Edremit'i sel vurdu

 • 10 Mart 2013
 • 277 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Balıkesir'in Edremit ilçesinde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağış nedeniyle birçok ev ve işyerini su bastı, cadde ve sokaklar göle döndü.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Edremit'te akşam saatlerinde başlayan kuvvetli yağış, cadde ve sokakların suyla kaplanmasına neden oldu. İlçe merkezi ve beldelerde birçok ev ve iş yerini su bastı.

  Edremit Çanakkale E 87 karayolunda çok sayıda araç, oluşan sel yüzünden mahsur kaldı. Çok sayıda hasarlı trafik kazası meydana geldi. E 87 karayolunda trafik akışı durdu.

  Balıkesir'den gelen 9 kişilik Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) kurtarma ekipleri, ilçede çalışmalara başladı. Çanakkale'den de AFAD kurtarma ekiplerinin yola çıktığı öğrenildi.

  Edremit Kaymakamı Osman Tunç, yaşananın çok büyük afet olduğunu belirterek, ''Son üç dört saat içerisinde metrekareye 117 kilogram yağış aldık'' dedi.

  ''Şu ana kadar ilçemizde bir can kaybı yok, inşallah olmaz da. Hayvan telef olmuş olabilir ama net bir bilgi yok'' diyen Tunç, ev ve iş yerlerine su baskınlarının yaşandığı yönünde kendilerine ulaşan çok sayıda bilginin olduğunu söyledi.

  Tunç, ''Bunlarla ilgili şu an bir rakam vermek mümkün değil, ancak belediye ve tüm kurtarma ekipleri canla başla çalışıyor. Balıkesir'den AFAD ekipleri geldi. Belediyelerin desteğiyle çalışıyorlar. Şu anda her yere herkes koşturuyor. Yaşadığımız afet çok büyük. Son üç dört saat içerisinde metrekareye 117 kilogram yağış aldık. Bu çok kuvvetli bir yağış, afet bu'' diye konuştu.

  Bu arada araçlarında mahsur kalanlar, belediye ekipleri ve civar yerleşim yerlerinden çağrılan özel kepçe ve iş makineleri ile kurtarılıyor.

  Edremit ile Burhaniye ilçeleri arasında ara bağlantıyı sağlayan Ülkü Yolu da Edremit Çayı'nın taşmasıyla trafiğe kapandı.

  Trafiğe kapanan yolların yağışın azalmasıyla açılması bekleniyor.
   


  Yazan: doctorrr
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 01:57