1. Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.
Duyuruyu Kapat

Dünyanın İlk Dijital Dürbünü Sony Tarafından Tanıtıldı

 • 10 Eylül 2011
 • 1290 Okunma
 • 11 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

 1. Sony Dünyanın İlk Dijital Dürbünü DEV-5 ve DEV-3'ü tanıttı. Teknolojinin yeni harikası dürbün sayesinde artık gördüğünüz nesleri HD olarak kayıt yapabileceksiniz. Stereo ses ile HD (1920 x 1080) video kaydı yapabilen cihaz, otomatik odaklama ve SteadyShot özelliklerinide bünyesinde barındırıyor. Dürbün 20x'e kadar büyütme olanağı sağlıyor. HD TV veya 3D TV'ye HDMI bağlantı, GPS ile coğrafi etiketleme Sony'nin dürbününün özellikleri arasında yer alıyor. Klasik dürbünlerden farklı olarak elektronik otomatik odaklama özelliği nesnenin, hareket ederken bile her zaman takip edilmesini sağlıyor. Rahatlıkla ayarlanan kadran, odak ayarlamasının parmak ucuyla yapılmasına izin veriyor. Görüş alanına giren dallar veya diğer engellerden ziyade, nesnenin seçilerek odaklanması için ideal bir çözüm sunuyor.

  Elektronik otomatik odaklama nesnelere 1 cm'ye kadar yaklaşarak temiz bir odaklama yapılmasına izin veriyor. Exmor R CMOS sensörlü ve güçlü BIONZ işlemcili Sony'nin uygun bir G Lens çifti ile görüntüler sağ ve sol göz için ayrı ayrı alınıyor. Bağımsız elektronik vizör, sol ve sağ göz için net ve detaylı görüntüler sağlıyor, rahat ve doğal üç boyutlu izleme deneyimine izin veriyor. Dürbün, HDMI yoluyla herhangi bir HD TV'ye bağlanabiliyor. Böylelikle 3D videolar 3D uyumlu TV'lerde rahatlıkla izleniyor. Ayrıca dürbün üzerine kaydettiğiniz videoları PC'nize aktarmanız için USB giriş bulunuyor. şarjda 3 saat 2D video kayıt yapılabiliyor. Bu süre 3D videolarda 2saat civarına düşüyor.
   


  Yazan: EroL

  Dünyanın İlk Dijital Dürbünü Sony Tarafından Tanıtıldı İndir

  Mehmet, Reşwan, fnldstntn ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 2. her zaman derım benım ıcın 1.nokıa 2.sony
   
  Mehmet bunu beğendi.
 3. guzel yaratıcı ve cok enteresan bı durbun olmus. Gercekten tebrık etmek lazım yaratıcısını...
   
 4. Kalite akıyor adeta.. Gerek tasarım gerek içerik..
   
 5. Tebrikler :oke: Bence Sony Telefon konusunda çok kötü olsada bu gibi işlerle kendini ayakta tutuyor.
   
 6. aynen katılıyorum sana telefon işiyle pek ugrasmasalar daha ıyı olur beceremıyorlar ama adamlar kamera ses sıstemı Tv gıbı konularda cok ıyıler gercekten
   
 7. görünüşü ve kaliteside güzel:d:
   
 8. sony...
   
 9. İyi olurdu bitane olsaydı çok para:islik
   
 10. telefon konusunda da oldukça iyidir sony ericsson yılladır kullanırım telefonları hiç sorun yaşamadım ,ama işte insanlar bilmeden kullanmadan ön yargılı yaklasıyorlar
   
 11. Ya belli bi standartta iyidir sony telefonları belki ama smartphone piyasasında okadar ıyı değiller gercekten hocam.. rakiplerinin çıkardıkları telefonlara göre..
   
 12. tbrklr
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/10/2017 - 05:35