daha ne kadar özelleştirileceğiz :(:(:

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Solamente

Üye
    Konu Sahibi
daha ne kadar özelleştirileceğiz :(:(:
Ya hu…
biz ne kadar da
özel(LEŞTİRİL)mişiz

Ô Ô Ô

Türk Telekom, Arap'ın.
Telsim İngiliz'in.
Kuşadası Limanı İsrailli'nin.
İzmir Limanı Hong Konglu'nun.. .
Araç muayene işi Alman'ın.
Başak Sigorta Fransız'ın.
Adabank Kuveytli'nin.
İETT Garajı Dubaili'nin.
Avea Lübnanlı'nın.
Petkim? Ermeni'nin.
(Kazak'a sattık, dediler. Kazağı bi çıkardık..
Ermeni...)
Rakı , Amerikalı'nın.
Finansbank Yunanlı'nın...
Oyakbank Hollandalı'nın.
Denizbank Belçikalı'nın.
Türkiye Finans Kuveytli'nin.
TEB Fransız'ın.
Cbank İsrailli'nin.
MNG Bank Lübnanlı'nın.
Alternatif Bank Yunanlı'nın.
Dışbank Hollandalı'nın.
Şekerbank Kazak'ın.
Yapı Kredi'nin yarısı İtalyan'ın.
Turkcell'in yarısı Finli'nin Rus'un.
Beymen'in yarısı Amerikalı'nın.
Enerjisa'nın yar ısı Avusturyalı'nı n.
Garanti'nin yarısı Amerikalı'nın.
Eczacıbaşı İlaç, Çek'in.
İzocam, Fransız'ın.
TGRT(Fox) Amerikalı'nın.
Demirdöküm Alman'ın.
Döktaş Fransız'ın.
Süper FM Kanadalı'nın.
Hepsi TÜRKtü.
Sadece 4.5 yıl önce.

Çok önemli....
ASIL DEGERİ 9 (DOKUZ) TRiLYON DOLAR DiKKAT 9 MiLYAR VEYA

9 MiLYON DEGiL
9 TRiLYON DOLAR...

ABD SADECE 40 KIRK MiLYON DOLARA KAPATACAK.

YAZIKLAR OLSUN....

KAPTIRANA, VERENE SUSUP SEYREDENE....

ALTI USTU BIR MAIL GONDERMEKLE
BU İŞ OLMAZ DİYE DÜŞÜNMEYİN LÜTFEN.

VATANINI SEVEN
HERKESE GÖNDERELİM, HEPİNİZİN BİLDİĞİ GİBİ ETİBANK öZELLESTİRİLECEK..
(VE ALICISI AMERIKA :-)
VE BOR İŞLETMELERİ ETIBANK BÜNYESİNDE.
KONULAN FİYAT 40 MİLYON $.

LÜTFEN BİR DAHA OKUYUN VE LÜTFEN HERKESE İLETİN...
YASADIĞIN
DÜNYAYI SORGULAYAMIYORSAN,
BARI ÜLKENİ SORGULA.....

ÖNEMLİ....
! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ..

Borla çalışan araba üretil di,Türkiye kiskacta.
Arabayi bor madeniyle calistiracak patentli 600 proje oldugu ortaya cikti.
TÜRKİYE, dünyada bor rezervinin yüzde 70`ine sahip
ve uluslararasi teroristler Türkiye
uyanmadan
bu kaynagi ele gecirmeyi planliyor.

xkadir61

xkadir61

Üye
haklısın kardeş.:(

akula

akula

Üye
bunu daha önce vermistik fakat kimse sağ duyu göstermemişti

Salihyet

Salihyet

Üye
Sağduyuyu bırakın, dinleyin ve kendi fikirlerinizi öne sürün.. Koyun gibi bir kişinin yazdığı ve forwoard ettiği düşüncelere katılım sağlamayın.. tabiki sağ duyu gösterilmez çünkü bu yargarayı koparanlar şimdi yargı önünde..

CoYoTe®

CoYoTe®

Üye
Türkiye Uyandı Artık...Bor'u Falan Kimse Alamaz Rahat Olun:)..Onlar Ancak Bizden BORU Alır:D

mAd_girL

mAd_girL

Üye
Pretty girl forwardlamakla iş olmuyo hakikaten :) Türkiyenin ekonomisi devletleştirilmeye değil özellştirilmeye yöneliktir. Yani türkiye yabancı sermayeye muhtaçtır ki bu yüzden onların önünde sunabildigi en iyi olanakları sunmak zorundadır eger bunu türkiye yapamzsa başka gelişmekte olan ülkeler yapacaktır yani bu bir strateji anlatabiliyo muyum ?

bu ülkeyi düşünen sadece siz değilsiniz ülkede bi sürü ekonomist var biri ayaklanmasa 10 u ayaklanır böyle bir durum karşısında . :)

ÁŔÁŚ

ÁŔÁŚ

Üye
pretty girl forwardlamakla iş olmuyo hakikaten :) türkiyenin ekonomisi devletleştirilmeye değil özellştirilmeye yöneliktir. Yani türkiye yabancı sermayeye muhtaçtır ki bu yüzden onların önünde sunabildigi en iyi olanakları sunmak zorundadır eger bunu türkiye yapamzsa başka gelişmekte olan ülkeler yapacaktır yani bu bir strateji anlatabiliyo muyum ?

Bu ülkeyi düşünen sadece siz değilsiniz ülkede bi sürü ekonomist var biri ayaklanmasa 10 u ayaklanır böyle bir durum karşısında . :)

tamam da kardeşim para basan veyahut stratejik öneme sahip yerler niye özelleştiriliyor hemde yabancılara veriliyor
milli piyango neden özelleştirilmeye çalışılıyor hiç zarar ettirmiş mi bu devlete
petkim stratejik öneme sahip niye özelleştiriliyor
bankaların niye yarısından fdazlası yabancıların elinde türk ekonomisini yabancılara devrettiler resmen daha yazacak çok şey var da...........

mAd_girL

mAd_girL

Üye
ben stratejik öneme sahip demedim dikkat edersen arkadaşım bu bir strateji dedim bunu türkiye yapmasa başka gelişmekte olan ekonomi yapcak dedim bu bir yarış başka bir deyişle yahu!

ÁŔÁŚ

ÁŔÁŚ

Üye
tamam ister de ister deme senin demen önemli değil önemli olan bizim önemli kurum ve kuruluşlarımız devlet elinden yabancılara geçiyor

mAd_girL

mAd_girL

Üye
ya arkadaşım açıklama yapıyorum ama sen anlamak istediginden vazgeçmiyosun ki :(

ÁŔÁŚ

ÁŔÁŚ

Üye
neyi anlamalıyım sence yabancı yatırım ülkeye girsin ben karşı değilim ki ama yeni fabrika açarak girsin stratejik yerlerimizi satın alarak değil sende bunu anlamıyorsun

mAd_girL

mAd_girL

Üye
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Türkiye’nin Sama Dubai gibi yabancı sermayeye ihtiyacı olduğunu belirtti.“Sermayenin milliyeti yok. Tüm sermaye, Türkiye’ye kazanç sağlar” dedi.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hacı Ömer Sabancı Vakfı ve Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen 9’uncu Adana Uluslararası Sabancı Tiyatro Festivali’nin açılışına katılan Sabancı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin toplam 46 bin 241 metre kare ticaret ve konut alanına sahip Levent’teki İETT Garajı arazisinin 1.1 milyar YTL’ye Sama Dubai tarafından alınmasını, Türk ekonomisi açısından olumlu gelişme bir olarak karşıladıklarını belirtti.Sabancı, Şeyh Maktum’un sahibi olduğu şirketin gerçekleştirdiği alımın Türk ekonomi tarihinde önemli bir nokta olarak yerini alacağını, bu araziye verilen fiyatın dikkat çekici olduğunu vurguladı.Sabancı, Arap sermayesinin Türk ekonomisine Türk Telekom’un ihalesiyle girdiğini anımsatırken, benzer yatırımların ilerleyen yıllarda devam edeceğini, Türkiye’nin her açıdan cazip bir ülke olduğunu ifade etti. Yerli yabancı ayrımı yapılmadan bütün sermayelere kucak açılması gerektiğini kaydeden Sabancı, şunları kaydetti: “Yabancı sermaye ayrımı yapmamak gerek. Sermayenin milliyeti yok. Tüm sermaye, Türkiye’ye kazanç sağlar. Türkiye’nin büyümeye ihtiyacı var. Bu anlamda, yabancı sermayenin girişi büyük katkı sağlar. Türkiye’nin Sama Dubai gibi yabancı sermayeye ihtiyacı var. Körfez sermayesi Türk Telekom ile bir giriş yaptı. Şimdi de emlak sektöründe adından söz ettiriyor. Hangi alanda olursa olsun yabancı yatırımcının gelmesi ülke için avantaj yaratır.”

peki benim sözlerimden anlamıyosun şunu oku lütfen!

ÁŔÁŚ

ÁŔÁŚ

Üye
eeeeeeee ne olmuş ben yabancı sermayeye karşıyım dedim mi ki hem benim sana garezim mi var ki senin sözlerini anlamamak için ısrar ediyim sen beni anlamıyorsun ben karşı değilim yani sorun satılması anladın mı satılmasın satılmadan yabancı sermayeyi çeksinler.

mAd_girL

mAd_girL

Üye
ya arkadaşım türk telekom arapların diye yazılmış ilk sayfada ama kadın diyoki iyi oldu diyo tamam nolur tartışmayalım herkes kendi yoluna selametle hadi :)

Solamente

Üye
    Konu Sahibi
mad girl kardeşim senin strateji dediğin köklü firmaları batırıp yabancı kuruluşlara sattırmak mı ?
iett garajını koç almak için çabalarken neden dubai'ye satıldı en yakın örnek sana ancak güler geçerim türkiyenin 5 sene önceki ekonomisi şuankinden çokmu kötüydü ? en azından çiftçiler ürünlerini isyan edip derelere dökmüyorlrdı değilmi savunduğun tutum nedir.

yalnız verdiğin cevap tatmin edici olsun ki biz de aydınlanalım haklı olduğunu kabul edelim :@

mAd_girL

mAd_girL

Üye
ben ilk mesajımda cevabımı gayet açık ve net verdim pretty girlcüm tekrar tekrar okuyun belki anlarsınız :) . :) iyi forumlar size.

Pure Life

Pure Life

Üye
arkadaşlar bu konu siyasi içerikli kurallara uyalım

ÁŔÁŚ

ÁŔÁŚ

Üye
ya arkadaşım türk telekom arapların diye yazılmış ilk sayfada ama kadın diyoki iyi oldu diyo tamam nolur tartışmayalım herkes kendi yoluna selametle hadi :)
hadi eyvallah sen de sonunda kabul ettin

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
bu konu siyasi içerikli tartışmaya dönmüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...