1. Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

e-kağıttan telefon(içeri!!):)

 • 21 Ağustos 2014
 • 578 Okunma
 • 4 Cevap

 1. Yeni Çag Gazetesi sitesinde bir haber gördüm çok ilginç geldi:) adamlar e-kağıttan esnek akıllı telefon yapmış "Cihaz kıvrılması, katlanması köşe ya da kenarlarından esnetilmesi durumunda farklı işlevleri devreye sokuyor" normal akıllı twelefonların yaptığı herşeyi yapabiliyormuş
  -----------------
  -----------------
  Cihaz kıvrılması, katlanması köşe ya da kenarlarından esnetilmesi durumunda farklı işlevleri devreye sokuyor. PaperPhone’un yaratıcısı Dr. Roel Vertegaal “Beş yıl içinde her şey böyle görünüp işleyecek” dedi. Cihaz, Kanada Queen’s Üniversitesi’ndeki “Human Media Lab” (İnsan Medya Laboratuvarı) merkezi uzmanları ile Arizona Eyalet Üniversitesi’nin “Motivational Environments Research” (Motivasyonel Ortam Araştırmaları) grubunun eseri.

  İşlev değişiyor
  Dr. Vertegaal yayınladığı açıklamada, “Bu bilgisayar ufak bir interaktif kağıt parçası gibi görünüyor ve işliyor” dedi ve ekledi: “Etkileşim için isterseniz kıvırıp cep telefonu yapıyorsunuz, köşesini kıvırınca sayfalarını çeviriyorsunuz ya da isterseniz üzerine kalemle yazabiliyorsunuz.” Birkaç milimetre kalınlığındaki prototip, Amazon’un Kindle e-kitap uygulamasında da kullanılan e-mürekkep teknolojisine dayanıyor. Bu sisteme, esnetilmeye duyarlı alıcılar ve üzerindeki yazı ya da resimleri algılayabilen bir dokunmatik yüzey ekleniyor. Prototip aslında insanların bu gibi bir cihazı kıvırıp esneterek yönetmesinin kolay olup olmadığını incelemek üzere geliştirildi. İlk aşamalarında deneklerin hangi hareketlere meyilli olduğunu belirlemek için bir dizüstü bilgisayara bağlanmıştı. Dr. Vertegaal, PaperPhone’un daha büyük versiyonlarının yaygınlaşması ile “kağıtsız ofis” fikrinin gerçek olabileceğini düşünüyor.
  < Resmi açmak için tıklayın >
  buda youtubeden bulduğum video

  kaynak:Kağıttan telefon haberin orjinalini görmek isteyenler linke tıklasın:)
   


  Yazan: King_ata
 2. Çok gereksiz olmuş.
   
 3. neden süper birşey bence:D
   
 4. böyle katlanır bişey yapacaklarına eli yüzü düzgün birşey yapsalarmış ya
  e-ink şarjı çok uzun gidiyor. telefonu çok kullanmayanlar 1 ay şarj etmeden kullansa mesela. müthiş bi gelişme olur.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 5. daha geliştirilebilir deneme için yapılmış bu:D
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
Yüklüyor...
17/12/2018 - 07:39