Elinin mürekkebiyle kadın işine soyunan erkeklere..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
    Konu Sahibi
Elinin mürekkebiyle kadın işine soyunan erkeklere..

Elinin mürekkebiyle kadın işine soyunan, kısaca yalnız yaşayan erkeklere beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için yemek yapmayı öğreten birkaç bilgi :)

Yemekleri daima tencerenin içinden yiyin. Böylelikle tabak kirletmemiş olursunuz asla sade pilav yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda altını tuttursanız bile renginden anlaşılmaz...
Soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana dokunmayın. Özellikle rendelediğinizde elleriniz çok kötü kokuyor. Bunun yerine soğana ekmek tahtasıyla beş altı kez vurmayı deneyin. Aynı işi görür.
Patates kızartacaksanız soyduğunuz patatesleri asla yıkamayın. Kızgın yağa attığınızda çok kötü patlıyorlar.
Yemekler asla kendi başlarına hareket etmezler. Şayet geçen ay yaptığınız tavuk kendi kendine kımıldamaya başladıysa kurtlanmış demektir. Çok zor durumda kalmadıkça yememeniz tavsiyemizdir.
Sebzeleri pişirdikçe vitamin değerleri düşer. Mümkün olduğunca çiğ tüketin.
Karpuz tabağa koyulmaması gereken bir meyvedir. İkiye ayırıp ortasından kaşıkla yiyebilirsiniz.
Tencere kapağı en mükemmel tabaktır.
Buzdolabının sebzelik olarak adlandırılan kısmı yemeyi düşünmediğiniz şeylerin saklanması için idealdir. Bu bölüme konan şeyler nasıl olsa bir süre sonra unutulur. Sebzeliğin kapağını sıkı kapatırsanız çürüyen şeylerin kokusu dolaba daha az yayılır. Makarna paketini açmak için paketi ortasından sıkıca kavrayın ve altını tüm gücünüzle fayansa vurun.paketin üst tarafı yırtılacaktır. Belki bu işlem sırasında makarna un ufak olabilir ama risk almaya değer. Özellikle misafirlerin yanında yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu size maço bir hava verir.

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
alo Dominos pizza mı?

• Beğen
Tepkiler: jackalmami ve vapur dumanı
vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
    Konu Sahibi
en temizi :)

larten123

larten123

Üye
elinin hamuruydu galiba:ah

• Beğen
Tepkiler: vapur dumanı
EneSinan

EneSinan

Üye
bu paylaşılmışti sanki yada başka yerde gördüm. Neyse :tşk:

• Beğen
doctorrr

doctorrr

Üye
feminiiistt feminiiiiissstt :haha:

• Beğen
tempestshine

tempestshine

Üye
Bize gelin beyler ben size bir et sote yapayım beraber yiyelim :D

• Beğen
Tepkiler: vapur dumanı ve seydo
jackalmami

jackalmami

Üye
nereden öğrendin et sote yapmayı? yoksa sende mi elinin takozluğuyla kadın işine soyundun :ehe

Metalnemre777

Metalnemre777

Üye
Garni yarihi da anlatsan kardesim.Nostalji yapcam.:eller:

seydo

Üye
yemek yapmak bir sanattır her insan beceremez bazı kadınlar bile yapamıyor :kop:

tempestshine

tempestshine

Üye
ben yapıyorum :sirit:

vapur dumanı

vapur dumanı

Üye
    Konu Sahibi
yemek yapmakta yemekte bir sanattır bence :) beceremeyen çekilsin kenara ve tavsiyelerime uysun :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...