Ekmeği İsraf Etmeyin

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
karayel90

karayel90

Üye
    Konu Sahibi
Ekmeği İsraf Etmeyin

Türkiye Fırıncılar Federasyonundan (TFF) derlenen bilgilere göre, Türkiye'de günlük üretilen 82 milyon ekmeğin 77 milyon 340 bini tüketilirken 4 milyon 600 bini çeşitli nedenlerle israf edilerek çöpe atılıyor.

Türkiye'de israf edilen ekmek adedi ülkelerin nüfuslarıyla karşılaştırıldığında ortaya ilginç sonuçlar çıkıyor. Türkiye'de israf edilen ekmek miktarı 4 milyon 495 bin 404 nüfuslu Hırvatistan, 4 milyon 300 bin nüfuslu Gürcistan ve 3 milyon 596 bin nüfuslu Moldova'dan daha yüksek. Ayrıca, israfın ulaştığı boyut, 2 milyon nüfuslu Kosova, 625 bin 266 nüfuslu Karadağ, 398 bin 534 nüfuslu Malta ve 300 bin 101 nüfuslu İzlanda'nın nüfusunun toplamından daha fazla.

Açlıktan insanların hayatlarını kaybettiği bir dünyada, İslam dininde de yasaklanan israfın Türkiye'de çok yüksek seviyelere ulaşmasının üzüntü verici

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Tesekkurler ..
Ama Turkiye'de Ekmek Israfindan Daha Buyuk Ve Onemli Sorunlar Var ..

karayel90

karayel90

Üye
    Konu Sahibi
Tabikide ama nimetin en büyüğü kültürümüzde ekmektir.Şimdi pek fazla dini konulara kaçmak istemiyorum.Bence derin bi konu

balabanya

Üye
gerçekten güzel konuya değindin fazla ekmek varsa atın dondurucuya deepfrezee çıkartın pamuk gibi mikrodalgada poşetle ısıtın tamamdır.

- - - Eklendi - - -

Tabikide ama nimetin en büyüğü kültürümüzde ekmektir.Şimdi pek fazla dini konulara kaçmak istemiyorum.Bence derin bi konu

Dinle bir alakası yok bunu kimsenin yapmaması lazım ister ateisti olsun ister hristiyanı

Samet.25

acık konusmak gerekirse bana göre bu bilgiler sallamasyon ben bizim ülkemizde ekmeği çöpe atan kimse görmedim bayat ekmek varsa bına demırlerına asar cogu kısı hatta basımdan gecen bi olay var bende anlatmak istiyorum bi kere aksam 9 gibi yolda yuruyom ayagı sakat bi amca elinde hurda arabası karsıdan geliyor yanından gecerken seslendı bana karsı bınanın demırınde ekmak poseti vardı onu bana getirirmisin dedi ayagı sakat oldugu ıcın gecemıyodu yoldada trafık vardı gittim aldım geldim merak ettım dayı napcan bunu dedım bunları toplayıp sabah parkta kuslara atıyom dedi genelde bizim ulkemızde bayat ekmeklere yapılan işlem bu bence çöpe gittiği yok vardır ama en azından bu kadar abartma değil

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Dinden Bahsetmiyorum Bende ..
Din Hicbirsey Ile Karistirilamaz

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Yazık yazık.

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
acık konusmak gerekirse bana göre bu bilgiler sallamasyon ben bizim ülkemizde ekmeği çöpe atan kimse görmedim bayat ekmek varsa bına demırlerına asar cogu kısı hatta basımdan gecen bi olay var bende anlatmak istiyorum bi kere aksam 9 gibi yolda yuruyom ayagı sakat bi amca elinde hurda arabası karsıdan geliyor yanından gecerken seslendı bana karsı bınanın demırınde ekmak poseti vardı onu bana getirirmisin dedi ayagı sakat oldugu ıcın gecemıyodu yoldada trafık vardı gittim aldım geldim merak ettım dayı napcan bunu dedım bunları toplayıp sabah parkta kuslara atıyom dedi genelde bizim ulkemızde bayat ekmeklere yapılan işlem bu bence çöpe gittiği yok vardır ama en azından bu kadar abartma değil

+1 ..
Sadece Gundemi Sapitma ..

omr bşr

Üye

Bende katılıyorum.

fk555897

fk555897

Üye
Arkadaşın dediği doğru bir İslam ülkesinde israfın olmaması gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...