Dünyanın en güzel mimarileri !!!

Sponsorlu Bağlantılar

tayfundemir6767

tayfundemir6767

Üye
    Konu Sahibi
Dünyanın en güzel mimarileri !!!

KEOPS PİRAMİDİ

PETRA

ÇİN SEDDİ

MACHU PİCCHU

KURTARICI İSA HEYKELİ

KOLEZYUM

TAC MAHAL

CHİTZEN

SİZCE EN GÜZELİ HANGİSİ ????

Doğan

Üye
hepsi çok güzel teşekkürler paylaşım için :)

tayfundemir6767

tayfundemir6767

Üye
    Konu Sahibi
sağol

alperen1313

alperen1313

Üye
piramitlerin nasıl yapıldığı hala bir muamma olsa bile..benim bildiğim şu cenab-ı allah bizden önceki bazı kavimlerinde o döneme göre üstün özellikler vermiştir..Bu manada yani ilahi hikmet ya da diğer anlamıyla metafizik manada bakarsak olaya bu mümkündür...Allah cc bu kavimlere böyle özellikler vermiştir ve bunlarda o çağın ötesinde kendilerine bahşedilen bu üstün özellikleri kullanarak bu binlrı işsa etmişlerdir...Ancak unutmyın lütfen TARİHİ TÜRKLER yazmıştır..çin de bulunan piramitleri özellikle keops tam (168mt) daha yüksek olan beyaz pramiti (300mt) görmenizi isterimm..
petra benimde çok beğendiğim güzel bir yapıttır..insaşı bildiğim kadarıyla kısa sürmemiş uzun bir süreçte varolmuş bir yapıtı.

çin seddi...Tarihi TÜRK ler yazmıştır demiştim biraz önce ...İşte yazılan bir tarih daha çin seddi... başka söz gerek yok...
machu picchu...üstüm milletlerden biri daha inkalar...eğer özellikleri üstün olmasaydın dağların tepelerine bunları yapabilirleymiydi...bence hayır...

kollezyum...gaddarlık abidesi.. tek kelimeyle...

tac mahal..ender güzel mimarilerinden biri...minarileri herhangi bir deprem olasılığına göre dışa doğru belli bir meyille eğik yapılmış..düşüncenin güzelliğine bakarmısınız...

chıtzen...buda öyle çok güzel bir yapıt..

tayfundemir6767

tayfundemir6767

Üye
    Konu Sahibi
yorumların için sana teşekkür ederim

Üst Alt