Emekli Yarbay Şenol Özbek trafik kazasında hayatını kaybetti

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bsevinckan

bsevinckan

Üye
    Konu Sahibi
Emekli Yarbay Şenol Özbek trafik kazasında hayatını kaybetti
İzmir'in Menemen ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, emekli Yarbay Şenol Özbek (50) hayatını kaybetti. Kaza, dün gece saat 22.00 sıralarında Emiralem Hal Kavşağı'nda meydana geldi. Darbe karşıtlığıyla tanınan emekli Yarbay Özbek'in kullandığı 06 LB 642 plakalı otomobille karşı yönden gelen Halil Bilgiol idaresindeki 35 MPD 70 plakalı araç çarpıştı. Kazada Özbek ve diğer aracın sürücüsü Bilgiol hayatını kaybetti.
Kanal A'da Alper Tan'ın hazırlayıp sunduğu "Sivil Düşünce" programında yorumcu olarak ve çeşitli gazetelerle internet sitelerindeki yazılarından tanınan Şenol Özbek, İzmir'in Menemen ilçesinde geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi. Türkiye'de infiale yol açan belgenin altında imzası bulunan Albay Dursun Çiçek ile birlikte iki yıl görev yapan Özbek, darbe karşıtlığı ve demokratik açılıma destek veren sözleriyle de tanınıyordu. Yol çalışması yüzünden daralan yolda Şenol Özbek idaresindeki 06 LB 642 plakalı otomobil, karşı yönden gelen Halil Bilgiol yönetimindeki 35 MPD 70 plakalı otomobille çarpıştı. Hatalı sollama sebebiyle meydana geldiği iddia edilen kazada emekli Yarbay Şenol Özbek ve diğer otomobilin sürücüsü Bilgiol hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı. Özbek ve Bilgiol'un cenazeleri, Menemen Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Özbek'in cenazesi, damadı Dr. Battal Yıldırım tarafından teslim alındı. Özbek'in cenazesinin, havayoluyla Ankara'ya götürüleceği öğrenildi. Darbelere ve demokrasi dışı müdahalelere karşı çıkan Özbek, Türkiye'nin temel meselelerine ilişkin demokratik tavırları ve çıkışlarıyla biliniyordu. Özellikle 12 Eylül referandumu sürecinde Kanal A ekranlarındaki yorumlarıyla ülkücü milliyetçi çevrelerin Türkiye'nin değişimine destek vermesinde öncülük eden Özbek, yaklaşık 1,5 yıldır "Sivil Düşünce" programında da yorumcu olarak görüşlerini aktarıyordu. Aynı zamanda pek çok gazete ve televizyona verdiği röportajlarla da askerî vesayeti ve darbeleri eleştiren Özbek, sivil demokrasinin gelişmesi ve yerleşmesi için görüşlerini ortaya koyuyordu.
ŞENOL ÖZBEK KİMDİR?
Şenol Özbek, 1962 yılında Sivas'ın Geyikpınar köyünde doğdu. İlkokulu Ankara'nın çeşitli okullarında okudu. 1976 yılında Ankara Gazi Osman Paşa Ortaokulu'nu, 1979 yılında Ankara Atatürk Lisesi'ni bitirdi. Aynı yıl Kara Harp Okulu'nu kazandı ve 1983'te mezun oldu. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yerlerde komutanlık ve karargâh subaylığı görevlerinde bulundu. Genelkurmay Karargâhı'nda çalıştı. Son görev yeri olan Kıbrıs'ta yarbay rütbesindeyken 2004 yılında kendi isteğiyle emekliliğe ayrıldı. Evli ve üç çocuk babasıydı.
Özbek'in cenazesi uçakla Ankara'ya götürüldü
Terörle mücadele konusunda görüşleriyle gündeme gelen emekli Yarbay Şenol Özbek'in cenazesi Ankara'ya götürüldü. İzmir'in Menemen ilçesinde önceki gece trafik kazasında hayatını kaybeden Özbek'in naaşı, yakınları tarafından Menemen Devlet Hastanesi'nden alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na getirildi. Burada kargo bölümü üzerinden uçakla Ankara'ya götürüldü.
Emekli Yarbay Şenol Özbek'in (51) kullandığı 06 LB 642 plakalı otomobille karşı yönden gelen Halil Bilgilol (73) yönetimindeki 35 MBD 70 plakalı otomobilin çarpıştığı bildirildi. Çarpışma sonucu her iki sürücünün de hayatını kaybettiği ifade edilirken yaralanan 4 kişinin taburcu edildiği öğrenildi. Ayrıca Özbek'in aracında bulunduğu ifade edilen İlknur Erbaş'ın (37) tedavisinin Menemen Devlet Hastanesi'nde sürdüğü bildirildi.
(CİHAN)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer KonularÜst Alt