Dayak Yiyen Çocuk Şiddete Daha Meyilli Oluyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Yapılan bilimsel bir araştırma, disiplin amaçlı da olsa anne babaları tarafından dövülen çocukların, diğer çocuklara göre şiddete çok dafa fazla meyilli ve endişeli hale geldiğini ortaya koydu.

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde bulunan Duke Ünivesitesi Çocuk ve Aile Politikaları Merkezi arşatırmacıları tarafından farklı kültürel değerlere sahip altı ülkede gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre, hangi kültürel ortamda olursa olsun dayak yiyen çocuklarda şiddet eğilimi daha fazla olurken, endişe oranlarının da arttığı tespit edildi.

Araştırmacılar, çocuklara uygulanan dayak ile çocuklarda şiddet ve endişe bağıntısının, dayağın kültürel olarak genel kabul gördüğü Kenya'da en düşük olduğunu saptarken, bu bağıntıyı en yüksek oranda şiddet karşıtı Budist öğretinin yaygın olduğu Tayland'da tespit ettiler.

Çin, Hindistan, İtalya, Kenya, Filipinler ve Tayland'da ebeveynler ve çocuklarla yapılan mülakatlar yoluyla gerçekleştirilen araştırma, en fazla Kenyalı, en az ise Taylandlı ebeveynlerin çocuklarına fiziksel disiplin yöntemleri uyguladıklarını ortaya koydu.

Sonuçları 'Child Development' isimli bilimsel derginin Kasım/Aralık sayısında yayınlanan araştırmaya göre, Amerikalı ebevyenlerin yüzde 90'ı da 3-4 yaşlarındayken çocuklarına dayak (poposuna şaplak niteliğinde) attıklarını kabul etti
 
X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
Araştırmanın sonucu doğrudur.''Onlar beni dövüo bende arkadaşlarımı döveyim'' mantığındalar heralde:ehe
 
jackalx_06

jackalx_06

Üye
doğru bir araştırma teşekkürler.


bu arada başlığı düzeltirseniz iyi olur.:oke:
 
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Evet doğrudur,herşeyin dayakla halledildiğini sanıyor oda
 
-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
kesinlikle doğru e ne demişler üzüm üzüme baka baka kararır ne görürse onu uyguluyor çocuklar
 
eQooo

eQooo

Üye
gördüklerime göre kesinlikle doğru bi tespit...
 

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Düzeltildi
 

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
:) :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
425
Doğuş Pertez
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
356
Haydar
Cevap
2
Görüntüleme
371
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt