Driver

Sponsorlu Bağlantılar

Desaparecido9454

Desaparecido9454

Üye
    Konu Sahibi
Driver
Arkadaşlar Windows 10 Home kullanıyorum Digital kameram var fakat sürücüleri yükleyemiyor CD kurulumu falan da var fakat Windows 10 olduğu için uyumlu değil diyor. Uyumluluk ayarlarından windows 7 8 vs seçtim denetle dedim yinede olmuyor açmıyor ve yüklemiyor. Kamera modeli bu: SONY DCR-TRV270E

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Kameran için üretici güncel sürücü yayınlamadıysa ve sürücü 10 desteklemiyorsa yapabileceğin bir şey yok. Ayrıca uyumluluk modu da sürücü kurulumlarında pek işine yaramaz. Eski donanımların çoğu yeni sistem için sürücü çıkartmaz zaten. Driver booster kurup sistemini tarat belki o program bulur hem de eskimiş sürücülerini güncellersin. Yine olmazsa windows 7 kur bak rahatına. Windows 10 un daha çok yolu var. Bir şey yapmıyorsan windows 7 kur.

altop memo

Üye
Windows altında çalışan linüx vardı onu kur ordan gir .

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper
PALA.

PALA.

Üye
windows 7 kur bak rahatına. Windows 10 un daha çok yolu var.
Windows 10 o yolu tamamlayalı 2 yılı geçti. Bazı kullanıcıların sorunları hiç bitmeyecek, mühendisler gerekeni yaptı artık uğraşmıyorlar çünkü bu sorunlar cihaza özel, binlerce cihaz var ekosistemde. Win10 şuana kadar 2 tane büyük güncelleme yayınladı ve ilk olarak Kasım 2015de stabil sürümü piyasaya sürüldü.
Bu tip sorunları kullanıcı kendisi çözecek yada mevcut sistemini kullanmaya devam edecek.
Gerekirse xp hatta daha eski sistemleride kullanırsın.Ben microsoftu seven biriside değilim, teknik açıklama yapmadan şu işletim sistemine geç rahat edersin demek mantıksız ve sorunu yaşayan kişinin kullandığı cihaz 2017 modelse bu cihaza win7 kurmak akıllıca mı ? Üretici win 10 için uygun sürücüleri piyasaya sürecek o zaman ne yapacaksın ?
Ama nedense anlamak istemiyorsunuz adamın cihazı eski mi ? yeni mi ? bilmiyoruz bile o yüzden önerileri verirken iyi düşünmek gerek, şahsi düşüncelerle değilde olaya teknik açıdan yaklaşmalıyız...
Arkadaşlar Windows 10 Home kullanıyorum Digital kameram var fakat sürücüleri yükleyemiyor

Bu tip soruları sorarken cihaz bilgilerinizide verin ki, forumda yardımcı olacak kişiler net cevaplar verebilsinler...
Kullandığınız cihazın sürücüleri windows XP - windows 98 destekli yani kurduğun sürücü windows 7 de olsa çalışmayabilir.
Neden çalışmayabilir dediğime gelirsek asıl sebebi bu sürücünün 32 bit mimaride tasarlanmasından ve kullandığın cihazın 64bit mimari olmasından kaynaklanabilir. Windows 7 cihaza ait uygun alt yapıdaki sürücülerin bazıları windows 10 da çalışır ama verimi konusunda kesin birşey söylemek doğru olmaz.xp modunda bile olsan 64 bit mimaride 32 bit sürücü çalışmaz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cihanata_1, Coolwhisper, OzgurSMO ve 1 kişi daha
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Windows 10 o yolu tamamlayalı 2 yılı geçti. Bazı kullanıcıların sorunları hiç bitmeyecek, mühendisler gerekeni yaptı artık uğraşmıyorlar çünkü bu sorunlar cihaza özel, binlerce cihaz var ekosistemde. Win10 şuana kadar 2 tane büyük güncelleme yayınladı ve ilk olarak Kasım 2015de stabil sürümü piyasaya sürüldü.
Bu tip sorunları kullanıcı kendisi çözecek yada mevcut sistemini kullanmaya devam edecek.
Gerekirse xp hatta daha eski sistemleride kullanırsın.Ben microsoftu seven biriside değilim, teknik açıklama yapmadan şu işletim sistemine geç rahat edersin demek mantıksız ve sorunu yaşayan kişinin kullandığı cihaz 2017 modelse bu cihaza win7 kurmak akıllıca mı ? Üretici win 10 için uygun sürücüleri piyasaya sürecek o zaman ne yapacaksın ?
Ama nedense anlamak istemiyorsunuz adamın cihazı eski mi ? yeni mi ? bilmiyoruz bile o yüzden önerileri verirken iyi düşünmek gerek, şahsi düşüncelerle değilde olaya teknik açıdan yaklaşmalıyız...

Bu tip soruları sorarken cihaz bilgilerinizide verin ki, forumda yardımcı olacak kişiler net cevaplar verebilsinler...
Kullandığınız cihazın sürücüleri windows XP - windows 98 destekli yani kurduğun sürücü windows 7 de olsa çalışmayabilir.
Neden çalışmayabilir dediğime gelirsek asıl sebebi bu sürücünün 32 bit mimaride tasarlanmasından ve kullandığın cihazın 64bit mimari olmasından kaynaklanabilir. Windows 7 cihaza ait uygun alt yapıdaki sürücülerin bazıları windows 10 da çalışır ama verimi konusunda kesin birşey söylemek doğru olmaz.xp modunda bile olsan 64 bit mimaride 32 bit sürücü çalışmaz.
Windows 10 a son gelen güncelleme ile sistemde bir sürü sorun oluştu. Ayrıca 2 sene bir sistemin oturması için yeterli değildir. Kamera eski ve sony bu kadar eski bir model için de windows 10 sürücüsü çıkarmaz. Belki sen benden biraz daha bilgili olabilirsin ancak windows 10 şuanki durumu ile hala tam anlamıyla kullanılabilecek bir sistem değil. Bilgisayarın 2017 marka olması windows 7 kullanmaya neden engel olsun ben de onu anlamıyorum. Şu anda hazır oturmuş bir sistem var ve her yazılımı donanımı çalıştırıyor. Ancak windows 10 un daha adam gibi oturması için en az 3 yılı daha var. Bence windows 10 ile fazla bir işi yoksa windows 7 kullanması daha mantıklö olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Desaparecido9454
PALA.

PALA.

Üye
2 sene bir sistemin oturması için yeterli değildir.
Tabiki Win7 gibi çıkış diğerleri yapamadı. 2014 Ekim ayında çıkmıştı, 2015 Kasım da stabil sürümü duyuruldu, yani 3 yıllık.
Windows 10 a son gelen güncelleme ile sistemde bir sürü sorun oluştu.
İlk stabil sürümün bile kritik güncellemelerini kestiler, diğer sürümleri siz düşünün.En yeni sürüm bile güvenli değil...

windows 10 şuanki durumu ile hala tam anlamıyla kullanılabilecek bir sistem değil.
2 yıldır bir gelişme yok ve mühendisler artık uğraşmıyor (yapacaklarını yaptılar) 10 yılda geçse değişmez. Genelde 2-3 tane sürücüde sorun çıkıyor onlarıda elde yüklemekten başka çare yok bir ara bir yazılım paylaşmıştı bunun için.
Bence windows 10 ile fazla bir işi yoksa windows 7 kullanması
Buradaki asıl mesele kullandığımız programlar aslında halen birçok taşradaki hastanelerde, askeriyede bile xp kullanılıyor...
Ama bu cihazlar sadece çevrim dışı çalışıyor mesele işi görmesi. Tabi son teknoloji cihazlarda var onlar ayrı.
Bilgisayarın 2017 marka olması windows 7 kullanmaya neden engel olsun ben de onu anlamıyorum.
2017 model cihaza genelde en yeni donanımlar olduğunda sürücüler w10 ile uyumlu olur. Tabi w7 yüklersin ama tam verim alamazsın gpu,cpu,ram,disk...vb kaynak kullanımı çok farklı mesela pek bilinmeyen bir şeyden bahsetmek gerekirse disk algoritması bile farklı. Xp de hdd yi hızlandıran algoritma ssd ye zarar veriyor, bunun için win 7 nin yapısı değiştirildi ve ssd diskleri daha verimli kullanabilir hale getirildi, Win 10 ise win 7 den neredeyse 2 kat daha fazla ömrünü uzatıyor.Günlük kullanıcı bu ömrü düşünmeyebilir ama ticari işletmelerde çok kullanılan ve pahallı bir disk, yarı zamanda ömrünü doldurur. Aslında bu mühendisler boş durmuyor ama adamların elinden fazlada bir şey gelmiyor keşke daha fazlasını yapsalarda millet rahat rahat kullansa ama olmuyor, birde başlarındaki yöneticilerin yanlış politikaları var. Bunlar konu dışına kaçıyor...

• Beğen
Tepkiler: OzgurSMO
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bu kadar uzun uzun yazılar yazmana gerek yok. İlla bir şeyleri de açıklamak zorunda değilsin. Arkadaşın kamerası da kasetli kamera sanırım o yüzden güncel bir sürücü yok.

PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: OzgurSMO
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Her pc konusunda windows 7 kullanın demekte cevap değil.Sordun bende zaman ayırıp cevap verdim, kabahatliyim...
Ben sana kabahatlisin dedim mi? Her şeye açıklama yapma gereği duyuyorsun yapma boş ver. Altını da çizmene gerek yok kelimelerin. Windows 7 yi de herkese tavsiye etmeye ve de kullandırmaya devam edeceğim. Uzamasın daha fazla. Konu dışına çıkmayalım. ;)

Desaparecido9454

Desaparecido9454

Üye
    Konu Sahibi
Sonuç olarak hiçbir şey yapamayacağım yani... içinde de bir sürü video ve resim vardı aktarmak için :/

PALA.

PALA.

Üye
Sonuç olarak hiçbir şey yapamayacağım yani... içinde de bir sürü video ve resim vardı aktarmak için :/
Fografçıya git yada xp işletim sistemi olan bir pc de dene. Kullandığın sistem win 64 bit ise 32 bit pc bulup deneyin

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Kaestçiye götür cd ye çeksinler kasedin içinde ne varsa. Başka türlü alamazsın.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bende de Sony nin HandyCami vardı 2006dan alınma dijital kasetli

içindeki yazılım ile kasetten pcye görüntü aktarılıyor
ekrandaki görüntü de pc üzerinde capture edilerek pcye kaydedilebiliyor
sorun şu ki yazılım bırakın windows 10u
windows 7 yi bile tanımıyor

zamanında sırf o 1 kaset için dual boot ayarlayıp xp kurmuştum
Vitural machine kurup onun içinde çalıştırmayı deneyebilirsiniz
ayarları düzgün yaparsanız kesin çözüm
az önce kontrol ettim kamera aynı

• Beğen
Tepkiler: PALA.
Desaparecido9454

Desaparecido9454

Üye
    Konu Sahibi
Bende de Sony nin HandyCami vardı 2006dan alınma dijital kasetli

içindeki yazılım ile kasetten pcye görüntü aktarılıyor
ekrandaki görüntü de pc üzerinde capture edilerek pcye kaydedilebiliyor
sorun şu ki yazılım bırakın windows 10u
windows 7 yi bile tanımıyor

zamanında sırf o 1 kaset için dual boot ayarlayıp xp kurmuştum
Vitural machine kurup onun içinde çalıştırmayı deneyebilirsiniz
ayarları düzgün yaparsanız kesin çözüm
az önce kontrol ettim kamera aynı
Tam olarak nasıl kuracağım dual bot ve sanal makina yardım eder misin

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Tam olarak nasıl kuracağım dual bot ve sanal makina yardım eder misin
Dual boot hakkında bilginiz veya tecrubeniz yoksa internetten vs araştırarak sorunsuz kurmanız ilk seferde çok zor
dual boot yapıcam derken 1.cil OS da hasar görebiliyor

yani önermem (Windows+Linux kurmak için 3 kere yanlışlıkla windowsu da silmiştim zamanında hata yapa öğrendim)

VM VituralBox yazılımını kullanarak XP sanal makine oluşturabilirsiniz
YouTube da vs bir sürü rehber var kaynak bulmakta zorlanmazsınız
20-25GB bir sanal HDD oluşturup içine XP ISOsundan kurulum yaparsınız

franklinda

franklinda

Üye
İnternetten linux live cd/dvd (canlı cd/dvd) indirin nasıl kullanıldığını bir tekmil öğrenin kesinlikle hiç bir kurulum yapmadan pc yi açıp aygıtınızı tanımlayanilir kullanabilirsiniz hadi kolay gelsin :)

Uyarı: Yıllardır linux live cd/dvd yi anlatırım ama windows nasıl bir etki yapıyorsa millete bunlar hayal görünüyor kurmadan çalışacak lafına inanmıyorlar illede o kurulum butonuna tıklayıp diske bir şeyler kurmaya çalışıyor pc yi mahvediyorlar sonrada bozuk linux uyumsuz linux falan filan önermekten kabak benim başıma patlıyor o nedenle bakın uyarıyorum live cd/dvd deki linux kurmadan çalışır ubuntu gibi tr sürümü olanı indirin nasıl çalıştığını öğrenin artık lütfen pc leri bozmayın bana yüklenmeyin :)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
İnternetten linux live cd/dvd (canlı cd/dvd) indirin nasıl kullanıldığını bir tekmil öğrenin kesinlikle hiç bir kurulum yapmadan pc yi açıp aygıtınızı tanımlayanilir kullanabilirsiniz hadi kolay gelsin :)

Uyarı: Yıllardır linux live cd/dvd yi anlatırım ama windows nasıl bir etki yapıyorsa millete bunlar hayal görünüyor kurmadan çalışacak lafına inanmıyorlar illede o kurulum butonuna tıklayıp diske bir şeyler kurmaya çalışıyor pc yi mahvediyorlar sonrada bozuk linux uyumsuz linux falan filan önermekten kabak benim başıma patlıyor o nedenle bakın uyarıyorum live cd/dvd deki linux kurmadan çalışır ubuntu gibi tr sürümü olanı indirin nasıl çalıştığını öğrenin artık lütfen pc leri bozmayın bana yüklenmeyin :)
O kamerayı ben de kullandim içindeki CD
Sadece Windows 98, ME, XP ile uyumlu

Boşuna linux ile uğraştırma adamı

franklinda

franklinda

Üye
O kamerayı başta ubuntu olmak üzere büyük dağıtımlar tanıyor kullandırıyor :)

Üst Alt