Düz Dünyacılarmı yoksa Küre Dünyacılarmı doğru söylüyor ?

Sponsorlu Bağlantılar

kadikoy

kadikoy

Üye
    Konu Sahibi
Düz Dünyacılarmı yoksa Küre Dünyacılarmı doğru söylüyor ?
Son yıllarda Düz Dünyacılar Bilimsel olarak dünyanın düz olduğunu kanıtlamaya başladılar.
Düz Dünyacıların yutr dışındaki en etkili isimlerinden
Dave Murphy Açıklıyor..
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: ISMAYILIM

hançer

hançer

Üye
akıl var mantık var, ciddiyse çok komik şakaysa hiç komik değil. ayrıca 21. yüzyıldayız.

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Kim ne derse desin bir yerden başlayıp aynı yönde giderek tekrar aynı yere geliyorsan Dünya yuvarlak demektir!

Son düzenleme:
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bu sonuca nasıl varılıyor ilginç doğrusu, kafamızın üstünde uydular dolanıyor, uydulardan çekilen görüntüler videolar var tam dönüşün olduğu hala böyle denilmesi çok ilginç karşılıyorum.

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Bu sonuca nasıl varılıyor ilginç doğrusu, kafamızın üstünde uydular dolanıyor, uydulardan çekilen görüntüler videolar var tam dönüşün olduğu hala böyle denilmesi çok ilginç karşılıyorum.
uzay fotoğraflarının gerçek olduğunu düşünmüyorum çünkü çoğunun arka planında yıldız veya başka birşey görünmüyor yalnızca siyahlık var.

Örnek verirsek;

PALA.

PALA.

Üye
Dünyanın alt tarafında kalan birisi, yer çekimi olsa bile, baş aşağı kalır gibi bir mantık çıkıyor çok ilginç :hmmm

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
uzay fotoğraflarının gerçek olduğunu düşünmüyorum çünkü çoğunun arka planında yıldız veya başka birşey görünmüyor yalnızca siyahlık var.

Örnek verirsek;

Onun nasıl olduğunun açıklaması var araştırın anlayacaksınız.

PALA.

PALA.

Üye
Uzayda yerçekimi olmadığından ters-düz kavramı yoktur.
Eğer videoyu sonuna kadar izlediysen, bu adamların görüşü biraz mantıklı geliyor ama şu da benim aklıma geliyor bizim görmemiz için ışık şart acaba dünyayı saran atmosfer tabakası ışığın kırılmasını sağlıyorda o yüzden mi dürbünle eğimi göremiyoruz yada dünya çok büyük biz mi anlayamıyoruz... Dünya düz, yuvarlak, geoit demekten ziyade açıklamak önemli...
Ayrıca her zaman bir çekim kuvveti vardır. Bunu incellemeden bilemeyiz. Kimisi ay dakinin dünyaya göre 10 kat az olduğunu söyler. Ancak şöylede birşey varki uzay boşluğunda cisim sabit hızla hareket eder. Örneğin uzay araçları atmosferi terk ettikten sonra yanma olayı bittiği için sabit hızla yoluna devam ettiği söylenir ama diğer gezegenin çekim kuvveti illakin var...

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Eğer videoyu sonuna kadar izlediysen, bu adamların görüşü biraz mantıklı geliyor ama şu da benim aklıma geliyor bizim görmemiz için ışık şart acaba dünyayı saran atmosfer tabakası ışığın kırılmasını sağlıyorda o yüzden mi dürbünle eğimi göremiyoruz yada dünya çok büyük biz mi anlayamıyoruz... Dünya düz, yuvarlak, geoit demekten ziyade açıklamak önemli...
Ayrıca her zaman bir çekim kuvveti vardır. Bunu incellemeden bilemeyiz. Kimisi ay dakinin dünyaya göre 10 kat az olduğunu söyler. Ancak şöylede birşey varki uzay boşluğunda cisim sabit hızla hareket eder. Örneğin uzay araçları atmosferi terk ettikten sonra yanma olayı bittiği için sabit hızla yoluna devam ettiği söylenir ama diğer gezegenin çekim kuvveti illakin var...
Dediklerinden birşey anlamadım biraz daha açık ve sade anlatırsan iyi olur

PALA.

PALA.

Üye
Çok karışık anlatmışsın dediklerinden birşey anlamadım biraz daha açık ve sade anlatırsan iyi olur
Boş ver, karışık olduğunu bende biliyorum. Adamın anlattığı birşey var videoda suyun düz olduğunu söylüyor...
Belki ışığın atmosferdeki kırılması nedeniyle biz öyle görüyoruz... Öbür türlü dünyanın altında kafa aşağı kalırsın :)
Yer çekimi konusunda, sonsuz uzaklıktaki cisimlerin bile birbirine uyguladığı çekim kuvveti var olduğu söylenir.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Boş ver, karışık olduğunu bende biliyorum. Adamın anlattığı birşey var videoda suyun düz olduğunu söylüyor...
Belki ışığın atmosferdeki kırılması nedeniyle biz öyle görüyoruz... Öbür türlü dünyanın altında kafa aşağı kalırsın :)
Yer çekimi konusunda, sonsuz uzaklıktaki cisimlerin bile birbirine uyguladığı çekim kuvveti var olduğu söylenir.
Uzaya çıkılınca uzay cisimlerinin birbirne uyguladığı kuvvet yerçekimi değil kütle çekimi olur, sonsuz uzaklıktakinin nasıl bir etkisi olur bununla ilgili araştırma yapan birisi olmasamda belli bir uzaklıktan etkisi olduğunu düşünüyorum.

PALA.

PALA.

Üye
Uzaya çıkılınca uzay cisimlerinin birbirne uyguladığı kuvvet yerçekimi değil kütle çekimi olur, sonsuz uzaklıktakinin nasıl bir etkisi olur bununla ilgili araştırma yapan birisi olmasamda belli bir uzaklıktan etkisi olduğunu düşünüyorum.
Sonsuz uzaklıktaki cisimlerin kütle çekimi desem daha doğru olurdu haklısınız, genelde öyle kabul edilir yada yok sayılır...
Benim uzaydan kastettiğim ay ve diğer gezegenler hepsinde bir yer çekimi kuvveti var.
Muhtemelen bizim uzay boşluğunda olduğumuzdada kütlemizin bir çekimi olacaktır ortada kalırmıyız yada uzay boşluğu dünya-ay arasındaki boşlukta yüzermiyiz ? Orası da ayrı, yanlışım yoksa uydular dünya ile beraber boşlukta hareket ediyor.
Dünyanın kuzey kutbundaki insanların aklına şu gelir güney kutbundakiler baş aşağı nasıl duruyor, aynı şekilde güneydekilerde kuzeydekiler için aynı şeyi düşünür biz düz duruyorsak onlar ters nasıl duruyor, yer çekimi çok acayip :hmmm

kadikoy

kadikoy

Üye
    Konu Sahibi
insanları 2 sınıfa ayırmışlar;
a-uyuyanlar
b-uyananlar
Düz dünyacılar kendilerini uyananlar sınıfından olduklarını beyan ediyorlar. YA HAKLIYSALAR.

aaaaaylmz

aaaaaylmz

Üye
Dünya ne düz ne yuvarlaktır Sarı öküzün boynuzları arasındadır ve depremlerde sarı öküz sallanınca olur [emoji854]

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve hançer
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Sonsuz uzaklıktaki cisimlerin kütle çekimi desem daha doğru olurdu haklısınız, genelde öyle kabul edilir yada yok sayılır...
Benim uzaydan kastettiğim ay ve diğer gezegenler hepsinde bir yer çekimi kuvveti var.
Muhtemelen bizim uzay boşluğunda olduğumuzdada kütlemizin bir çekimi olacaktır ortada kalırmıyız yada uzay boşluğu dünya-ay arasındaki boşlukta yüzermiyiz ? Orası da ayrı, yanlışım yoksa uydular dünya ile beraber boşlukta hareket ediyor.
Dünyanın kuzey kutbundaki insanların aklına şu gelir güney kutbundakiler baş aşağı nasıl duruyor, aynı şekilde güneydekilerde kuzeydekiler için aynı şeyi düşünür biz düz duruyorsak onlar ters nasıl duruyor, yer çekimi çok acayip :hmmm
Dünya’nın neresine giderseniz gidin, hafif
farklar haricinde genelde aynı yer çekimi
vardır. Yani Dünya’nın üstünde de
dursanız, altında da dursanız, sizi çeken
yer çekimi aynı olduğu için, sanki düz bir
Dünya’da duruyormuşsunuz gibi hissedersiniz. Bu yüzden, bir gezegenin
merkezinde yer çekimi varsa, orada altta
mı yoksa üstte mi durduğunuzun bir
önemi yoktur, çünkü her tarafta yere
doğru çekilirsiniz. Aşağı veya yukarı doğru
durmak gibi şeyler yoktur. Çünkü yer çekimi merkezde bulunur. Bize göre ters
duran bir kişiye göre biz de ters
durmaktayızdır. Kafanızı yere doğru
eğdiğiniz zaman hissettiğiniz şey de yer
çekimi yüzünden kaynaklanır, çünkü yer
çekimine göre ters durmuşsunuzdur.

PALA.

PALA.

Üye
Dünya ne düz ne yuvarlaktır Sarı öküzün boynuzları arasındadır ve depremlerde sarı öküz sallanınca olur [emoji854]
Dünyanın ortasıda Nasrettin hocanın eşeğinin arka ayağının baştığı yerdir, inanmayan ölçsün :)
Dünya’nın neresine giderseniz gidin, hafif
farklar haricinde genelde aynı yer çekimi
vardır. Yani Dünya’nın üstünde de
dursanız, altında da dursanız, sizi çeken
yer çekimi aynı olduğu için, sanki düz bir
Dünya’da duruyormuşsunuz gibi hissedersiniz. Bu yüzden, bir gezegenin
merkezinde yer çekimi varsa, orada altta
mı yoksa üstte mi durduğunuzun bir
önemi yoktur, çünkü her tarafta yere
doğru çekilirsiniz. Aşağı veya yukarı doğru
durmak gibi şeyler yoktur. Çünkü yer çekimi merkezde bulunur. Bize göre ters
duran bir kişiye göre biz de ters
durmaktayızdır. Kafanızı yere doğru
eğdiğiniz zaman hissettiğiniz şey de yer
çekimi yüzünden kaynaklanır, çünkü yer
çekimine göre ters durmuşsunuzdur.
Bende zaten onu dedim :) Yer çekimi çok acayip...
Ay dan dünyaya nasıl dönülüyor. Onun için kullandıkları sistem hakkında araştırma yapıyorum...

Üst Alt