Dr.Furkan Aydıner marstaki insan kafası

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

..maHsun..

Üye
    Konu Sahibi
Dr.Furkan Aydıner marstaki insan kafası
1976 yılında NASA’nın Mars’a
gönderdiği uzay aracı Viking 1,
birçok resim çekip dünyaya
gönderir. Gözleri ve burnu olan
ve insan kafasını andıran bir
resim de vardı bunlar arasında. Söz konusu resim medyaya
verilince müthiş heyecana
sebep olmuştu. Öyle ya, insan
resmini ancak insan gibi şuurlu
bir varlık çizebilirdi. Birçok kişi
bunu Mars’ta şuur ve hayat sahibi varlıkların olduğunun
delili olarak gördü. Bir süre
sonra resmin şuurlu bir varlığın
müdahalesi olmadan oluştuğu
bilimsel olarak açıklanmasına
rağmen, spekülasyonlar bitmedi. Aradan 30 sene
geçmesine rağmen, günümüzde
bazı insanlar söz konusu resme
dayanarak Mars’ta hayat
olduğuna inanıyor.
Fesübhanallah! Mars’ta bir kafa resmi gören kafalar bunun
kendiliğinden oluştuğuna akıl
erdiremediği halde, dünya
gezegenindeki milyarlarca canlı
kafaların kendiliğinden
oluştuğunu iddia eden görüşleri kafaları nasıl kabul
edebiliyorlar? Bunu da benim
kafam almıyor. Dr.Furkan Aydıner

kol@j

kol@j

Üye
damardan girdin hocam

onu da ben söyleyeyim

insanı aklı değil, kalbi ve inançları yönetir

messevim

messevim

Üye
sonda ki yorum süper. Yüreğine sağlık soyleyenin.

ozakin70

ozakin70

Üye
dünyada insanlar lönk diye oluşmadı, ya da ne bileyim pat diye cennetten inmedi. Şu halimize kadar milyonlarca yıllık zaman geçti. Mars'ta hiç evrimsiz mevrimsiz pat diye insan kafasının oluşması mantıksızdır. Ama örümcek beyinliler anlamaz tabii.

İnsanoglu ol denildi ve oldu
insan oğlu cennetten dünyaya da ayni şekilde insanoğlunun iklimin almayacagi şekilde indirildi sen neyin kafa sini yasiyorsun dunyaca unlu bilim adamları bile evrimi yalanladi ki artik evrim var diyene millet bi tarafiyla gülüyor ha dersin ki o kafa tasi ne diye o sacmaliktan başka birşey değil insanoğlu sebep sonuç ilişkisi ile çalişir bir mutdet bulutlara bakarsan veya kuma veya katli kiyafetlere herşeye benzetir sin insanoğlunun fitrati bu

karayel90

karayel90

Üye
Bide daha yeni bi olay çıktı marsta kertenkele diye feysübhanallah

creeper

creeper

Üye

İnsanoglu ol denildi ve oldu
insan oğlu cennetten dünyaya da ayni şekilde insanoğlunun iklimin almayacagi şekilde indirildi sen neyin kafa sini yasiyorsun dunyaca unlu bilim adamları bile evrimi yalanladi ki artik evrim var diyene millet bi tarafiyla gülüyor ha dersin ki o kafa tasi ne diye o sacmaliktan başka birşey değil insanoğlu sebep sonuç ilişkisi ile çalişir bir mutdet bulutlara bakarsan veya kuma veya katli kiyafetlere herşeye benzetir sin insanoğlunun fitrati bu

Bilim adamlarının %90'ından fazlası bir yaratıcıya inanmıyor. inananların çoğu da sadece bir yaratıcının olduğuna inanıyor, dinlere hâlâ inanmıyor. Asıl sen neyin kafasını yaşıyorsun? "Evrim" diyene hangi bilim adamı gülüyormuş, göster bakayım? Ya da hangi dünyaca ünlü bilimadamlarıymış evrimi yalanlayanlar?
Biyoloji bilimi, tıp bilimi, hepsinin temelinde evrim vardır ve kullandığın ilaçlarda dahi virüslerin evrimi hesaplanmıştır. Son 30 yılda virüslerin evrimi kanlı canlı gözlenmiştir. Bir yaratıcı "ol"deyince olduğuna inanıyorsan asıl sen "neyin kafasını yaşıyorsun?"

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
ozakin70

ozakin70

Üye
Bilim adamlarının %90'ından fazlası bir yaratıcıya inanmıyor. inananların çoğu da sadece bir yaratıcının olduğuna inanıyor, dinlere hâlâ inanmıyor. Asıl sen neyin kafasını yaşıyorsun? "Evrim" diyene hangi bilim adamı gülüyormuş, göster bakayım? Ya da hangi dünyaca ünlü bilimadamlarıymış evrimi yalanlayanlar?
Biyoloji bilimi, tıp bilimi, hepsinin temelinde evrim vardır ve kullandığın ilaçlarda dahi virüslerin evrimi hesaplanmıştır. Son 30 yılda virüslerin evrimi kanlı canlı gözlenmiştir. Bir yaratıcı "ol"deyince olduğuna inanıyorsan asıl sen "neyin kafasını yaşıyorsun?"

Şekilli şekilli konusmalarina hmm tmm oldu dememi mi bekliyorsun
ben İslam kafası ni yasiyorum sen? ve şu yazdiklarina sadece guluyorum ezber ezber konuşmalar hepsi.
evrim mis peh

..maHsun..

Üye
    Konu Sahibi

Şekilli şekilli konusmalarina hmm tmm oldu dememi mi bekliyorsun
ben İslam kafası ni yasiyorum sen? ve şu yazdiklarina sadece guluyorum ezber ezber konuşmalar hepsi.
evrim mis peh

yav kardeşim boşver be şurda hangimizin haklı olduğunu bir kaç saniyelik ölümden sonra belli olmuyormu madem çok güveniyorlar kendilerine intihar etsinler bakalım kim haklıymış ha şimdi ölmüşler ha yarın onlara göre ölümden sonra hayat Yok insanlar Bişey hatırlamayacak Yok olup gidecek madem öyle şimdi ölün yaşamanın bir anlamı Yok ama g*t yemiyor o yüzden ateistlerle tartışmak kadar saçma bir şey Yok

• Beğen
Tepkiler: ozakin70
ozakin70

ozakin70

Üye
yav kardeşim boşver be şurda hangimizin haklı olduğunu bir kaç saniyelik ölümden sonra belli olmuyormu madem çok güveniyorlar kendilerine intihar etsinler bakalım kim haklıymış ha şimdi ölmüşler ha yarın onlara göre ölümden sonra hayat Yok insanlar Bişey hatırlamayacak Yok olup gidecek madem öyle şimdi ölün yaşamanın bir anlamı Yok ama g*t yemiyor o yüzden ateistlerle tartışmak kadar saçma bir şey Yok

Oda doğru uğraşmaya değmez

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Öncelikle konuyu bilmeyen, daha evrim ile ilgili 1 kitap bile okumadığı halde Adnan Oktar kuruluşlarının yazıları ile bir şeyler bildiğini iddia eden kişiler yüzünden tartışmaya girmeye gerek duymuyorum.Daha önce yapmayı denedim fakat bir şey değişmiyor.Konu hakkında en ufak bilgisi olmayan adama kitap oku araştır dediğim halde araştırmayıp, bilmemeye devam edip aklınca beni eleştiriyor.Bu durum böyle oldu, tartışmaların neredeyse tamamında da böyle olmuştur.

Sadece şunu demek istiyorum evrim teorisi çürütülmüş falan değildir.Bir teoridir ve düşündüğünüzün aksine bir hipotez değildir.Ayrıca bir bilim adamına evrim dediğin zaman sana bir tarafıyla gülmez fakat yaratılış hikayesini anlattığında gülebilir çünkü bir bilim adamıyla yaratılış konuşulmaz, bilimsel bir yanı yoktur.Dünyadaki bilim adamlarının, en azından akademilerce temsil edilen bölümünün %90'ı evrimi kabul etmektedir ki buna -sizi şaşırtabilir- "İran İslam Cumhuriyeti Bilimler Akademisi" de dahildir.Modern tıp ve biyoloji evrim ile iç içedir ve kullandığımız aşılar bile evrim teorisinin modern biyolojiye kattıkları ile kullanılmaktadır günümüzde.

Ne olur, yalvarıyorum konu hakkında düzgün bir bilgisi olmayan veyahut adam gibi tartışamayacak birisi mesajıma cevap yazmasın...

- - - Eklendi - - -

Ayrıca
"bazı insanlar söz konusu resme
dayanarak Mars’ta hayat
olduğuna inanıyor.
Fesübhanallah! Mars’ta bir kafa resmi gören kafalar bunun
kendiliğinden oluştuğuna akıl
erdiremediği halde, dünya
gezegenindeki milyarlarca canlı
kafaların kendiliğinden
oluştuğunu iddia eden görüşleri kafaları nasıl kabul
edebiliyorlar?"

denilmiş.Bilim adamları nasıl açıklandığını zaten açıklamışlar.Bunu bu şekilde irdeleyen ve inanmayan kişiler olsa olsa teistlerdir ki bunun sebebi yaratıcının bulmamız için iz bıraktığına inanmalarıdır.Ayrıca bu şekili insan kafatası olarak görmek yanlış.Sadece benzetiyoruz bunun bilimsel bir adı vardı ama tam olarak hatırlayamıyorum.Şu hristiyanların tostta insan görmesi ya da Türklerin ineğin üzerindeki lekeleri ay yıldıza benzetmesi gibi.

• Beğen
Tepkiler: x-scarface
bozoklu_66

bozoklu_66

Üye
Allah katinda tek din islamdir.
kur-an'i kerim islam dininin kitabidir.
Ayni zamanda kur-an'i kerim yaradanimiz ALLAH'in kelamidir.
yaratilisla ilgili gercekleri kur-an'i kerim okuyarak ogrenebilirsiniz.

ozakin70

ozakin70

Üye
Ne biliyorsun ki bizim okuyup okumadigimiz kitaplari adsız paint

..maHsun..

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle konuyu bilmeyen, daha evrim ile ilgili 1 kitap bile okumadığı halde Adnan Oktar kuruluşlarının yazıları ile bir şeyler bildiğini iddia eden kişiler yüzünden tartışmaya girmeye gerek duymuyorum.Daha önce yapmayı denedim fakat bir şey değişmiyor.Konu hakkında en ufak bilgisi olmayan adama kitap oku araştır dediğim halde araştırmayıp, bilmemeye devam edip aklınca beni eleştiriyor.Bu durum böyle oldu, tartışmaların neredeyse tamamında da böyle olmuştur.

Sadece şunu demek istiyorum evrim teorisi çürütülmüş falan değildir.Bir teoridir ve düşündüğünüzün aksine bir hipotez değildir.Ayrıca bir bilim adamına evrim dediğin zaman sana bir tarafıyla gülmez fakat yaratılış hikayesini anlattığında gülebilir çünkü bir bilim adamıyla yaratılış konuşulmaz, bilimsel bir yanı yoktur.Dünyadaki bilim adamlarının, en azından akademilerce temsil edilen bölümünün %90'ı evrimi kabul etmektedir ki buna -sizi şaşırtabilir- "İran İslam Cumhuriyeti Bilimler Akademisi" de dahildir.Modern tıp ve biyoloji evrim ile iç içedir ve kullandığımız aşılar bile evrim teorisinin modern biyolojiye kattıkları ile kullanılmaktadır günümüzde.

Ne olur, yalvarıyorum konu hakkında düzgün bir bilgisi olmayan veyahut adam gibi tartışamayacak birisi mesajıma cevap yazmasın...

- - - Eklendi - - -

Ayrıca

denilmiş.Bilim adamları nasıl açıklandığını zaten açıklamışlar.Bunu bu şekilde irdeleyen ve inanmayan kişiler olsa olsa teistlerdir ki bunun sebebi yaratıcının bulmamız için iz bıraktığına inanmalarıdır.Ayrıca bu şekili insan kafatası olarak görmek yanlış.Sadece benzetiyoruz bunun bilimsel bir adı vardı ama tam olarak hatırlayamıyorum.Şu hristiyanların tostta insan görmesi ya da Türklerin ineğin üzerindeki lekeleri ay yıldıza benzetmesi gibi.

size göre öldükten sonra hiç Bişey hatırlamıyoruz dimi

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Ne biliyorsun ki bizim okuyup okumadigimiz kitaplari adsız paint

Okumadığın, okusanda anca bazı çarpıtma konusunda uzman kişilerin kuruluşlarından okuduğun apaçık belli.Çünkü daha bir kaç yorum önce dünyadaki bilim adamlarının çoğunun evrimi reddettiğini ve bir tarafıyla güldüğünü iddia ediyordun.Evrim o kadar başarılı bir teoridir ki Katolik Klisesi evrimi kabul edip evrimle ortak nokta aramaya başlamıştır.Bu pek araştırmadığınızı gösterir.Bu işi bu kadar çabuk bırakmışsanızda ya bütün yazıları en başından beri ön yargı ile okumuşsunuzdur ya da tam olarak araştırmamışsınızdır.Doğal seçilim, evrim hakkında neler biliyorsunuz ?

- - - Eklendi - - -

size göre öldükten sonra hiç Bişey hatırlamıyoruz dimi

Bunu bilemeyiz.

• Beğen
Tepkiler: x-scarface
EroL

EroL

Emekli Yönetici
Bu konular eskiden hakaret edilmeden tartışılabiliyordu. Konu şikayet edilmiş, kilitlememeyi düşünüyordum ancak yorumlarınız şikayet eden arkadaşımızı haklılığını ortaya koyuyor.
:locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt