Düşürülen Türk jetinin sırrı bu akşam açıklanacak

 • 29 Eylül 2012
 • 258 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. El Arabiya, düşürülen Türk jeti ile ilgili sarsıcı belgeler yayınlayacağını öne sürdü


  El Arabiya televizyonu, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in gizli maillerini yayınlamasının ardından şimdi de Suriye krizi ile ilgili "son derece tehlikeli" olarak nitelendirdiği gizli belgeleri yayınlayacağını duyurdu.

  El Arabiya, yayınlayacağını belirttiği belgelerde Türk uçağının düşürülmesinin yanı sıra Suriye krizinde Rusya, İran ve Hizbullah'ın rolünün ortaya koyacağını kaydetti. Kanalın internet sayfasında yer alan haberde yayınlanacak 12 bölümlük programlarda Suriye'deki krizin tüm yönlerini ortaya koyacak şok edici bilgi ve belgelerin yer aldığı anlatıldı.
  SURİYE REJİMİNİN BARIŞ VE İSTİKRARI SARSACAK FAALİYETLERİ

  El Arabiya, Suriye tarafından düşürüldüğü iddia edilen Türk savaş uçağı ile ilgili şok edici bilgilerin olduğunu belirtti. Belgelerde ayrıca Suriye rejiminin; Ürdün ve Lübnan gibi ülkelerde barış ve istikrarı sarsacak faaliyetleri ile ilgili isim, tarih ve rakamlar verecek bilgilerin olduğu aktarıldı.

  Rusya ve İran'ın Suriye yönetimi ile ortak bir yönetim kurdukları iddia edilen belgelerde, söz konusu iki ülkenin Suriye krizi ile ilgili her gelişmede karar veren ortak bir oluşum kurdukları öne sürülüyor.
  HİZBULLAH'IN SURİYE KRİZİNDEKİ ROLÜ

  Gizli belgelerde Hizbullah'ın Suriye krizindeki rolü ve yönetimin en üst tepesinden açık emirler verilerek Suriyeli direnişçileri nasıl tasfiye ettikleri ile ilgili isimleriyle birlikte önemli bilgilerin içerdiği kaydedildi. Hizbullah'ın Suriye'de meydana gelen bir takım bombalama eylemleri ile ilgili emirler verdiğinin belgelerle tescillendiği illeri sürülüyor.
  PROGRAM 12 BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

  El Arabiya, hazırladığı programın 12 bölümden oluştuğu ve 2 hafta boyunca yayınlanacağını duyurdu. Programın ilk bölümünün 29 Eylül'de Türkiye saati ile 19.30'da yayınlanacağı ifade edildi.
   


  Yazan: yavuzkaraca
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/12/2018 - 22:31