Eğitim İçin Büyük Miktarda Geri Ödemek Üzere Para Almak ?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Eğitim İçin Büyük Miktarda Geri Ödemek Üzere Para Almak ?
Konu yerim doğru mu bilmiyorum ama yurtdışından paralı olarak üniversite okuma fikri dolaşıyordu kafamda bir süredir. Fakat istedikleri ücretler beni aşıyor . Piyasların malum hali zaten bana darağacı oldu :D . Okumak istediğim meslekte gerçekten iyi para var . Mümkün değil galiba ama 6 yıl sonraya mesela ödemek üzere 100.000 tl kadar para bulmanın herhangi bir mümkünatı var mıdır ?

PALA.

PALA.

Üye
Yurt dışında TL üzerinden harcama yapamayağından bu iş şu zamanda çok sakat.
Dışarıda aylık 1000 dolar lazımsa buradan 6000-7000 TL giderin olacak demektir, ihtiyacını dışarıdan karşılayabilirsen olur.
Bu parayla burada gül gibi okursun, hatta öküz alırsın o parayla :D

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
:D o parayı TL olarak hesaplayınca bir de ek masrafları katınca çıkan rakam bu . Burada da çok rahat okunur ama yurtdışında dil ekstrası vs. ek değerler var . Öküze gelince , mantıklı ... :D
100.000 olmasa da 30-40 bin civarı bulabilir miyim bir yerden acaba :D ?
Demek istediğim bu paranın yaklaşık 40bine yakını nakit olacak diğerleri birkaç yıla dağıtılacak . Piyasa da hafifler inşallah zaten sonsuza kadar böyle kalmaz herhalde :/

PALA.

PALA.

Üye
@tuna200 esnaflara, köylüye sor bakalım geçinebiliyorlar mı ? Şu zamanda 100 bin değil 10 bin lira bile büyük para.
Şaka bir tarafa, şu öküz işine girmek lazım :D hibede veriyorlar. Şuan memleketin ihtiyacı olan bir sektör :)

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Haklısın maalesef :D

Üst Alt