düz mantık ve kopmalık fıkralar

Sponsorlu Bağlantılar

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
    Konu Sahibi
düz mantık ve kopmalık fıkralar
Temel bir yarışmaya katılır ve
kazanır. Kendisine bir kitap hediye edilir. Kitabın adı da 'düz mantık' tır.
Temel hediyeyi alırken sorar;
-Bu kitapta ne yazıyor?
-Okuyunca öğrenirsin...
-Ben onunla uğraşamam, anlat bakayım
sen bana.
-Ok bak şimdi; senin evinde akvaryum
var mı mesela?
-Evet var...
-O zaman içinde su da vardır?
-Evet var...
-İçinde su varsa balık da vardır....
-Evet var...
-Balık varsa hayvanları da
seviyorsundur sen?
-Evet....
-Hayvanları seviyorsan insanları da
seversin her halde?
-Evet...
-O zaman senin sevgilin de vardır?
-Evet var.
-Yaşlı görünüyorsun o zaman sen
evlisindir?
-Evet.
-E karın olduğuna göre de,
homoseksüel değilsindir?
-Evet.
-Bak gördün mü?...
Temel çok etkilenir. Kitabı alır
koltuğunun altına eve doğru giderken Dursun'u görür.
Dursun sorar;
-Temel o ne?
-Düz mantık kitabı!
-Nasıl bir şey anlat bakiiim.
-Bak şimdi; sizin evde akvaryum var
mı?
-Yook!
-O zaman sen ib.esin....

2. Fıkra

Bir mahallede Ramazan abi adında bi adam varmış bu bi gün kahve ye gitmiş televizyonda tayyip erdoğanla ilgili bi haber varmış ramazan abi de "çocukluğumda az mı zaman geçirdim bunla demiş" tabi kimse inanmamış iddaa ya tutuşmuşlar ramazan abi kazanırsa ona 1 ev verecekler kahvedekiler kazanırsa 1 ay hizmetçilik yapacakmış gitmişler ankaraya tbmm nin önünde bekliyolar erdoğan ın arbası gelmiş camı açmış "ooo ramazan abi görüşmeyeli uzun zaman oldu" demiş kazanmış iddaa yı evini almış yine bi gün kahveye gitmiş tv de cumhurbaşkanıyla ilgili bi haber varmış ramazan abi de " çocukluğum da az zaman geçirmedim bununla" demiş kahvedekiler yine inanmamış yine iddaa ya tutuşmuşlar ramazan abi kazanırsa evi döşeyecekler kahvedekiler kazanırsa evi geri alacaklar bunlar gitmişler dolmabahçe sarayının önünde beklemeye başlamışlar cumhurbaşkanı gelmiş açmış camı " oo ramazan abi gel bi çayımı iç" demiş ramazan abi iddaa yı kazanmış evi döşemişler sonra ramazan abi yine kahveye gitmiş tv de bush la ilgili bi haber varmış ramazan abi yine "tanırım ben bunu az mı zaman geçirdik çocukluğumuzda" demiş tabi kahvedekiler de yine inanmamışlar iddaa ya tutuşmuşlar ramazan abi kazanırsa bütün mahalleyi ona verecekler kahvedekiler kazanırsa evi ve eşyaları geri alacaklar sonra gitmişler havaalanına ramazan abiden tanıdık diye pasaport falan istememişler diğerleri işlemleri yaptıktan sonra gitmişer beyez saray a ramazan abi tanıdık diye almışlar içeri diğerlerini almamışlar ramazan abi bush la konuşuyomuş odası 1. kattaymış ama göremiyolarmış ordan maykıl cordan geçiyomuş ona demişler ki şuraya bi baksana içerde konuşanları görüyon mu demişler o da bakmış "ramazan abiyi tanıdım da öbürünü pek çıkartamadım demiş.

3.Fıkra

Metres
Kari koca yemek yiyorlarmis...
O sirada masaya yaklasan heykel gibi güzel bir esmer hatun, adami
selamlayip geçiyor.
Adamin karisi soruyor:
- Kim bu afet?
Adam:
- Eger mutlaka bilmek istiyorsan söyleyeyim, metresim
Kadin:
- Bir de bu kadar pervasizca söylüyorsun. Bosaniyorum senden!
Adam:
- Yani Etiler'deki apartmani, Kandilli'deki yaliyi, Göçek'teki tekneyi ve Nice'deki saleyi birakiyorsun.
Uzun bir sessizlik olur. Çift yemegini çatallarken kadin birden sorar:
- Su arkada oturan Fuat degil mi? Yanindaki kadin kim?
Adam:
- Fuat'in metresi.
Kadin:
- Ayy bizimki çok daha güzel!

4.Fıkra

Sauna'ya giden bir grup genc erkek, soguk havuzda dinlenirlerken bir cep telefonu calar. Bir adam telefonu acar. Ortam cok gurultuludur; telefonun obur ucundaki kadin sesini zorlukla duyar.
- Sevgilim. Meltem'le disardayim. Biraz once cok guzel bir kurk gordum. 400 milyon liracik. Senin kredi kartindan alabilir miyim? N'oooolur, alabilir miyiiiiimmmm?
- Tabi canim. Al.
- Ah sevgilimmmm! Cok sekersin. Biseycik daha var ama kizmayacaksin, degil mi?
- Hayir, kizmam...
- Buraya gelmeden once Akmerkez'deydik. De Beers'de bir tane tek tas pirlanta yuzuk gordum. Cok guzeldi sevgilim. Butun arkadaslarimda var. Senin kredili kart hesabindan alabilir miyim? 650 milyon liracik. Gelecek ay ikramiye alacaksin. O zaman odersin. N'ooooluuurrrr. Alabilirmiyim?"
- Peki, al canim.
- Sevgilim benim. Bi tanem. Cok sekersin. Bu aksam sana harika bir gece yasatacagim. Caniiiim, bi sey daha var. Ama kizarsin diye korkuyorum...
- Kizmam, soyle bakiyim.
- Son kazadan sonra arabamdan iyice sogudum. Galeride bi tane Peugeot 206 gordum sevgilim. Cok guzeldiiii... 9 milyara birakacak. Senin adina bankadan bi kredi actirsak diyorum sevgilim. Nuran'in kardesi bankada sube muduru... Kefil-belge-imza falan istemiyor, sen tamam dersen hemen yapicak islemleri. N'ooolurrrr sevgilim, seni cok seviyorum....
- Peki, peki. Tamam. Olur. Al bakalim.
- Tatli sevgilim benim. Canim sevgilim. Seni coook seviyorum. Hadi by, aksama gorusuruz.
Genc adam telefonu kapatir ve arkadaslarina sorar:
- Bu telefon kimindi yahu?...

5. Fıkra

Bir gün Haydar isimli bir adam kız arkadaşıyla buluşmak için restorana gitmiş oturup kızı beklemeye başlamış bi bakmış ki 2-3 masa ileride Kadir İnanır gitmiş yanına
- Kadir ağabey bir imza alabilir miyim? demiş
Kadir İnanır:
- Tabi. demiş vermiş imzayı adam gitmiş oturmuş yerine bi kaç dakika geçmiş Haydar kalkmış yerinde
- Kadir ağabey birazdan kız arkadaşım gelecek geçerken bir selam verirmisin ya karizma olur. demiş
Kadir İnanır:
- Tamam olur.demiş
ardından adam dayanamamış kalkmış yerinden yine
- Kadir ağabey be yanımızdan geçerken selam verip iki muhabbet edermisin ya çok sağlam karizma yaparız demiş
Kadir İnanır:
- İyi tamam hadi geç otur yerine ben giderken uğrarım sizin masaya demiş.
Adamın kız arkadaşı gelmiş oturmuşlar muhabbet ederken Kadir İnanır gelmiş
- Haydar naber abi? demiş
Haydar:
- Kadir bi s..... git ya....

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
:kop::kop::kop: Kadir İnanır ve ramazan abi'yi biliyordum...Metres süperdi özellikle :D

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
Ayy bizimki çok daha güzel!....

karaktersiiiz:)

hepsi güselmiş valla:)

iremm

iremm

Üye
:kop: kadir inanır süper yaw :kop:

Üst Alt