Dİş Çürümesi hakkında bi bakarmısınız ?

 • 18 Nisan 2011
 • 564 Okunma
 • 8 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Slm arkadaşlar 17 yaşındayım sol üst azı dişim galiba çürük gibi ama bende tam bilmiyorum az dişten bahsedeyim kenarları siyah beyaz karışık :d içi siyah eme fazla derin değil galiba dişciye gideyimmi korkuyorum acı varmı iğne vururken acıyormu diyelim dişi çekecek acı fln hissediyormuyuz çok korkuyorum daha önce hiç gitmedim :d yada bu dişi sizce çekerlermi tam çürük değil ama dişin kenarları siyahımsı biraz birada beyazlık var galiba çürük ama hiç bi ağrı sızı olmadı bu zamana kadar D: ne yapmalıyım. Sizce gitmelimiyim ilerde ciddi sorunlar olurmu ? şöyle bi duyum aldım erkenden gidersen hiç bı sıkıntı olmuyor ama ilerlerse kötü imiş galiba ne dersiniz bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
  teşekkürler şimdiden.

  İnş konuyu yanlış yere açmamışımdır.
   


  Yazan: KAMALIST
 2. Direk Dişçiye Git Çekmez Dolgu Yapar, Dolgu Ne Diyeceksin Çürüğü Matkap Benzeri Bir Makine ile Oyup Orayı Yapay Olarak Dolduruyor, Acısını Soracak Olursan İğne Hiç Acıtmamıştı Ben Gittiğimde Ancak O Alet ile Çürüğü Oyması İnsanın Ağzı Nekadar Uyuşursa Uyuşsun Çok Acı Veriyor, Birde Çürükler Tedavi Edilmezse Zamanla Derine iner ve Büyür bu Daha Kötü, 2 Kere Gittim Şuan Bende Gitmiyorum :D
   
 3. doktora gitmende yarar var curuk ilerde daha buyuk sorunlara yol acar.
   
 4. Doktora git.Dişini uyuşturacaklar uyuştururken bir iğne vuracaklar hafif sızlayacak hatta gözlerin dolacak ama o kadar büyük bir acı olmayacak.5 dakika uyuşmasını bekliceksin sonra gideceksin dolgu yapacaklar dolgu oyarken adam gibi uyuşturulmuşsa hiçbir acı çekmezsin. Birde gittiğinde ağız için film çektir dişlerinde kemik erimesi olabilir bende vardı hala tedavi oluyorum tam olarak geçmiş değil.Eğer kemik erimesi sorunu varsa ve tedavi edilmezse 2 seneye tüm dişlerin dökülür.
   
 5. hmm sağolun kemik erimesi gibi bi problem yok allaha şükür :D
   
 6. Nerden biliyorsun ki olmadığını kontrol ettirmende fayda var :oke:
   
 7. Kendime Cesareti toplayayım iyice gideceğim inş. :evet:
   
 8. Hiç canın acımaz çekmezlerse tabi eskiden çok acıyodu şimdi iğneler incecik hiç bir şey hissetmezsin :bigstar:
   
 9. herkes öyle diyor bakalım ne olcak gidince görcez hayırlısı :hmmm
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/02/2019 - 16:49