Diş Macunları(Tavsiye-Yorum-Bilgi)

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce en iyi diş macunu markası nedir?

• Arm&Hammer(AdvancedWhite)

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bioplante

• Buccotherm

• Dermokil

• Marvis

• One Drop

• Paradontax

• Pearl Drops

• Rocs

• White Glo

• Diğer(Yorumla Belirtiniz)

• Kullanılan toplam oy
    7
GSCASSİO

GSCASSİO

Üye
    Konu Sahibi
Diş Macunları(Tavsiye-Yorum-Bilgi)

Merhaba saygıdeğer Maxicep üyeleri...
Bilirsiniz ki dişlerimiz bizim görünüşümüzde ve sağlığımızda önemli bir yer tutar. Dişlerinde çürük olan insanların başka hastalıklarla da karşılaşması muhtemeldir. Çürük olmasına gerek yok lekeler olması dahi psikolojik olarak hem bizi hem karşımızdaki insanları olumsuz etkilemektedir. Bu yüzden ki diş macunu seçimi çok önemlidir.
Bende bunu düşünerek bu konuyu açmak istedim. Bu konumuzda her iki cinside ilgilendiren diş konusunda bilgili bayanlarımızı ve araştırmacı erkeklerimizi bekliyorum. Anketime katıldıktan sonra yorumda yaparsanız sevinirim.
Evet, Sizce En iyi Diş Macunu(Beyazlatıcı-Anti Çürük vb.) hangisidir?

Symbianist

Symbianist

Üye
En iyisini bilemem ama ben geçmişte paradontax, sensodyne, advanced white, ipana, colgate, signal kullandım.

Bunlardan paradontax ve advanced white dışındakilerin üstün bir farkını görmedim. Eger tadını begenirseniz paradontax iyidir. Ben sevemedim tadını sonunda ipana klasik macuna döndüm.

Beyazlaticili olanlar da sanki fazla aşındırıyor dişleri.

Ayrıca macundan ziyade diş fırçasınin kalitesi ve diş ipi kullanmak önemli deniyor.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve GSCASSİO

2625641

Kapalı Hesap
Uzun zamandır Sensodyne kullanıyorum. Henüz bir sorun yaşamadım, açıkçası son derecede memnun olduğumu dile getirebilirim.

Kesinlikle katılıyorum, bana da açıkçası söylediğiniz gibi geldi.

Diş macunu ile kalmayıp diş fırçası da çok önemlidir. Pilli dönen başlıklı diş fırçalarından aldım geçenlerde çok iyi ve kesinlikle almanızı öneririm. watsons'da indirimde şuanda.

• Beğen
Tepkiler: GSCASSİO
GSCASSİO

GSCASSİO

Üye
    Konu Sahibi
En iyisini bilemem ama ben geçmişte paradontax, sensodyne, advanced white, ipana, colgate, signal kullandım.

Bunlardan paradontax ve advanced white dışındakilerin üstün bir farkını görmedim. Eger tadını begenirseniz paradontax iyidir. Ben sevemedim tadını sonunda ipana klasik macuna döndüm.

Ayrıca macundan ziyade diş fırçasınin kalitesi ve diş ipi kullanmak önemli deniyor.
Paradontax kırmızı şeritli tüpte olanını kullanmıştım bi kaç sefer ama bir farkını göremedim ne beyazlık ne temizlik hissiyatı olarak sadece iğrenç bir tat almıştım. Deniz tuzu gibi. ha düzenli ve uzun süreli kullanımda ne olur onu bilemem.

PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Symbianist, DeV/AsA ve GSCASSİO
GSCASSİO

GSCASSİO

Üye
    Konu Sahibi
Uzun zamandır Sensodyne kullanıyorum. Henüz bir sorun yaşamadım, açıkçası son derecede memnun olduğumu dile getirebilirim.

Kesinlikle katılıyorum, bana da açıkçası söylediğiniz gibi geldi.

Diş macunu ile kalmayıp diş fırçası da çok önemlidir. Pilli dönen başlıklı diş fırçalarından aldım geçenlerde çok iyi ve kesinlikle almanızı öneririm. watsons'da indirimde şuanda.
hocam ben beyazlatıcı olarak en çok İpana Perfectiondan memnun kaldım, markası nedir acaba o indirimde ki fırçanın
Diş fırçası macundan daha önemlidir ve diş macunu alırken markaya aldanmayın renk kodlarına dikkat edin...

DİŞ MACUNLARININ İÇERİKLERİ
Hocam ben bunu araştırmıştım emin olmamakla beraber, o renklerin baskı makinelerinin hangi baskının hangi tüpe basılmasını ayırt etmesi için sensörler tarafından algılanan renkler olduğunu kimyasallıkla alakası olmadığını okumuştum dediğim gibi emin değilim ama.

PALA.

PALA.

Üye
Renkler evrenseldir...

• Beğen
Tepkiler: GSCASSİO
vedat1966

vedat1966

Üye
Diş eti problemi olanlara kesinlikle Paradontax öneririm. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum.

GT-N8000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: PALA., Symbianist ve GSCASSİO
GSCASSİO

GSCASSİO

Üye
    Konu Sahibi
Diş eti problemi olanlara kesinlikle Paradontax öneririm. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum.

Hangisini kullanıyorsunuz? ve diğer konularda nasıl temizleme beyazlık vb.?

vedat1966

vedat1966

Üye
Hangisini kullanıyorsunuz? ve diğer konularda nasıl temizleme beyazlık vb.?
Beyazlatıcı ve ultra temiz. Dişlerim zaten beyaz (tabiki bembeyaz değil Reklamlarda olduğu gibi) Beyazlığını daha çok misvak kullanmaya (geçmişte) borçlu olduğumu düşünüyorum. Ana sararmasını önlüyor kesinlikle.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
utknmz

utknmz

Üye
Diş macunu olarak Splat öneririm, gayet etkili bir diş macunudur. Splat Blackwood olarak geçer.
Aşağıya bir tane görsel bıraktım oradan bakabilirsiniz.