Discovery Elite Root [4.2.2] (PC)

Sponsorlu Bağlantılar

Preloader

Preloader

Üye
    Konu Sahibi
Discovery Elite Root [4.2.2] (PC)
Merhaba arkadaşlar, Discovery Elite'i rootlamak konusunda internette bir çok konu olsa da olumsuz sonuç alan kişilerin sayısının fazla olması nedeniyle bu konuya bir açıklık getirmek istedim direk konuya geçiyorum fazla gevezeliğe gerek yok :tebessüm:

*Bu anlatım General Mobile Discovery Elite 32GB'da denenmiştir.
*Root işlemleri cihazınızı garanti dışı yapacaktır.
[/U]
*Root işlemleri sırasında oluşacak herhangi bir olumsuz durumdan ne ben ne de MaxiCep Teknoloji Portalı sorumlu değildir.
*Bu anlatım tamamen bana aittir, konuyu paylaşmak istiyorsanız lütfen kaynak belirterek paylaşın, ne de olsa bilgi paylaşıldıkça çoğalır. :tebessüm:

Hazırsanız başlayalım:

GEREKLİ UYGULAMALAR:

* ADB Driver Installer
* Root Genius 1.8.7

Not: 3 Linkten sadece bir tanesini indirmeniz yeterli sakın ha hepsini indirmeyin :ah
1) √√√

2) √√√

3)
√√√

-Gerekli uygulamaları indirdiğinizi varsayarak devam ediyorum...

NASIL ROOT EDERİM?

NOT: *Root işlemlerinden önce var ise telefonunuzdaki her türlü antivirüs programını kaldırınız.

1) İndirdiğimiz ''GMD Elite R.zip'' adlı arşiv dosyasını masaüstüne çıkarın.

2) Arşivden Root Genius ve Adb driver installer adlı iki adet windows uygulaması çıkacak.

3) Arşivden çıkan ADB driver İnstaller adlı uygulamaya çift tıklayın.

4) Uygulama ekranı açılınca bilgisayarı öylece bırakıp telefonunuzdan Ayarlar > Geliştirici seçenekleri bölümüne girip:
USB hata ayıklamasını aktif ve USB'den yüklenen uygulamaları doğrula seçeneğini pasif hale getirin.

5) Bu işlemlerden sonra USB kablo aracılığıyla telefonunuzu bilgisayara bağlayın.T
elefonunuza gelen USB bağlantısı adlı pencereyi çarpı işaretine dokunarak kapatın (Hiçbir seçeneği işaretlemeyin sadece pencerenin sağ üst köşesindeki ''X'' işaretine dokunun.).

6) Bilgisayarınız cihazınızı okuyunca bilgisayar ekranında açık olan pencerede sağ alt köşedeki ''install'' yazısına tıklayın.

7) ''Device Status OK '' yazısı geldiğinde sağ alt köşedeki ''exit'' butonuna basın.

8) Cihazınızın USB kablosunu bilgisayardan çıkarın.

9) Arşivden çıkardığımız ikinci uygulamayı yani ''Root Genius'' adlı programa çift tıklayark çalıştırın.

10) ''Enable USB Debugging and connect to PC'' yazısı gelince cihazınızı bilgisayara bağlayın.

11) Cihazınızı bağladıktan sonra ''connecting..'' yazacak ve yeni bir pencere açılcak sakın hiçbir şeye dokunmayın.

12) Bilgisayarınızı öylece bırakın ve telefonunuza gelen USB bağlantısı adlı pencereyi çarpı işaretine dokunarak kapatın (Hiçbir seçeneği işaretlemeyin sadece pencerenin sağ üst köşesindeki ''X'' işaretine dokunun.).

13) Yeniden bilgisayar ekranına dönün ve açık pencerenin sağ alt kısmında bulunan ''Root it'' butonuna tıklayın ve hiçbirşeye dokunmayın.

14) 1-2 Dakika içinde telefon erkanınızda bazı pencereler açılabilir aldırış etmeyin ve yüklenmesini bekleyin.

15) Bilgisayar ekranında ''Gratz, root succesfully'' yazısını gördükten sonra sağ üst köşedeki çarpı işaretine basarak uygulamdan çıkabilirsiniz.

16) USB kablosunu çıkarıp cihazınızı yeniden başlatın.

17) Cihazınızın uygulamar bölümünde ''Kinguser'' adlı uygulamayı görüyorsanız cihazınızı başarıyla root etmişsiniz demektir.

18) İşlemler sırasında yapamadığınız, anlayamadığınız, zorlandığınız, ya da yanlış olduğunu düşündüğünüz her şey için konu altına yorum yapabilir ya da P.M atabilirsiniz.

((*Hatalıysam ya da bir eksiklik olduğunu düşünüyorsanız P.M atabilir veya ''Şikayet Et'' butonunu kullanabilirsiniz.))

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Blue023, sat s3 al, silivriserdar ve 1 kişi daha

consternation

Üye
Tesekkurler :)

• Beğen
Tepkiler: Preloader
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: Preloader

halil09

Üye
ben aynısını yaptım fakat kitkat sürümü geldikten sonra rott failed yazıyo
telefon bu işlemi yaparken 3-4 sefer açılıp kapanıyo ama gene en sonunda hata veriyo yardımcı olursanız sevinirim . tşkürler.

Preloader

Preloader

Üye
    Konu Sahibi
ben aynısını yaptım fakat kitkat sürümü geldikten sonra rott failed yazıyo
telefon bu işlemi yaparken 3-4 sefer açılıp kapanıyo ama gene en sonunda hata veriyo yardımcı olursanız sevinirim . tşkürler.

Bu root işlemini 4.2.2 JB üzerinde denedim kitkatta denemedim malesef.

halil09

Üye
Peki cözebilirmiyiz bu sorunu

Pringles

Pringles

Üye
Kitkat root için 360root apk kullanın

halil09

Üye
360 root apk de bi işe yaramadı
buda işe yaramadı sen yapabildinmi 360root apk ile

Pringles

Pringles

Üye
360 root apk de bi işe yaramadı
buda işe yaramadı sen yapabildinmi 360root apk ile
360rootu 2 defa dene. Root olunca supersu yüklemene gerek kalmıyo. Root izinlerini 360root ile kontrol ediyorsun

halil09

Üye
tamam bu sefer oldu teşekküler

dudamelo

Üye
hocam "your phone is too solid to root..." diye bir yazı çıktı. ne yapmam gerekiyor

Preloader

Preloader

Üye
    Konu Sahibi
hocam "your phone is too solid to root..." diye bir yazı çıktı. ne yapmam gerekiyor

Bakın bu yöntemi sadece 4.2.2 JB üzerinde denedim eğer farklı bir yazılım ya da cutom rom kullanıyorsanız yöntem işe yaramayacaktır.

sasa_1

sasa_1

Üye
teşekkürler maxicep.