Ekran Kapalıyken Tablette Bildirimleri Almak

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ekran Kapalıyken Tablette Bildirimleri Almak
Tablette internet bağlıyken sinyal cubuklarinin rengi mavi. Ancak ekran bir süre kapalıyken tableti açtığımızda, kısa bir süre için sinyal çubukları beyaz renkte görünüyor. Yani ekra kapalıyken wifi sinyali kopuyor demektir bu. Derin uykudan kaynaklidir dedim ve markette deep sleep engelleyici bir uygulama denedim. Tablet 15 dk kapalı kaldiktan sonra açtığımda, sinyal isiklari maviydi. Ancak buna rağmen, viber ve Skype gibi uygulamalardan bildirim gelmemişti. Bu sorun nasıl çözülür sizce? Android 4.2 var ve rootlu polypad 1018.

Teşekkürler.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Tablette internet bağlıyken sinyal cubuklarinin rengi mavi. Ancak ekran bir süre kapalıyken tableti açtığımızda, kısa bir süre için sinyal çubukları beyaz renkte görünüyor. Yani ekra kapalıyken wifi sinyali kopuyor demektir bu. Derin uykudan kaynaklidir dedim ve markette deep sleep engelleyici bir uygulama denedim. Tablet 15 dk kapalı kaldiktan sonra açtığımda, sinyal isiklari maviydi. Ancak buna rağmen, viber ve Skype gibi uygulamalardan bildirim gelmemişti. Bu sorun nasıl çözülür sizce? Android 4.2 var ve rootlu polypad 1018.

Teşekkürler.

Ayarlar > Kablosuz > Gelişmiş > Uykudayken Kablosuzu Açık Tut

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Tabletin standart ayarları zaten ilk baktığım ayarlardır. Aslında mantık olarak da o ayarların yetmesi gerekiyor oysa Viber üzerindeki "Wifi sürekli açık tut." ayarı bile çözüm olmuyor. Ne onun ne de telefondaki ayarların bir etkisi olmuyor.

H0lligan

Üye
aynı sorun bende var kilidi bi açıyorum bildirim yağmuru :D :ehe
custom rom dene çözüm olur

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Tabletin standart ayarları zaten ilk baktığım ayarlardır. Aslında mantık olarak da o ayarların yetmesi gerekiyor oysa Viber üzerindeki "Wifi sürekli açık tut." ayarı bile çözüm olmuyor. Ne onun ne de telefondaki ayarların bir etkisi olmuyor.

tekrar Stock ROM flashla derim ama hatırladığım kadarıyla o tarz tabletlerde Stock ROM olayları çok tehlikeliydi

• Beğen
Tepkiler: H0lligan
Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
aynı sorun bende var kilidi bi açıyorum bildirim yağmuru :D :ehe
custom rom dene çözüm olur

Onu çok önceleri düşündüm, fakat Polypad 1018'e uygun rom bulamadım. Orjinali dışında yok.

tekrar Stock ROM flashla derim ama hatırladığım kadarıyla o tarz tabletlerde Stock ROM olayları çok tehlikeliydi

Bu sıkıntı başından beri var. Orjinal 4.4 yazılımını kurduğumda da hiçbir şey değişmedi. Ben de tekrar 4.2'ye geri döndüm. Yani stock romu baştan kurmayı zaten denedim. Garantiyi arayıp sormaktan başka çare kalmıyor gibi. Playstore üzerinden bir çok uygulama denemiştim. Hatta onlardan biri cyanogen mod'un benzer problemini bile çözdüğü halde, bu tablette işe yaramadı.

• Beğen
Tepkiler: H0lligan

H0lligan

Üye
deep sleep yüzündendir buda system kaynaklı ki şarj için yapıldığını düşünürsek güzel ama böylede bir götürüsü var tek çare sanırım ekranı açık tutmak

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Onu çok önceleri düşündüm, fakat Polypad 1018'e uygun rom bulamadım. Orjinali dışında yok.

Bu sıkıntı başından beri var. Orjinal 4.4 yazılımını kurduğumda da hiçbir şey değişmedi. Ben de tekrar 4.2'ye geri döndüm. Yani stock romu baştan kurmayı zaten denedim. Garantiyi arayıp sormaktan başka çare kalmıyor gibi. Playstore üzerinden bir çok uygulama denemiştim. Hatta onlardan biri cyanogen mod'un benzer problemini bile çözdüğü halde, bu tablette işe yaramadı.

O tarz cihazlarda boyle seyler olabiliyo bence bi servise baktirmakta fayda var gerci onun servisi ne kadar ilgilenir orasida mechul :islik

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Aslında cihazla uyumlu bir uygulamaya denk gelsem şahane olacak da pek mümkün değil gibi. Cevaplar için teşekkürler.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Custom ROM arastirdin mi hic ? Varsa CM cok iyi bir cozum olabilir ;)

Birkaç kez araştırmıştım; fakat bulamadım. Belki de Polypad 1018 diye değil de üretici firma ismiyle aramak lazım. Rom yüklerken Çince yazıların olduğu bir uygulama kullanılıyordu bu tablet için. İsmini şu an hatırlamıyorum.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Birkaç kez araştırmıştım; fakat bulamadım. Belki de Polypad 1018 diye değil de üretici firma ismiyle aramak lazım. Rom yüklerken Çince yazıların olduğu bir uygulama kullanılıyordu bu tablet için. İsmini şu an hatırlamıyorum.

LiveSuit dir buyuk ihtimal ;) o tarz cihazlara o program kullaniliyordu :ehe

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Büyük ihtimalle. Bir ara o program aracılığıyla cihazın custom romunu bulmayı denerim. Pek umudum yok ya hadi neyse.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Büyük ihtimalle. Bir ara o program aracılığıyla cihazın custom romunu bulmayı denerim. Pek umudum yok ya hadi neyse.

Son surumunde Stock ROM bulma ozelligi vardi diye hatirliyorum ama Custom ROM pek sanmiyorum tablet pirine bak istersen

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 484994

Üst Alt