Dövüş sanatları hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
erergun

erergun

Üye
    Konu Sahibi
Dövüş sanatları hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz
Arkadaşlar her türlü döğüş sporu hakkında sorunuz varsa cevaplaya bilirim 3 seneden beri türlü türlü sporlarla uğraştım box kickbox karate tekvando son 1 yıldır tekvando yapıyorum .

bilgetosba

bilgetosba

Üye
dostum nasıl vücut geliştirebilirim?

TheCower

TheCower

Üye
kungfu nasıl birşey?

Aslamam

Üye
Uzakdoğu dovüşü ne demek ?

WhereIsMyMind

WhereIsMyMind

Üye
Döğüş ne demek :D

asfwefdsvcsascf

asfwefdsvcsascf

Üye
hangi döğüş sporunu tavsiye edersin :ehe

erergun

erergun

Üye
    Konu Sahibi
dostum nasıl vücut geliştirebilirim?
Dostum evde mekik şınav barfix dumble kullanarak vücudunu biraz sıkılaştırırsın ama öyle aşırı bi kas olmaz kas çıkarmak istiyorsan bodye gitmen lazım

- - - Eklendi - - -

kungfu nasıl birşey?
Kardeşim kungfu uzak doğu döğüş sporudur ama ülkemizde kung-fu fazla popiler değildir ondan ziyade kungfunun yan dalı olan wing tsun öğretilir bak oda şöyle bişeydir http://www.youtube.com/watch?v=qD50PJL-Xrc

- - - Eklendi - - -

Uzakdoğu dovüşü ne demek ?
Kardeşim karate , taekwondo , kungfu , jet kno do , aikido , judo vsvs diye uzayan döğüş sanatıdır ama box , kick boxtan yani batı döğüş sporlarından farkı antremanları ve maçları çok disiplinlidir mesala orda birisiyle mi tartıştın direk 2 niz birden atılırsın yada ne bileyim antreman sırasında konuşursan önemsemezsen dalarsan direk şınav maçları çok iyidir yani bi box maçında hakem zorla ayırırken uzak doğu maçlarında tek kelime ile ayırır ayrılmazlarsa diskalifiye olurlar ve maçları çok zevklidir mesela ben tekvando yapıyorum son 1 yıldan fazla zamandır box ta kick boxta adamlar antreman maçında bile ölümüne dalarken tekvandoda sadece sayı için yapılır yani kafaya tekme tekmeye contra atak şeklinde

- - - Eklendi - - -

hangi döğüş sporunu tavsiye edersin :ehe
Valla hevesine bağlı kardeşim ama uzak doğu sporlarını daha çok tavsiye ederim çünkü çok zevklidir hele bide hocan kafa adamsa aşırı zevk alırsın ve vücüt yapına bağlı mesela bacakların uzunsa hiç kaçırma tekvandoya git yada kolların hızlıysa wing tsun jet kno do ya git :ehe

Shorty Meeks

Shorty Meeks

Üye
mma federasyonlarını takip ediyor musun

WhereIsMyMind

WhereIsMyMind

Üye
Vicut geliştiriken protein tozu önerir misin peki ? Doktorum bana yaşın itibari ile böyle şeyler için erken olduğunu söylemişti.(Yaşım 18)

erergun

erergun

Üye
    Konu Sahibi
Vicut geliştiriken protein tozu önerir misin peki ? Doktorum bana yaşın itibari ile böyle şeyler için erken olduğunu söylemişti.(Yaşım 18)
Yok kesinlikle hayır çok zararlı bana hediye gelmişti araştırdım hem sperm kalitesini bozuyor hemde onla 4 5 ayda baya sağlam vücut yaparsın ama bıraktığın anda vücudun önce iner sonra yağ olmaya başlar .

WhereIsMyMind

WhereIsMyMind

Üye
Yok kesinlikle hayır çok zararlı bana hediye gelmişti araştırdım hem sperm kalitesini bozuyor hemde onla 4 5 ayda baya sağlam vücut yaparsın ama bıraktığın anda vücudun önce iner sonra yağ olmaya başlar .
Hmm peki karbonhidrat hapı ? Çünkü kilo almaya ihtiyacım var.Ne kadar yesem de kilo alamıyorum. 1.86 boyum 70 kilom var.

erergun

erergun

Üye
    Konu Sahibi
Hmm peki karbonhidrat hapı ? Çünkü kilo almaya ihtiyacım var.Ne kadar yesem de kilo alamıyorum. 1.86 boyum 70 kilom var.
Hocam aslında o dışardan alınan besinler pek sağlıklı değil ama kilon bence ideal body salonuna başla yaptığın kaslar direk ortaya çıkar ama bende body yapıyordum 70 75 kiloydum 3 ay yaptım günlük 4 5 saat yapıyordum vücudumda baya sağlamlaştı 1 yıl ara verdim rahatsızlandım hepsi yağ oldu hocam body e başlayacaksan bırakmaman lazım .

Preloader

Preloader

Üye
Dostum Shotokan Karete-Do`ya gittim.Muay thai ve Box çalıştım.Ayrıca özel wing tsun dersi aldım.Şimdi 5-6 aydır spor yapmıyorum başıma gelmeyen kalmadı sağ bacağım falan sakatlandı ve çok kilo aldım.Sen taekwondo`ya gitmişsin buraya da açıldı önerirmisin? Ayaklarım güçlüdür süper mawashigery (yarım ay tekmesi) atarım :) Ne dersin sence Taekwondo`ya başliyim mi yoksa Shotokan Karete`ye devam mı ediyim ¿?

erergun

erergun

Üye
    Konu Sahibi
Dostum Shotokan Karete-Do`ya gittim.Muay thai ve Box çalıştım.Ayrıca özel wing tsun dersi aldım.Şimdi 5-6 aydır spor yapmıyorum başıma gelmeyen kalmadı sağ bacağım falan sakatlandı ve çok kilo aldım.Sen taekwondo`ya gitmişsin buraya da açıldı önerirmisin? Ayaklarım güçlüdür süper mawashigery (yarım ay tekmesi) atarım :) Ne dersin sence Taekwondo`ya başliyim mi yoksa Shotokan Karete`ye devam mı ediyim ¿?
Dostum alışırken biraz zorluk çekersin 1 ay kadar sürer ama sonrasında çok keyif alırsın özellikle maçlardan çünkü korumalı yapılıyor maçlar yani canın fazla yanmıyor vsvs bence başla tekvandoya zaten çok görsel bir spor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...