Eğitim İçin Büyük Miktarda Geri Ödemek Üzere Para Almak ?

tuna200

tuna200

Üye
    Konu Sahibi
Konu yerim doğru mu bilmiyorum ama yurtdışından paralı olarak üniversite okuma fikri dolaşıyordu kafamda bir süredir. Fakat istedikleri ücretler beni aşıyor . Piyasların malum hali zaten bana darağacı oldu :D . Okumak istediğim meslekte gerçekten iyi para var . Mümkün değil galiba ama 6 yıl sonraya mesela ödemek üzere 100.000 tl kadar para bulmanın herhangi bir mümkünatı var mıdır ?

sinan yüksel

sinan yüksel

Üye
Yurt dışında TL üzerinden harcama yapamayağından bu iş şu zamanda çok sakat.
Dışarıda aylık 1000 dolar lazımsa buradan 6000-7000 TL giderin olacak demektir, ihtiyacını dışarıdan karşılayabilirsen olur.
Bu parayla burada gül gibi okursun, hatta öküz alırsın o parayla :D

tuna200

tuna200

Üye
    Konu Sahibi
:D o parayı TL olarak hesaplayınca bir de ek masrafları katınca çıkan rakam bu . Burada da çok rahat okunur ama yurtdışında dil ekstrası vs. ek değerler var . Öküze gelince , mantıklı ... :D
100.000 olmasa da 30-40 bin civarı bulabilir miyim bir yerden acaba :D ?
Demek istediğim bu paranın yaklaşık 40bine yakını nakit olacak diğerleri birkaç yıla dağıtılacak . Piyasa da hafifler inşallah zaten sonsuza kadar böyle kalmaz herhalde :/

sinan yüksel

sinan yüksel

Üye
@tuna200 esnaflara, köylüye sor bakalım geçinebiliyorlar mı ? Şu zamanda 100 bin değil 10 bin lira bile büyük para.
Şaka bir tarafa, şu öküz işine girmek lazım :D hibede veriyorlar. Şuan memleketin ihtiyacı olan bir sektör :)

tuna200

tuna200

Üye
    Konu Sahibi
Haklısın maalesef :D

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt