Dallarıyla 'Allah' yazan ağaç' şaşırtıyor

 • 16 Kasım 2010
 • 2888 Okunma
 • 13 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Erzurum'un Oltu ilçesinde 1930'lu yıllarda hocalık yapan ve 'Garip Hoca' ismiyle bilinen Veysel Turan'ın mezarı başındaki kayısı ağacının dallarının Arapça 'Allah' yazması görenleri şaşırtıyor.


  ERZURUM (İHA) - Oltu'nun Ortaorcuk Köyü'nde 1930'lu yıllarda hocalık yapan Garip Hoca lakabıyla bilinen Veysel Turan'ın mezarının yanı başına birkaç yıl önce vatandaşlardan tarafından kayısı ağacı dikildi. Mezarın yanı başına dikilen ağacın uzayan dallarının şekli, ziyarete gelenlerin dikkatini çekti. Birkaç gün önce bir komşularının defnetmek için geldiği mezarlıkta Turan'ın da mezarını ziyaret eden Ömer Soylu, ağacın dallarının Arapça harflerle 'Allah' lafzını yazdığını fark etti. Cenaze namazına katılanlara da gösterdiği ağacın dallarının etkileyici olduğunu söyleyen Soylu, gördüğü manzara karşısında büyülendiğini kaydetti. Babasına da ders veren Garip Hoca ismiyle bilinen Veysel Turan'ın büyük bir alim olduğunu söyleyen emekli imam Süleyman Yüce, ağacın dallarının oluşturduğu yazının ibret almasını bilen için önemli bir mesaj olduğunu ifade etti.


  < Resmi açmak için tıklayın >
   


  Yazan: Burak
  H/\S/\N, X-LifeHard ve OğuzcanAbi bunu beğendi.
 2. çok ilginç
   
 3. birde erzurumda Abdurrahman Gazi Türbesi&#8217;ne giden anayol kenarında bulunan rampa yolda aracı stop ettiriyorduk araç kendiliginden yokuş yuakrı gidiyordu arabayı aşşagı doğru bıraktıgımızdada bir müddet gidip tekrar geri geri çıkıyordu bunu bizzat askerlik yaptıgım zaman denedim çok ilginçti buda...hattta haberlere bile çıkmıştı
    4. manyetik alan:evet:
   
 5. eskiden ''soray uzun yolda'' diye bir program vardı.dediğiniz olayı oda denedi.
  kocaman minibüs motor kapalı oldugu halde yokus çıkıyordu. :D
  çok ilginç.
   
 6. Olsa nolur..olmasa nolur..

  Biz inanıyorsak tamamdir :D
   
 7. Memleketim:nargile:
   
 8. Ne kadar güzel ya =)
   
 9. İlginçmiş
   
 10. way bee
   
 11. çok güzel ya ALLAH bizlere nasip etsin
   
 12. ilginç :hmmm
   
 13. çok güzel :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 01:32