Davul(Bateri) Hakkında öğrenmek istediğiniz herşeye elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım.

Sponsorlu Bağlantılar

ea55trwof

ea55trwof

Üye
    Konu Sahibi
Davul(Bateri) Hakkında öğrenmek istediğiniz herşeye elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım.
davul hakkında öğrenmek istedikleriniz ,yeni başlayanlar,baget seçimi,tablar,ritmler,ve herşey için sorularınızı bekliyorum.

tazmanya33

tazmanya33

Üye
Bende bateri çalmak istiyorum..17 yaşındayım biraz gitar çalabiliyorum ama bateri çalmayı çok istiyorum.Bu işi yapabilmek tabikki bi yetenek ama bu yeteneğin bende olup olamadığını nasıl anlayabilirim.Guitar hero gibi oyunlardaki bateri versiyonları ritim algılamamın gelişmesine yardımcı olur mu ?? şimdiden tşkkrler :)

ea55trwof

ea55trwof

Üye
    Konu Sahibi
guitar hero davulun varsa onu stick paddle niyetine kullanabilirsin fakat ritm algılamada pek bi isine yaramaz:D
davul calmak zor istir.agır yetenek ister.özellikle aynı anda 4-5 iş yapabilmen lazim.2 elin de ayrı ritm tutmali:D ayaklarinla pedallara dogru zamanlarda basmali vede bunları yaparken ritmi kacirmamalisin.davul öyle 1-2 ay kursa gidip de öğrenilecek şey değildir.bi 2 sene felan eğitim almalısın.vede kafandan kompozisyonlar yazarak davulda bunları uygulamalısın.kopyala yapıstır diye bi sey yok.kendini gelistirmelisin.hicbir müzik enstrumanında baskasının yaptıgı sarkıyı aynen calmak hicbi ise yaramaz.kendi kompozisyonlarını olusturmalı ve bunları yazabilmelisin.vede fırsat buldukca stick paddle da en az gunde 1 saat calısmalısın.1 ay kadar da metronomla ritm calismasi yapmalisin.önerilerim bunlar.HA BİDE 17 YASİNDAYSAN SENEYE ÜNİVERSİTE SİNAVİNA GİRECEKSİN:D BIRAK UĞRASMA.ÜNİVERSİTEYE GİRİNCE BAŞLARSIN

tazmanya33

tazmanya33

Üye
Öncelikle bu kadar çabuk cevap verdiğiniz için teşekkürler :D :D :D evet hedefim zaten üniversitede başlamak dediğiniz gibi sınava çalışıyorum..beklediğimden zor olucak anlaşılan gitara devam edip onu geliştirsem daha iyi olucak galiba :D ya amatör bi grup oluşturabilirsem görev dağılımına göre belli olur ya xD cevap için teşekkürler :)

Tehmine_92

Üye
Bir shey sorushacam Dvul(Bateri) nedir?

solerkut

Üye
davulun kaç parçası vardır isimleri nelerdir?

Üst Alt