Deepin OS V20 Beta Sürecinde

Sponsorlu Bağlantılar

@Safak

@Safak

Üye
    Konu Sahibi
Deepin OS V20 Beta Sürecinde
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Youtube resmi sayfasında yayınlanan 2 videoyla V20 sürümünün geleceği resmi olarak duyuruldu.

Çinli ekip en son olarak 15.11 sürümüyle geçtiğimiz ağustos ayı ihtibari ile kullanıcılarına güncel bir linux deneyimi yaşatmaya devam ediyor.
Benimde ilk linux deneyimini yaşadığım dağıtım gerek tasarım gerek performansla çoğu dağıtımı arkada bırakıyor, tabiki herşey mükemmel değil son sürümü kullanırken yaşadığım en büyük sorunlardan biri ise deb uzantılı bazı uygulamalarda kurulum esnasında hata veriyor olmasıydı. (Tabiki bu sadece 2-3 uygulamada denk geldiğim bir hata yani bu yüzden denenmemesi saçma olur ve kendi mağazasındaki hiçbir uygulamada hataya raslamadım gerek performans gerekte kalite anlamında)

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Gelelim işin aslına videolarda gördüğümüz gibi tasarım anlamında iyi olan ekip işleri 1 adım yukarıya taşıyarak gerek menü gerekse alt bar (dock) gözle görülür değişikliğe gitmiş.Bunun nedenlerin bir tanesi ise Huawei ABD yaptırımlarından sonra kendi notebooklarında gerek giriş gerek amiral gemilerinde bu işletim sistemini kullanıcak olması ve diğer notebook üreticilerin amiral gemisi cihazlarında sunduğu etiket fiyatının altında fiyatla gelmesi bu söylediklerime bir artı değer daha katıyor.

Beta sürümünü kullanmak isteyenler için -

-Beta sürümü olduğu için sanal makine üzreinden denemeniz olucak çünkü bu kararlı bir sürüm değil o yüzden doğabilecek hatalar bilgisayarınızı bozabilir yada işletim sisteminin çökmesi tarzı sorunlara sebebiyet verebilir.

(Bilgileri Güncelleyeceğim çogu kaynak çince olduğu için biraz karışıklılık oluyor)

Bir not daha düşeceğim sürüm yayınlandığındada bu konu üzerinden paylaşacağım.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Eren Değerli, NextWorld, MAERKEK ve 1 kişi daha

@Safak

@Safak

Üye
    Konu Sahibi

Yeni video yayınlandı yeni sürüm hakkında baya güzel olucak anlaşılan, yorumlardan anladığım kadarıyla üyelerin takılldığı tek nokta ekran klavyesindeki windows logosu.

@Safak

@Safak

Üye
    Konu Sahibi
Beta sürümü suan elimde mevcut en yakın zamanda inceleyip bu konu altında resimli bir şekilde açıklama yapacağım

@Safak

@Safak

Üye
    Konu Sahibi
Sanal bilgisayarda çok fazla hata aldığım için beta sürümünü kuramadım..

Youtube üzerinden incelemeleri mevcut -

Göz ulüsü incelediğimizde hemen hemen herşey tasarım anlamında değişikliğe gidilmiş.

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Sistem gereksinimlerini de yazabilirsiniz.

@Safak

@Safak

Üye
    Konu Sahibi
beta sürümünün linki acıklama kısmına eklenmiştir.

Forjest

Forjest

Üye
DEEPINOS UOS v20 BETA
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
İlk kez kuracak olanlar için beta versiyonunu önermemekteyim.Henüz beta aşamasında olduğundan ufak tefek eksikleri söz konusu olabilir.DeepinOS 15.11 Final versiyonu mevcut sürekli ve daimi kullanacaklar stable/kararlı versiyonunu bilgisayarlarına kurmalarını uzun yıllardır Linux işletim sistemlerine gönül vermiş biri olarak belirtmem gerekli.
Ancan Deepinos uos v20 beta evvel'ki çıkan tüm deepinos sistemlerden farklı bir arayüze sahip değerli arkadaşlar.Donanımınız windows10'da rahat çalışıyorsa deepinos'te de rahat çalışacaktır buradan çıkan anlam şuki,donanım kaynakları kullanımı biraz fazla buda görsel ve efektler vb.fonksiyonların bulunmasından kaynaklı (efektleri kapatarak) klasik modda kullanırsanız bir nebze performans sağlayabilmektesiniz.Şimdilik sistemle ilgili aklıma gelen bunlar. (:
-=-
"ALTERNATİF OLARAK!"
WINBUNTU LINUX İŞLETİM SİSTEMİ
[ Tavsiye ve öneri olarak eklenmiştir! kendi hazırladığım özelleştirilmiş Türkçe Linux işletim sistemidir. ]
Temel: Ubuntu 18.04.2 LTS (Long term support) uzun süreli destek.
Masaüstü: xfce desktop | Dil: Multilanguage (Çokludil) + Türkçe | Mimari: x64 Bit.
Kurulum tipi: Uefi/Legacy bios + Live çalışma

• Beğen
Tepkiler: @Safak
@Safak

@Safak

Üye
    Konu Sahibi
DEEPINOS UOS v20 BETA
İlk kez kuracak olanlar için beta versiyonunu önermemekteyim.Henüz beta aşamasında olduğundan ufak tefek eksikleri söz konusu olabilir.DeepinOS 15.11 Final versiyonu mevcut sürekli ve daimi kullanacaklar stable/kararlı versiyonunu bilgisayarlarına kurmalarını uzun yıllardır Linux işletim sistemlerine gönül vermiş biri olarak belirtmem gerekli.
Ancan Deepinos uos v20 beta evvel'ki çıkan tüm deepinos sistemlerden farklı bir arayüze sahip değerli arkadaşlar.Donanımınız windows10'da rahat çalışıyorsa deepinos'te de rahat çalışacaktır buradan çıkan anlam şuki,donanım kaynakları kullanımı biraz fazla buda görsel ve efektler vb.fonksiyonların bulunmasından kaynaklı (efektleri kapatarak) klasik modda kullanırsanız bir nebze performans sağlayabilmektesiniz.Şimdilik sistemle ilgili aklıma gelen bunlar. (:
-=-
"ALTERNATİF OLARAK!"
WINBUNTU LINUX İŞLETİM SİSTEMİ
[ Tavsiye ve öneri olarak eklenmiştir! kendi hazırladığım özelleştirilmiş Türkçe Linux işletim sistemidir. ]
Temel: Ubuntu 18.04.2 LTS (Long term support) uzun süreli destek.
Masaüstü: xfce desktop | Dil: Multilanguage (Çokludil) + Türkçe | Mimari: x64 Bit.
Kurulum tipi: Uefi/Legacy bios + Live çalışma
dostum konuyu sen ac istersen cok guzel hazırlamısın eline sağlık :good: aslında benımde akımda boyle birsey vardı ama daha kararlı surum cıkmadıgı ıcın cok fazla ugrasmak ıstemedim

@Safak

@Safak

Üye
    Konu Sahibi
Resmi sitede beta sürümü yayınlanmıştır indirmek ve denemek için
link -

@Safak

@Safak

Üye
    Konu Sahibi
Deepin OS v20 Beta sürecinden tam sürüme yükselmiştir detaylı bir inceleme ile tekrar bir konu açılacaktır.