EHLİYET VAR . ARABA KALKMIYO :D

Sponsorlu Bağlantılar

hacitiki321

Üye
    Konu Sahibi
EHLİYET VAR . ARABA KALKMIYO :D
BEYLER 3 AY ÖNCE EHLİYET ALDIM .. OPEL ASTRA 1.3 DİZEL ARABAMIZ VAR 2008 MODEL . ARABAYI KALDIRAMIYORUM .10 - 15 KERE DENEDİM KALDIRAMADIM. BAZI ARKADAŞLAR DİYO DEBRİYAJI YAVAŞ YAVAŞ BIRAKIRSAN KENDİSİ GİTMEYE BAŞLAR YOK GİTMİYO .. İLLA GAZ VERİP KALKICAKSIN . ONUNDA AYARI NASIL .

KALKMAYA ÇALIŞIRKEN ARABA İSTOP EDİYO .ONUN AYARINI NASIL TUTTURUCAM . KOLAY Bİ YÖNTEMİ YOKMU YA ? Delircem en sonunda.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
çevrende hiç araba süren yok yani

esmeerr

esmeerr

Üye
Nerdesin izmir de falansan ben şoförüm geleyim yardıma

esmeerr

esmeerr

Üye
Gaza fazla bassanda sen debriyaj dan ayağını çekmeden araba gitmez gaza biraz fazla bas ama debriyaj dan ayağını çok yavaş kaldır araba biraz bağırır ama bilgin olsun

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
BEYLER 3 AY ÖNCE EHLİYET ALDIM .. OPEL ASTRA 1.3 DİZEL ARABAMIZ VAR 2008 MODEL . ARABAYI KALDIRAMIYORUM .10 - 15 KERE DENEDİM KALDIRAMADIM. BAZI ARKADAŞLAR DİYO DEBRİYAJI YAVAŞ YAVAŞ BIRAKIRSAN KENDİSİ GİTMEYE BAŞLAR YOK GİTMİYO .. İLLA GAZ VERİP KALKICAKSIN . ONUNDA AYARI NASIL .

KALKMAYA ÇALIŞIRKEN ARABA İSTOP EDİYO .ONUN AYARINI NASIL TUTTURUCAM . KOLAY Bİ YÖNTEMİ YOKMU YA ? Delircem en sonunda.

Hemen hemen tüm marka ve model otomobil kullandığım için iyi biliyorum.Opel düz vites araçların debriyaj toleransı çok düşüktür.Yani kavrama noktası çok sınırlıdır ve iyi tutturman gerekir.Sana şöyle bir tavsiye verebilirim, camları açık tut yani motorun sesini iyi duy ve titreşimleri hissetmeyi öğren.Sonuçta mekanik bir olay gerçekleşiyor ne zaman stop edeceğini çok belli eder.Ona göre ya hafif gaz verirsin ya da debriyajı tekrar köklersin.Stop ettirmek, çok fazla gaz vermekten iyidir, motora bir zararı olmaz.Deneye deneye kavrarsın durumu.Ama dediğim gibi Opel, özellikle 1.3 dizel olması seni biraz zorlar.

Son düzenleme: