Dünyayı Tersten Görüyor

• 22 Mart 2013
  • 1039 Okunma
  • 15 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sırbistan'ın Uzice kasabasında yaşayan Bojana Danilovic, çok ilginç bir hastalık taşıyor. Sinir sistemindeki bir sorun nedeniyle 28 yaşındaki kadın her şeyi tersten görüyor.

< Resmi açmak için tıklayın >

Bojana, gazeteleri tersten okurken, kendisi için özel tasarlanmış bilgisayar ve televizyon kullanıyor. Bojana bu durum için "Ailemle beraber televizyon izleyemiyorum, benimki ayrı. Sosyalleşme sorunu çekiyorum ama en azından tersten de olsa dünyayı görüyorum" diyor.

Yazan: Mad EagLe
  2. Sanırım gözündeki mercekten kaynaklı bir şey çok garip miş

3. bu nasıl işmis bişey diyemeyiz

4. kraldost ve Kayahan14 bunu beğendi.
  5. Çok kötü birşey bu :hmmm

6. İlginç bir hastalıkmış.

7. resmi gördüm daha ismini görmeden bu yorumu senin yaptığını anladım :hmmm sonra ismine gelip nerden bildim dedim :)
    evet ancak en azından bu şekil görebilmesi hiç görememesinden daha iyi ve bunun bilincinde.

haydaravısyon bunu beğendi.
  8. görüntü gözün arkasındaki sarı lekede tesrt çevrilip beyne göderilir beyin bu görüntüyü kendisi tekrar düz çevirir ve görme böyle gerçekleşir beyninde sorun olabilir görüntüyü çevirmiyodur

9. mercekle halledilebilir bence

10. gerçekten deçok zor bi durum

11. Gözlerindeki merceklerin kırıcılıklarında normalin üstünde bir değişimin neticesinden kaynaklanan bir soruna benzemektedir.

12. garip :hmmm

- - - Eklendi - - -

Insan gözü ters görür aslında, ama beyin insan gördüyümüzü düz görmemizi sağlar.

13. Beyinden de alakalı olabilir göz görüntüyü zaten ters görüyor. Beyin bunu düzeltiyor

14. görüntüyü ters alan mercekli gözlükle olay çözülür fakat gözlük çıktığında yine aynısı olur geçmiş olsun

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/09/2018 - 03:16