E63 saçma ve sinir bozucu bir hata

• 24 Ekim 2010
  • 2617 Okunma
  • 2 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Arkadaşlar selamlar. Sorunumu uzunca eksiksizce anlatmaya çalıştım. Yazı biraz uzun oldu ama nolur okuyun ve bir bildiğiniz varsa paylaşın. Yaklaşık 1 ay önce bir mavi E63 aldım. Telefonumdan da gayet memnundum. Akşam müzik dinledim. Sabah kalktık, işe gittik neyse... Gün içinde resim çektim ve hafıza kartına atmak istedim. Başarısız die bi hata verdi. Hafıza kartının içine bakmayı denedim Hafıza kartı simgesinden. 3 - 5 sn gösterdi işte boş alan 3600 küsür mb, kullanılan 200 mb vs. Sonra birden bire hafıza kartı bozuk yazısı çıktı. Hafıza kartı Toshiba Transcend 4 gb micro sd kart. Neyse sonuçta bu bilgisayar - telefon karışımı bi cihaz olduğu için bi hata olmuştur dedim ve uğraşmaya başladım. Önce defalarca telefonu açtım kapadım, düzelmedi. Sonra telefondan hafıza kartını biçimlendirmeyi denedim, hafıza kartını başka bir uygulama kullanıyor yazısı çıkıyo ve biçimlendirmiyor (hafıza kartını kullanan bir uygulama yok, wallpaper yok, yada başka birşey) Sonra reset attım, düzelmedi. Sonra hard reset attım, düzelmedi. Sonra versiyon yükselttim, düzelmedi. Sonra reset attım, düzelmedi. Sonra hard reset attım, düzelmedi. Virüs programı kurdum tarattım, düzelmedi. Pc de, vede başka bir E63 te biçimlendirdim. Başka bir E63 telefona takınca hafıza kartı hiçbir sorun olmadan çalışıyo ama tekrar benim telefona takınca hafıza kartı bozuk dedi. Telefonu dikkatli kullanan bir kişiyim. Elekronik eşyaları bozmadan yıllarca kullanırım. Çarpma yada düşme yokki parçası kırılsın. Yazılımsal hata desem yapmadığım işlem kalmadı.

Ayrıca en az 8 - 9 gün yerli ve yabancı çoğu forumu okudum bu sorunu çözebilmek için ama nafile. Hiçbir yerde bişey bulamadım. Ve de son olarak telefondan şifrelemeye girdiğimde bu hafıza kartı şifrelenmiş yazısı çıkıyo. Çöz diorum, başka anahtarla şifrelenmiş dio ki ben hafıza kartını hiç şifrelendirmedim. Başka model bir telefonda şifrelenmemiş normal bir hafıza kartını takıyorum kendi telefonuma, onda da bu hafıza kartı bozuk dio. Şifrelemede bu hafıza kartı şifrelenmiş dio ki ben hiç şifrelemedim.

Bendeki hafıza kartı tüm telefonlar ve pc de sorunsuz çalışmakta ama kendi telefonuma takınca bozuk ve şifrelenmiş demekte. Başka telefonların hafıza kartını takıncada yine benim telefon bozuk mesajı vermekte.

Böyle saçma bir hata var arkadaşlar, servise götürcem ama bir ay telefonsuz kalmak istemiyorum. Varsa bir bilginiz yada öneriniz o kadar büyük bir sevap kazanacaksınız ki size bayaa bi yeter :ehe. Şimdiden saolun...

Yazan: vendetta23
  2. Arkadaşım sorununu gayet güzel anlarmışsın hemen yardımcı olayım telefonunun hafıza kartı söketi yada ona bağlı elektronık bi parça arızalanmış yada temassızlık var yani donanımsal bi arıza muhtemelen üretim hatasıdır telefonunu en kısa zamanda teknik servise götürmen lazım kolay gelsin

3. bende bundan korkuyodum :( gerçi az çok tahmin ediyodum ama. Saol teşekkür ederim. O zaman yarın tamir yolu gözüktü :(

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/09/2018 - 10:26