Dayhand Iphone Klavye Modifiye ^^Büyük Tuşlu^^

Sponsorlu Bağlantılar

zenowaren

zenowaren

Üye
    Konu Sahibi
Dayhand Iphone Klavye Modifiye ^^Büyük Tuşlu^^
IPHONE KLAVYE (BÜYÜK TUŞLU)

Çoğumuz kullanmışızıdır, sitede de zaten bu klavye hakkında 3-4 konu var, ama bu versiyonunu diğerlerinden ayıran, modifiyesi, tuşlarının büyük olması (daha büyük olması mümkün değil).
Böylece yazım kolaylığı sağlanmış oluyor. Yukarıdaki resimde yapılan karşılaştırmada da farkı görebilirsiniz.
Diğer bir eklenti ise, Türkçe karakter desteği, aslında türkçe karakterleri tuş olarak ekleyebilirdim fakat o zaman tuşları bu kadar büyültebilmek bir yana daha da küçültmek gerekirdi.Türkçe karakterleri kullanabilmek için ilgili harfe basıp kaldırmadan aşağıya çekmek gerekiyor. Mesela Ş harfi yazmak için S harfine basıp aşağıya çekin, (sarı ince bir çizgi parmağınızı takip etcek) ve harf değiştiği zaman bırakın, kullandıkça çok pratik gelecektir.

Nokta, virgül ve @ işaretlerinde de yukarıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.
@ işareti için yukarı
, işareti için ise sol tarafa çekmelisiniz.

Programın kurulumu:
Programi yukledikten sonra;
calistirin ve AknFEP yazan yeri tiklayin [][][][] secin.

sag yukarida ok isaretine basarak 2. sayfya gecin, orda 5800 yazilarini tiklayin "EN Iphone keyboard by muzesvur" olarak seçin ikisinide degiştirin...

Sonra tamam deyp programi kapatin.
Klavyeyi kullanabileceğiniz bir uygulama seçin, mesela yeni mesaj yazmaya çalışın,
Klavye artık değişmiş olmalı ama ingilizce sozlugu kapatmamiz lazimki tahminler
cikmasin sol altta dunya resmine basin tamamdir.

programi kaldirabilmek icin [][][][] yazisini tekrar eski haline getirmeniz gerekir yoksa kaldirma islemi hata verir.

"A" harfine basili tutun ayni anda "L" harfine basarken "A" harfinden parmaginizi kaldirin secenekler bolumu kayarak acilcak
( mutlaka a ve l harfi olmak zorunda degil sol tarafta bulunan bir harf ve sagda bulunan bur harf olsun ya da tam tersi )burda
kopyala,yapistir,tumunu sil,saga yukari asagi git kisa yollari bulunuyor. tekrar harflere donmek icin soldaki ok isaretine
basili tutun sagdaki ok isaretine basarken sol parmaginizi kaldirin.

Dahili Bileşen Hatası alan arkadaşlar bu sis dosyasını ben oluşturdum problem o yüzden olabilir, programım orjinalini yükleyin ( Ekteki ilk dosya - sis uzantılı olan )

Sonra "c:\Data\Dayhandinput\TouchSkin\En Iphone keyboard by muveszur" klasörüne ekteki rar dosyasının içindekileri atın.

Tek çözemediğim sorun bu yukarıdaki büyük tuşların olduğu dosyaları telefona atınca, bu resimler galeride çıkıyor...

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: mehmet84com, newhand, ekinci-50 ve 27 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

sawyer32

sawyer32

Üye
teşekkürler .. swype ile karşılaştırırsak hangisi daha iyi sizce ??

zenowaren

zenowaren

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler .. swype ile karşılaştırırsak hangisi daha iyi sizce ??

Swype'ın Türkçe sözlük desteği olmadığı için biz tam anlamıyla kullanamıyoruz. Eğerkullanabilseydik swype harika bir sisteme sahip ben onu tercih ederdim. O yüzden şimdilik swype i sadece farklı bir klavye arayüzü olarak düşünebiliriz. Bu ise klavye arayüz olarak swype den daha sade (sonuçta iphone arayüzü) kullanımı alıştıktan sonra çok çok kolay. Bu klavyenin T9 desteği var ama yine Türkçe kelime listesi olmadığı için biz kullanamıyoruz...

SilentOne

SilentOne

Üye
swype e 1 ay sonra türkçe kelimeler ekleniyor zaten sen ekliye ekliye :D

KELGER

KELGER

Üye
allahına kurban engüzel türkçe destekli klavye bu işte.

ama swype den tek eksiği n97 orjinal klavyesini bu bozuyor.ama swype etkilemiyor onun da bir eksiği yazma dili ingilizce
iken çalışıyor.

keşke onu da türkçe yapan olsa

futbol123

futbol123

Üye
teşekkürler

zenowaren

zenowaren

Üye
    Konu Sahibi

Birkaç değişiklik daha yapıldı,1-2 tuş rengi değişti,

• Beğen
Tepkiler: lebron_jamess
By Y@VUZ

By Y@VUZ

Üye
Teşekkürler

KELGER

KELGER

Üye
kardes bir kac degisiklik yaptigin dosya biraz garp.nasil kurudugunu anlatirmisin.
bide yukaridaki proram telefonu kapatip acinca devre disi oluyyor.ben ankep i yeniden degistiriyom oyle aciliyo

volar2000

Üye

Birkaç değişiklik daha yapıldı,1-2 tuş rengi değişti,

Teşekkürler, i8910'da dikey modda çalıştı. Fakat yatay olarak çalıştıramadım. Proğram sadece dikey kulanım için mi?

zenowaren

zenowaren

Üye
    Konu Sahibi
kardes bir kac degisiklik yaptigin dosya biraz garp.nasil kurudugunu anlatirmisin.
bide yukaridaki proram telefonu kapatip acinca devre disi oluyyor.ben ankep i yeniden degistiriyom oyle aciliyo

Bu linkten asıl programı indirin, kurun (içinde 2 tane var artık hangisini kurabilırseniz, bazı telefonlarda sertifika hatası verıyor)

Sonra aşagıdaki linkten modifiyeli dosyalari indirin ve telefonunuzda "c:\Data\Dayhandinput\TouchSkin\En Iphone keyboard by muveszur" klasörüne kopyalayın.

--------------- Ekleme ---------------

Teşekkürler, i8910'da dikey modda çalıştı. Fakat yatay olarak çalıştıramadım. Proğram sadece dikey kulanım için mi?

Yatay kullanımda var, galiba senin telefonunun modelinden kaynaklanıyor.

KELGER

KELGER

Üye
anlasildi saol

slash70cl

Üye
signed versiyonu varmı acaba?

KELGER

KELGER

Üye
kardeş çok güzel olmuş 2 side.
yalnız 2 sorun var
1. resart atınca yada telefonu kapatıp açınca devre dışı kalıyor. ankep i kapatıyorum öyle.açılıyor vede bu değişiklik yaptığın dosyayı programa gömebilirmisin.

2. si ise mesela google yi açınca mesela a tuşuna basınca daha önce adana falan yazmışsam a ya basar basmaz klavye gidiyor ve a ile ilgili yazdıkalarım geliyo.2 , 3 kere basınca klavye tekrar geliyor.
tamam yazdıklarım çıksın ama klavye neden hemen kapanıyor.bunun çözümü varmı.
skywe de benzer nkonular çıksa bile klavye kapanmıyor.
bide youtube programını kullanamıyorum .her harfe bastığımda klvye kapanıp benzer videolar çıkıyor.
çözüm bulursanız sevinirim

slash70cl

Üye

FQXT

FQXT

Üye
Mukemmel... Operanın klavyesı bunun yanında bı hıc... Restart atınca bende klavye hala var sorun yok ..

zenowaren

zenowaren

Üye
    Konu Sahibi
kardeş çok güzel olmuş 2 side.
yalnız 2 sorun var
1. resart atınca yada telefonu kapatıp açınca devre dışı kalıyor. ankep i kapatıyorum öyle.açılıyor vede bu değişiklik yaptığın dosyayı programa gömebilirmisin.

2. si ise mesela google yi açınca mesela a tuşuna basınca daha önce adana falan yazmışsam a ya basar basmaz klavye gidiyor ve a ile ilgili yazdıkalarım geliyo.2 , 3 kere basınca klavye tekrar geliyor.
tamam yazdıklarım çıksın ama klavye neden hemen kapanıyor.bunun çözümü varmı.
skywe de benzer nkonular çıksa bile klavye kapanmıyor.
bide youtube programını kullanamıyorum .her harfe bastığımda klvye kapanıp benzer videolar çıkıyor.
çözüm bulursanız sevinirim

Programın modifiyesiz versiyonunu kurup tekrar denermisin, eğer aynı problemleri yaşarsanız büyük ihtimal sorun telefon modelinden kaynaklanıyor. O konuda elimden maalesef bir şey gelmez programın yapısını ancak programı yazan kişi değiştirebilir

Eğer forumda paylaşılan, telefon açılışındaki uygulamaları sonlandıran bir yazılım kullanıyorsanız,(bu modifiyeli CFW'ler içinde geçerli, çoğunda telefon açılışını hızlandırmak için açılış uyguamalarını sonlandıran patchler ekleniyor) klavye telefon açıldığında aktif hale gelemez manuel olarak tekrar başlatmanız gerekebilir.Ayrıca telefon açıldıktan hemen sonra klavyeyi açmaya çalışmayın uygulamanın çalışması 20-30 saniye sürebilir.

Modifiyesiz Versiyon

--------------- Ekleme ---------------

Bu bağlantıdakileri denermisin, biri signed diğeri normal belki 2sinden1i çalışır

HayaLeT80

HayaLeT80

Üye
hoş fakat ben çalıştıramadım n97mde 2 dosyanın 1ncisi güncelleme atası 2ncisi ise sertifika hatası veriyor....

KELGER

KELGER

Üye
programın orjinal olanını kurunca resart atsam bile çalışıyor. ama sonradan dosyaları ekleyince yada senin hazırladığını kurunca değişiyor.
bide şu birkaç değişiklik yaptığın güzel olmuş onu direk programa entegre edip paylaşabilirmisin.
ilk önceki gibi

Üst Alt