DİKKAT!!windovsxp nin MESİH anlamına geldiğini biliyormuydunuz

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KAFKAS KARTALI

Üye
    Konu Sahibi
DİKKAT!!windovsxp nin MESİH anlamına geldiğini biliyormuydunuz
ALINTIDIR .
YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.
BAŞLIKTA ALINTIDIR.
DİĞER YAZILARDA ALINTIDIR.

Microsoft'un 2001 yılında piyasaya sürdüğü ve hâlen en yaygın kullanılan işletim sistemi Windows XP'deki "xp" Eski Yunanca'da "Mesih" anlamına geliyor.

KURTARICI WİNDOWS!

Microsoft, 2001 yılında piyasaya çıkardığı işletim sistemine İngilizce'de "deneyim" anlamına gelen "experience"ın kısaltması olarak lanse ettiği "XP" adını verdi. Windows XP'deki "xp" aslında İncillerin de kaleme alındığı dil olan Eski Yunanca da Christ'ın, yani Mesih'in kısaltması.

"Windows xp" kullanıcıları olarak hepimiz, adında Mesih olan bir işletim sistemindeyiz yani.

HIRİSTİYANLIĞIN SEMBOLLERİNDEN

Eski Yunanca'da "x" harfi "khi", "ro" olarak okuna "p" harfi ise "re" sesine tekabül eder. "XP" böylece, Yunanca'da "khristos" şeklinde yazılan Mesih'in kısaltması, giderek de sembolü olarak kullanılmıştır. Doğu Roma bu kısaltmayı, Hıristiyanlığı benimsemesiyle birlikte sembol olarak kullanmaya başlamış bundan bir haç modeli olan "khi ro haçı"nı çıkartmıştır.

MİCROSOFT DA BİGANE KALMAMIŞ!

Öyle anlaşılıyor ki Microsoft 2000'li yılların Hıristiyan alemi üzerinde oluşturduğu etkinin dışında kalmamış, son işletim sistemi modeline Hazreti İsa'yı kasteden "Mesih" adını takmış. Microsoft'un bu tutumu, Hollywood'da esen rüzgarla da paralel, çünkü Hollywood da 2000'li yıllara birer Mesih hikayesi olan Matrix, Yeşil Yol ve birer Kıyamet senaryosu niteliğindeki Armagedon, Yarından Sonra, Derin Darbe gibi filmler yaptı.

"HAÇLI SEFERİ"NE WİNDOWS DA KATILDI

Aslında, 2000'li yıllar Batı'da Hıristiyanlığın etkin konumunu başka vesilelerle de gösterdi. 11 Eylül 2001'deki saldırıların ardından ABD başkanı Bush bir Haçlı Seferine çıkm atan söz etti ve peşinden Afganistan ile Irak'ın işgali geldi. O zaman dehşetle fark ettik ki "haçlı seferi" düşüncesi Batı'da canlılığını zaten hiç kaybetmemiş: futbol takımlarından lokantalara, otellerden marketlere pek çok kurumun adındaki "crusade" ("haçlı seferi") ibaresinde yaşamakta. Öyle ki, ABD'de siyaseti belirleyecek bir konumu ele geçirecek güce erişmiş.

Microsoft gibi, Amerikan ve dünya ekonomisinin bir devinin de bu "haçlı ruhunun" kıyısında kalmayacağını, onu sahipleneceğini düşünmek akla aykırı değil.

mAd_girL

mAd_girL

Üye
çok normal bence onlara ait yani istedikleri sembolü kullanabilirler bence .. :s

yusufucan

yusufucan

Üye
biliyorduk Önceden Verilmişti.

oTToMaNiAc

oTToMaNiAc

Üye
bu yuzden windowsmu kullanmıcaz :D

DefectoR

Üye
Bişeyi nereye çekersen oraya gider... eğer siz bi işletim sisteminden kurtarıcı rolü oynamasını bekliyor ve buna inanıyorsanız zate buna yorum yazmak hata olur :)

KAFKAS KARTALI

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle daha önce verilidiği için özür dilerim
ikincisi sadece sizin yorumlarınızı merak ettim.
üçüncüsü açtığım konuya mesaj attığınız için
size bir değil bin değil milyon kere teşekkür ederim.

ademvehavva

ademvehavva

Üye
artık pardus kullanalım arkadaşlar hem 2008 versiyonuda xp ye çok yaklaştı özellik olarak hadi artık bırakalım şu xp yi de vistayıda

sublieutenant

sublieutenant

Üye
coca cola dan sonra bunudamı karalamaya başladılar...:ehe
peki hangi işletim sistemini kullanalım?:ehe
XP nin açılımı sadece xplore dir! zaten adı üstünde...

bana Bakın maxicep in açılımı nedir yaa????:ehe:ehe kötü bişey olmasın....:kop:

KAFKAS KARTALI

Üye
    Konu Sahibi
Ben politik amaçla açmadım.
Sadece sizin görüşleriniz için açtım.
Acaba siz ne düşünüyorsunuz.

--------------- Ekleme ---------------

Ayrıca şunu derimki benim herhangi bir konumdan rahatsız olan varsa tabiki o konunun kapatılmasını isterim.
Insanlar rahatsız olmaması için.
Beni yanlış anlamayın.

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Bu Doğru oLsa BiLe Hesap Sorma Hakkımız Yok.. Sonuçta Kendi inancı.. Bizim FirmaLar da Üzerinde "Allah" ve "Muhammed" Yazan ÜrünLer ÇıkarsınLar.. YapamazLar Mı?

Düşünsenize İspanya'da Savunma Bakanı oLan Bayan.. Yemin İçin GeLdiği Kürsüde Önündeki İnciL'e eL Koyup ÖyLe Yemin Etti.. Sonuçta Hristiyan.. E Peki Bizim BakanLarımız da Sıkıysa "Kuran" a El Basıp Yemin EtsinLer.. Buna Cumhurbaşkanının BiLe Gücü Yetmedikten Sonra...

Aramızdaki Fark Bu İşte..

BırakaLım Bari OnLarın İnancıyLa UğraşmayaLım ;)

mservank

mservank

Üye
bu bizi ilgilendirmez bu şekilde olaya bakarsak yabancı malı kullanmayız
varsa yerli ürün söyleyin kullanalım;)
söylediklerimin konuyu açan kişiyle alakası yok;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt