Püf Noktası Cyanogenmod atmak için

Sponsorlu Bağlantılar

flunight

Üye
    Konu Sahibi
Cyanogenmod atmak için
Arkadaslar bu gereksiz uygulamalardan kurtulmak için cyanogenmod atmak istiyorum bana gerekli olan malzemeleri yazarmisiniz.tabletle atilirmi mesala.atilirsa en az kac mb lik ram ve hafiza gerekir.telefonum samsung j5 lolipop. hic atmadim yardimlarinizi bekliyorum.

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
J5 model numarası nedir bi bakayım

• Beğen
Tepkiler: flunight
byAndroid

byAndroid

Üye
J5 için cyanogen mod çıkmamıştır daha yeni cihaz

• Beğen
Sarangni

Sarangni

Üye
CM o kadar güvenmeyin. Gerek sizlerden kurtulacağım derken stabil olmayan rom yükleme ihtimaliniz yüksek.

• Beğen
byAndroid

byAndroid

Üye
Aynı zamanda gereksiz uygulamari istemiyorsan root atıp titanium backup la kaldırabilirsin. Yinede ben hiç birini tavsiye etmiyorum telefona güncelleme geldiği zaman yüklendiğinde sorun yaşarsın uğraşırsın sonra

• Beğen

flunight

Üye
    Konu Sahibi
Tamam ya vazgectim:)orjinali olsun camurdan olsun.devre disi birakinca hepsini menude gozukmuyolarmis.guncellemelerinide kaldirdim.en azindan her gordugumde gereksizliliklerini hatirlamicam artik

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Bence de uğraşma, 1 haftada 2 kez hard brick yaptım ve kendim düzelttim, 20 saat zaman kaybettim, 4 rom denedim...
Sonra ne mi oldu???
Orjinal ROM-un daha iyi olduğunu anladım :kop2:

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Bence de uğraşma, 1 haftada 2 kez hard brick yaptım ve kendim düzelttim, 20 saat zaman kaybettim, 4 rom denedim...
Sonra ne mi oldu???
Orjinal ROM-un daha iyi olduğunu anladım :kop2:
Resmi romlarda hard brick olacağını sanmıyorum ama portlar riskli olabilir tabi

Sarangni

Sarangni

Üye
Bir cihazı Hard Brick etmek çok zor iş. Yanlışlıkla başka cihaz romu yükleyeceksiniz, işlem sırasında sorun oluşacaktır ancak öyle. Bunların olmaması için de adımları dikkatli yapmak gerek.

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Bir cihazı Hard Brick etmek çok zor iş. Yanlışlıkla başka cihaz romu yükleyeceksiniz, işlem sırasında sorun oluşacaktır ancak öyle. Bunların olmaması için de adımları dikkatli yapmak gerek.
Ben de model numarasında bir harfi yanlış yazdığım için oldu, neyse ki MTK işlemcili cihazlar hard brick olduğu zaman kurtarmak kolay oluyor :)
İdol 2 yerine İdol s oldu, cihaz hiç tepki vermiyordu, ben de kendi bulduğum "mix" yöntemi ile hall ettim, yakında forumda da paylaşırım :)

flunight

Üye
    Konu Sahibi
Symbian kullanirken baya anliyodum bu islerden. nemesis le filan yazilim atiyodum dil kodu filan degistirip.cogunu unuttum gitti androidde hic denemedim.aslinda zevkli oluyor boyle seylerle ugrasmak.:)

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Symbian kullanirken baya anliyodum bu islerden. nemesis le filan yazilim atiyodum dil kodu filan degistirip.cogunu unuttum gitti androidde hic denemedim.aslinda zevkli oluyor boyle seylerle ugrasmak.:)
Ah Symbian, CFW yaptığım günler...
Beni dokunmatiğe alıştıran ve Android e geçmemi sağlayan sistem
Neyse konuyu dağıtmayalım :ehe

flunight

Üye
    Konu Sahibi
sertifika sorunu opda mopda filan ne ugrastiriyordu bi program yuklemek icin 8 takla attiriyordu unut gitsin:ehe

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir