Duyuruyu Kapat

eBay'den Cep Telefonu Satın Almak ve Pasaporta Kayıt Ettirmek ?

 • 17 Temmuz 2013
 • 18147 Okunma
 • 8 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. arkdaşlar eBay'da cep telefonları Türkiye'ye oranla neredeyse yarı yarıya fark ediyor internette araştırdığım kadarıyla paypal a para yatırıp paypal üzerinden alabiliyormuşuz ve eğer dolandırılırsak eBay 1.000 dolar'a kadar olan kısmını kendi ödüyormuş ben aslında o kadar uçmayacağım s4 fiyatına baktım mesela (aslında lte s4 için girmiştim ) fakat bulamadım belkide ben bulamamışımdır her neyse snap 600'lü s4 buldum : Samsung Galaxy S4 Factory Unlocked 5 inch Android 4G LTE Smartphone I9505 | eBay 550 Dolar yani TL olarak yaklaşık 1.000-1.100 TL arası birşey diğer cihazlar da bu şekilde uygun benim merak ettiğim bu tarz ürünler acaba gümrüğe ne derece takılıyor vergilendirme v.s ülkeye girerken nasıl yapılıyor çünkü bu ucuzluk sadece s4'te değil diğer tüm telefonlarda :evet:

  tabi birde +100 TL kayıt parasıyla 1.200 TL falan olacaktır 300 TL için değer mi tartışılır :)
   


  Yazan: avcitalip
 2. kayıt altına alınabilir
   
 3. pasaport bulursan yolcuyla getirmiş gibi kaydedersin onda sıkıntı yok ama benim asıl merak ettiğim gümrük tarafı :hmmm
   
 4. gumrukte yakalaniyor ve cihaz fiyati kadar cezasi var diye biliyorum yoksa herkes ordan alirdi
   
 5. Gumrukten gecmez getirtemezsin ancak gumruge geldiginde vergisini odeyip teslim alabilirsin oyle oldugundada turkiyedeki fiyatina gelir zaten
   
 6. boşuna maceraya atılmayın. Cihazın geldiginden haberiniz bile olmaz. Birakin gumruk vergisini odemeyi. Öncelikle gumruk vergisini odemeniz icin İthalat yetki belgeniz olmasi gerekir cunku bu şekilde urun ithal etmiş oluyorsunuz. Bu yollardan gumruge gelen cihazlar direk gondericiye iade ediliyor.
   
 7. :hmmm o kötüymuş :( yolcu beraberinde getirmeye devam o zaman :eller:

  ya aslından ben Türkiye'de satılmayan LTE versiyon Samsunglardan almak istiyorum bu konuda samsung'dan nefret ediyorum lte versiyon yapacağınıza tek versiyon yapın herşey olsun kardeşim :zzz: yok olmaz Türkiye daha 4G'ye geçmedi onlara normal cihazları kaptırmaya devam :ağlarım:
   
Yüklüyor...
21/10/2017 - 19:01