi düzeltmeliler

8. azdan az coktan cok gider demişler:D

Mobilator bunu beğendi.
  9. 2013 Wpnin yılı olacak

10. aynen:oke: 2013 yılını cift haneli pazar payiyla kapaticak buyuk ihtimalle. Hatta%12-15 civarında bir pazar payina ulaşacak gibi gozukuyor.

11. Abi sayende bir anda wpye sempati duymaya başladım :ehe

12. Benim peder s3 kullanıyor ama bendeki lumiayı görünce ilk başta benle anlaşma yaptı bunu iphone ile takas edelim dedi bnde kabul ettim ve pedere lumiayı verdim aradan 2-3 gün geçince telefonun şarjı yetmiyor diye geri verdi bende şuan yeni güncellemeyi bekliyorum o güncellemede batarya duzelırse peder lumiayı alacak yani android ve iostan çok seviyor telefonu ama şarj sorunu var

13. Açıkçası şu anda ben bile geçmeyi düşünüyorum. Bayıldım 920 ye. iPhone 5 ten sonra gördüğüm en hızlı ve akıcı cihaz.

14. android kullanıcılarından bunları duymak gerçekten çok güzel :)

15. inceledin galiba telefonu :D

16. Evet dün Odtü gezimiz vardi. En son Ankamall e gittik ve electro world de inceledim. :) Sarisina aşık oldum resmen :( Ve ekranının bu kadar keskin ve kaliteli görüntü verdiğini bilmiyordum. :D 920 den sonra s3 un ekrani qhd gibi geliyor. :D

17. Sizden bunları duymak büyük mutluluk :)

18. Gördüğümü söylüyorum :) Sezar ın hakkı Sezar a :ehe

19. WP8'in başarısına diyecek yok ama piyasanın % 70'ini Android kullanıcıları oluşturunca geçişlerinde en çok Android'den olması normal geldi bana :D

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
14/11/2018 - 11:37