Dil Ekleme Sonrası Türkçe Yazma Desteği Ortadan Kalkıyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kcr

Üye
    Konu Sahibi
Dil Ekleme Sonrası Türkçe Yazma Desteği Ortadan Kalkıyor!
Sorun Çözülmüştür Arkadaşlar. Çözüm en altta.

Merhaba arkadaşlar. Epeydir telefondaki işime yaramayan gereksiz gördüğüm dilleri silip işletim sistemi dil desteği olmadığı için çalışmayan bazı programlar için Arapça yüklemeye karar verdim. Cizazımdaki yazılımın versiyonuna uygun Arapça rofs2'yi navi'den indirdim. İçerisindeki .lang uzantılı dosyayı nfe ile ekledim. Cooker ile tekrar paketleyip cihaza kurdum. Yazılar, menüler değişiyor. Ancak klavye yazım desteği yok. Onun için de şu konudaki yazılanları yapıp yazım dili dosyalarını da rofs2'nin içine koydum:
http://www.maxicep.com/symbian-3-ge...ekleme-ve-cikarma-resimli-anlatim-540011.html
Yalnız konuda anlatıldığı üzere kopyalanması gereken tüm dosyaları kopyalayıp paketleyerek kurduğum zaman Türkçe yazım dili desteği ortadan kalkıyor. Tahminimce Türkçe rofs2'nin içinde yazım dillerinin listesinin olduğu dosya Arapça'nınkiyle yer değiştirildiği için oluyor ama bu hangi dosyadır, nasıl düzenlenecek bilemedim. Bilgisi olan arkadaşlar bir bakabilir mi? Kopyalanması gereken yazım dili dosyaları şunlar; yıldızla gösterilen yerler de dilin kodunu temsil ediyor:

sys\bin\ptikeymappings_itut_*.dll
sys\bin\ptikoreanqwertycore.dll
sys\bin\ptixt9kdb_itut_*.dll
sys\bin\xt9*.dll
private\10009d8f\ecom-2-*.spi
private\10009d8f\ecom-2-*.s*
resource\peninputmodeswitchutilsnew.r*
resource\plugins\peninputgeneralitutnew.r*
resource\plugins\peninputgenericitut.rsc
resource\plugins\peninputitutconfig_*.rsc
resource\plugins\peninputsplititut.rsc
resource\plugins\peninputsplititutconfig_*.rsc
resource\plugins\peninputsplititutnew.r*
resource\plugins\peninputssqwin.r*
resource\plugins\peninputssqwinconfiginfo_*.rsc
resource\
plugins\peninputvkbkrwindowkr.rsc
resource\
plugins\peninputvkbwindow.r*
resource\plugins\peninputvkbwindowconfiginfo_*.rsc

ÇÖZÜMÜ
Alıntıdır:

Burdaki en onemli olay private\10009d8f\ecom-2-0.spi ve private\10009d8f\ecom-2-*.s*
dosyalarinin kopyalanmasidir.Siz orjinal rofs2 ye copy/paste yaparken orjinalde de ecom-2.0.spi olacagi icin copy yapilanin ismini 2-1.spi olarak degistirin digerinide ecom-2-1.s* olarak yazin.

* isareti sizin dil kodunuzdur yani benimki rusca ecom-2.1.s16 seklinde..(arkadaslar bunun icin 8 kere flash attim..duzgun yazilmazsa hata veriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt