Duyuruyu Kapat

Dayak Yiyen Çocuk Şiddete Daha Meyilli Oluyor

 • 3 Ekim 2009
 • 2863 Okunma
 • 8 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Yapılan bilimsel bir araştırma, disiplin amaçlı da olsa anne babaları tarafından dövülen çocukların, diğer çocuklara göre şiddete çok dafa fazla meyilli ve endişeli hale geldiğini ortaya koydu.

  ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde bulunan Duke Ünivesitesi Çocuk ve Aile Politikaları Merkezi arşatırmacıları tarafından farklı kültürel değerlere sahip altı ülkede gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre, hangi kültürel ortamda olursa olsun dayak yiyen çocuklarda şiddet eğilimi daha fazla olurken, endişe oranlarının da arttığı tespit edildi.

  Araştırmacılar, çocuklara uygulanan dayak ile çocuklarda şiddet ve endişe bağıntısının, dayağın kültürel olarak genel kabul gördüğü Kenya'da en düşük olduğunu saptarken, bu bağıntıyı en yüksek oranda şiddet karşıtı Budist öğretinin yaygın olduğu Tayland'da tespit ettiler.

  Çin, Hindistan, İtalya, Kenya, Filipinler ve Tayland'da ebeveynler ve çocuklarla yapılan mülakatlar yoluyla gerçekleştirilen araştırma, en fazla Kenyalı, en az ise Taylandlı ebeveynlerin çocuklarına fiziksel disiplin yöntemleri uyguladıklarını ortaya koydu.

  Sonuçları 'Child Development' isimli bilimsel derginin Kasım/Aralık sayısında yayınlanan araştırmaya göre, Amerikalı ebevyenlerin yüzde 90'ı da 3-4 yaşlarındayken çocuklarına dayak (poposuna şaplak niteliğinde) attıklarını kabul etti
   


  Yazan: Sidretül Münteha
 2. Araştırmanın sonucu doğrudur.''Onlar beni dövüo bende arkadaşlarımı döveyim'' mantığındalar heralde:ehe
   
 3. doğru bir araştırma teşekkürler.


  bu arada başlığı düzeltirseniz iyi olur.:oke:
   
 4. Evet doğrudur,herşeyin dayakla halledildiğini sanıyor oda
   
 5. kesinlikle doğru e ne demişler üzüm üzüme baka baka kararır ne görürse onu uyguluyor çocuklar
   
 6. gördüklerime göre kesinlikle doğru bi tespit...
   
 7. Düzeltildi
   
 8. bencede...
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/10/2017 - 23:05