DCIM içindeki .thumnails gizli klasörü silsem sorun olurmu ?

Sponsorlu Bağlantılar

Morpheuz

Morpheuz

Üye
    Konu Sahibi
DCIM içindeki .thumnails gizli klasörü silsem sorun olurmu ?
Arkadaşlar hafıza kartımda DCIM klasörü altında .thumnails isimli gizli bir klasör var. Bu klasör yaklaşık 1.84 GB yani hafızayı gebertiyor yer kalmadı telefonda. Neyse ben bu klasörü tamamen silsem sorun olurmu ? İçinde thumddata falan var böyle tanesi 50-60 MB'lık. Neyse yani kısa silsem sorun çıkarmı diye soruyorum. Şimdiden teşekkürler.

frezby1

frezby1

Üye
O DOSYANIN BOYUTU OKADAR BUYUK OLAMAZ 1 KB CIVARINDA O DOSYA DCMI KLASORU KAMERADAN CEKTIGIN RESIMLERIN SAKLANDIGI KLASORDUR EGER SILECEKSEN RESIMLERI YEDEKLE AMA O DOSYAYI PC YE KOPYALA OZELLIKLERINI AC BAK 1 KB OLDUGUNU GORURSUN KESINLIKLE SENIN DEDIGIN GIBI 1.8 GB OLMASI IMKANSIZ

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: KsmCN
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
O Mblerde Olabilir Çok Eskiyse Silmediysen O Klasörü Olur Silersende Bir Sorun Olmaz

• Beğen
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Arkadaşlar hafıza kartımda DCIM klasörü altında .thumnails isimli gizli bir klasör var. Bu klasör yaklaşık 1.84 GB yani hafızayı gebertiyor yer kalmadı telefonda. Neyse ben bu klasörü tamamen silsem sorun olurmu ? İçinde thumddata falan var böyle tanesi 50-60 MB'lık. Neyse yani kısa silsem sorun çıkarmı diye soruyorum. Şimdiden teşekkürler.

o dosya galeriye girdiğinde çektiğin resimleri ufak ufak önizleme olarak gösteryor ya işte o ufak resimler o klasörün içinde bakarsan fotoğrafların küçük boyutlu kopyaları olduğunu görürsün zaten

• Beğen
Tepkiler: lgkg300, AHKE, Morpheuz ve 1 kişi daha
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Ben Her Gün Siliyorum Korkma Birşey Olmaz

• Beğen
TERRORVISION

TERRORVISION

Üye
hicbisey olmaz

• Beğen
snapdroid

snapdroid

Üye
Resimlerin silinirse ordan kurtarırsın. 1.81 GB ise zil kurtul diyecem ama o 1.81 olamaz eğer olduysa 40mp lık bir telefonla 5000 resim çekersen belki o boyuta ulaşır

• Beğen
Morpheuz

Morpheuz

Üye
    Konu Sahibi
O DOSYANIN BOYUTU OKADAR BUYUK OLAMAZ 1 KB CIVARINDA O DOSYA DCMI KLASORU KAMERADAN CEKTIGIN RESIMLERIN SAKLANDIGI KLASORDUR EGER SILECEKSEN RESIMLERI YEDEKLE AMA O DOSYAYI PC YE KOPYALA OZELLIKLERINI AC BAK 1 KB OLDUGUNU GORURSUN KESINLIKLE SENIN DEDIGIN GIBI 1.8 GB OLMASI IMKANSIZ
Hocam telefonu aldığından beri silmiyorum gerçekten 1.81 GB
Resimlerin silinirse ordan kurtarırsın. 1.81 GB ise zil kurtul diyecem ama o 1.81 olamaz eğer olduysa 40mp lık bir telefonla 5000 resim çekersen belki o boyuta ulaşır
Gerçekten 1.81 GB hocam :) Sildim kurtuldum :)
Saolun arkadaşlar bende sildim kurtuldum bu hafıza katilinden, cevaplarınız için tesekkur ederim :)

AHKE

AHKE

Üye
thumbnails klasörünü silebilirsin önizleme dosyası o. resimlerin galeride hızlı önizlenmesi için önbelleğe alıyor

TERRORVISION

TERRORVISION

Üye
1.81 GB lık thumbnails dosyası ..Herhalde 20 GB lık resim arşivin var :)

• Beğen
xmustx

xmustx

Üye
Olması olağan.çözümü hakkında birşeyler vardı nette.Tam olarak hatırlamıyorum

• Beğen
Bilgehan94

Bilgehan94

Üye
Düzenli olarak silebilirsin. Sadece çektiğin resimler değil telefonda açtığın bütün resimler(Facebook, Twittter, Snapchat, Swarm,WhatsApp vb.) oraya ön izleme dosyası olarak kayıtolur. 1,8 gb olması çok normal yani. Bende 2,5 gb a kadar çıkıyo cihazda yer kalmayınca siliyorum.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve Morpheuz
Morpheuz

Morpheuz

Üye
    Konu Sahibi
Düzenli olarak silebilirsin. Sadece çektiğin resimler değil telefonda açtığın bütün resimler(Facebook, Twittter, Snapchat, Swarm,WhatsApp vb.) oraya ön izleme dosyası olarak kayıtolur. 1,8 gb olması çok normal yani. Bende 2,5 gb a kadar çıkıyo cihazda yer kalmayınca siliyorum.
Hocam bir yöntem buldum artık thumbnails oluşmuyor :) Hafıza kendine geldi resmen :)

mkrts

mkrts

Üye
ustam bende aynı şekil düşünüyodum ama bende grand neo var 2 gb resim yok ama 2 gb thumbnail klasörü var 3-4 günde bir siliyom hemen geri oluşuyor ... küçük resimlerden ziyade thumbdata mı ne değişik isimde bi dosya oluşturuyor 900 mb civarı 2 tane den ilginç bişe

szqn55

szqn55

Üye
onlar galeri önizlemesidir silersen galeride görünmesi biraz ilkden zaman alır

mavizeybek

mavizeybek

Üye
1.8gb gayet olağan ciddi anlamda sorun yaşıordum şu an ben de silecem 13.75gb thumbnails dosyası...

bildiğin ömür törpüsü imiş...

• Şaşırdım
Tepkiler: Silinen Üye 2553318
lgkg300

lgkg300

Üye
Aildin ama o klasör tekrar gelecektir, boşuna sildin.

Arkadaşın dediği gibi galeriye girdiğinde gördüğün o küçük kutu resimler var ya önizleme işte onların yansımasıdır.

Üst Alt