Diyanet'ten 'camileri kapatmayın' emri

Sponsorlu Bağlantılar

 • 7 Mart 2013
 • 286 Okunma
 • 2 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 7 Mart 2013 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Yayınlanan genelgeye göre, camiler öğle namazından en geç bir saat önce açılacak ve yatsı namazından sonraya kadar açık tutulacak.

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in imzasıyla, 'Camilerin Açık Tutulması Genelgesi' yayınlandı.

  Buna göre, Türkiye genelindeki tüm camiler, namaz vakitleri dışında vatandaşların dini taleplerine cevap verecek şekilde gün boyu açık tutulacak.

  Diyanet İşleri Başkanlığı'nın görevleri arasında, cami ve mescitleri ibadete açma ve yönetmenin de bulunduğu belirtilen genelgeye göre, bundan sonra camiler, sabah namazından sonra özel durum ve yerel şartlar dikkate alınarak, her gün öğle namazından en geç bir saat önce açılıp, yatsı namazından sonra kapanmak üzere gün boyunca açık tutulacak.

  Cami görevlileri için cami veya müştemilatında cami görevlileri odası oluşturulacak ve müftülükçe hazırlanacak program çerçevesinde, görevlilerin namaz vakitleri dışında din hizmeti ve isteyenlere yaygın din eğitimi sunmak üzere hazır bulunmaları sağlanacak.

  Her cami için hazırlanacak haftalık program, cami ilan panosuna asılacak ayrıca program cuma günleri vaaz ve hutbenin sonunda vatandaşlara duyurularak katılımları teşvik edilecek.

  KADINLAR, ÇOCUKLAR VE ENGELLİLER

  Ayrıca, camilerde kadınların ibadetine yönelik nezih ve uygun mekanlar, abdest alma yerleri ve tuvaletlerin hazırlanması sağlanacak ve fiziki alt yapısı müsait olan camilerde çocukların ve gençlerin gelip zamanlarını değerlendirebilecekleri, kitap okuyup ödev ve araştırma yapabilecekleri okuma salonları oluşturulacak. Öte yandan engelli vatandaşlar için abdest alma yerleri ve tuvaletlerin erişimine uygun hale getirilmesi sağlanacak.
   


  Yazan: doctorrr

  Sponsorlu Bağlantılar
 2. 8 Mart 2013 #2

  nalcam22

  nalcam22

  :tşk:
   
 3. 9 Mart 2013 #3

  haydaravısyon

  haydaravısyon
  Çıktıgım son işte gece vardiyasında uykusuzluga dayanamayınca camide uyudum ertesi sabahta
  çıkışımı alıp otobüsle eve dönmüştüm
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/07/2019 - 08:07