Dizüstü Tavsiyesine İhtiyacım Var

Sponsorlu Bağlantılar

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Dizüstü Tavsiyesine İhtiyacım Var
Oyun bilgisayarı istemiyorum bu yüzden oyun bilgisayarı alsan daha iyi demezseniz daha temiz bir konu olur.
İstediğim bilbilgisayar

Çözünürlük ve ekran kalitesi iyi olmalı film izlemek için en iyi bilgisayar olmalı. Hafif ve şarjı uzun gitsin yeter. Fiyat konusunda bir sınır yok. Aklımda şuanlık sadece Microsoft Surface serisi var.

Eğer bu yıl gerçekleşmez ise ileriki yıllarda bu konuyu tekrar aktif edebilirim. Şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Jelly Beanci

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Dell in xps13 var ekran da bi numara

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
yurt dışında 800 küsürden başlatınca 3000 gibi hesaplamıştım baya baya 6000 e 5000 insanları kazıklamaya çalışıyolarmış yeni gördüm
Biraz bekle yakında Skylakelerin Core M gibi düşük güç tüketimi ve performanslı Ultrabooklar için işlemcileri çıkacak
Ultrabooklarda zaten oyun halay olduğu için genelde 2k dan başlayıp 5k ya kadar çözünürlüğü abartıyorlar
aslında ultrabooklarda çözünürlüğün artması internet ve medya kullanımı için daha iyi
siz bence Ultrabook arıyorsunuz

-uzun pil ömrü
-ince ve hafif yapı
-oyun dışında (render da tabiki) her türlü kullanımda akıcı
-yüksek çözünürlüklü ve kaliteli bi ekran

• Beğen
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
yurt dışında 800 küsürden başlatınca 3000 gibi hesaplamıştım baya baya 6000 e 5000 insanları kazıklamaya çalışıyolarmış yeni gördüm
Ne yazık ki öyle ama tamda istediğim türdenmiş.
Biraz bekle yakında Skylakelerin Core M gibi düşük güç tüketimi ve performanslı Ultrabooklar için işlemcileri çıkacak
Ultrabooklarda zaten oyun halay olduğu için genelde 2k dan başlayıp 5k ya kadar çözünürlüğü abartıyorlar
aslında ultrabooklarda çözünürlüğün artması internet ve medya kullanımı için daha iyi
siz bence Ultrabook arıyorsunuz

-uzun pil ömrü
-ince ve hafif yapı
-oyun dışında (render da tabiki) her türlü kullanımda akıcı
-yüksek çözünürlüklü ve kaliteli bi ekran
Aynen öyle. Ne zamana çıkar dersin? Intel konferansı felan mı beklemek lazım? Ben beklerim şuan ki dizüstü birazdaha iş görür.

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
tahmin ettim ne tür bi kullanım için istediğinizi
benim de öyle bi cihaz alasım gelmişti ve ozamanlar yeni olan NETBOOK lardan en hızlı olanını almıştım
zaten netbook(minibook olarak da biliniyor) atom işlemcinin ilk kullanıldığı ve pekde beğenilmediği plaform
Elimde hala Sony VAIO m12m1e bi minibook var her türlü internet ve video izleme konsunda iyiDİ ama bi aralar kulaklık girişi çalışmıyor diye garantiye yolladım bana sormadan anakartı değiştirmişler (ben daha sonra bi baktım cihazın içinde 4 tane bileşen var RAM, HDD, Ağ kartı, ve Anakart herşey anakarta lehimli işlemci de değişmiş :( tabi )
o günden sonra fan hızı %80 altına inmiyor ısınmadan dolayı takılmalar yapmaya başladı bende kaldırıp bi köşeye koydum pek kullanmıyorum artık

Aynen öyle. Ne zamana çıkar dersin? Intel konferansı felan mı beklemek lazım? Ben beklerim şuan ki dizüstü birazdaha iş görür.
eğer 5 ci nesil (Broadwell) istiyorsan Core M ler var adı 5 diye başlamıyor ama broadwell
mümkün işe IRIS veya IRIS Pro model bi GPU ya sahip intel işlemci alın

Iris pro 6200 normal ayarlarda GTA 5 i bile 30 fps de oynatabilecek bi GPU amd nin Apu larını bile geçiyor
Skylake ile ilgili pek bi duyuru yapmadı daha sadece 1 i5(6600k) bir de i7(6700k) duyurup bıraktılar
ama gelecek hem i3 ler hemde Core M tarzı işlemcileri yakında gelir

• Beğen
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Anladım ben bilgisayar donanımları ile 5 yıldır hiç ilgilenmiyorum aslında direkt model söylesen ben daha iyi anlarım :D istanbul bilişimden almayı planlıyorum.

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Acer Aspire R13 var ama istanbul bilişimda var mı bilmiyorum?
varmış bakabilirsiniz Hd5500 falan ama 1080p olması 13" de yeterli olsada

• Beğen
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Apple macbook sanırım tam aradığım tipte. Ilk tavsiye verdiğin dell bilgisayarda öyleydi. Şuan kesin alırım demiyorum ama yinede almamda demiyorum.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Apple macbook sanırım tam aradığım tipte. Ilk tavsiye verdiğin dell bilgisayarda öyleydi. Şuan kesin alırım demiyorum ama yinede almamda demiyorum.
Macbooklar hoş ama pek fiyat performans ürünü değiller

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
8 GB RAM 1 TB HDD ve Nvidia GT 800 Üzeri Ekran Kartına Sahip Cihaz Alsan Yeterli Olur Zaten Ortalama 1500 1700 TL Arasında Gidip Geliyor İ5 İşlemciler 4. 5. Nesil Olmasına Dikkat Et