Öneri Cyanogen Mod (CM)

Sponsorlu Bağlantılar

fyunusyildiz

fyunusyildiz

Üye
    Konu Sahibi
Cyanogen Mod (CM)
Nedir bu Cyanogen Mod . Nasıl yükleniyor . Bende S3 Mini var . işe yararmı S3 Mini 'de . İnternette okudum biraz ama pek bir şey anlamadim . Aydinlatirmisiniz beni biraz .

turkishield

turkishield

Üye
s3 miniyi baya hızlandırır yükle bence :megafon:

reflex

reflex

Üye
Yükle demek olmaz o kardeş sen bilen birine danış çok işine yarar ben bi arkadaşın teline kurdum onunda s3 mini idi çok memnun kaldı

nsren

nsren

Üye
Cm özel bir grup (bildiğim kadarıyla) yaptıkları romlar tamamen kendilere has bir arayuze sahip. Telefona tamamen hükmetmek adına ilk sırayı alır. Çoğu Custom rom Cm taban alarak yapılır. Yazılım çok hafif olduğu için ram konusunda çok rahat edersin. Görselleştirme adına sınır yok diyebilirim. Stok rom boyutu 1.2 GB seviyesinde iken Cm romlar en fazla 300 MB civarı olur. Kısacası çoğu gereksiz uygulama silinir ve Kernel üzerinde çeşitli oynamalar yapılarak telefonun daha rahat çalışması amaçlanır. Görüntülü görüşmeyi sadece internet üzerinden yapabilirsin. Sim karta numara kopyalamak ve eklemek için ekstra Program kullanman gerekiyor. Kısacası artıları eksilarinden daha fazla olan olan özel bir arayüzdür.

• Beğen
Tepkiler: serotonin
ismailozcn

ismailozcn

Üye
Hemen hemen her cihaza rom çıkartan android geliştiricisi olan bir grup.çıkarttıkları romlar sayesinden S3 mini gibi alt sınıf telefonları ,telefonun yapabileceği en üst düzey performansa çıkar,.@nsren zaten çoğu şeyden bahsetmiş.
Rom atarsanda cihaz garanti dışı kalır
Samsung Android ROM - MaxiCep burdan gerekli bilgilere ulaşırsın

• Beğen
Tepkiler: nsren
Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Zamaninda kurmustum s3 miniye.gercekten fark ediyor.kullaniyosan kur bosver garantiyi bozulursa falan tekrardan eski haline dondur garanti geliyor zaten

fyunusyildiz

fyunusyildiz

Üye
    Konu Sahibi
ya bende telefondan anlarım az buçuk ama yinede bu biraz karışık geldi . zorlasam yaparım belki ama telefonu berbat etmek de var işin ucunda . anladığım kadarıyla bayağı işe yarıyor .
Kısacası çoğu gereksiz uygulama silinir
bunu derken neyi kastettin dostum . telefonuma yüklediğim bir oyun veya uygulamayı bana sormadan silecekmi bu ?

eren2934

eren2934

Üye
Hayir kardesim touchwiz uygulamalari yoktur samsung apps gibi,gereksizden kasti bu

• Beğen
Tepkiler: nsren

HereİsJohnny

Üye
bende s3 mini var cm11 yükledim. telefonun bi takoz olduğu dönem vardı bi de hakikaten telefon denilecek yanları oldu cm11 sonrası. cm11 gibi rom yoktur carbonrom, pacman rom bi kaç denedim cm11 gibi olmaz hiç biri. cm11 yükleyeceksen yardımcı olabilirim

• Beğen
Tepkiler: beurself
fyunusyildiz

fyunusyildiz

Üye
    Konu Sahibi
bende s3 mini var cm11 yükledim. telefonun bi takoz olduğu dönem vardı bi de hakikaten telefon denilecek yanları oldu cm11 sonrası. cm11 gibi rom yoktur carbonrom, pacman rom bi kaç denedim cm11 gibi olmaz hiç biri. cm11 yükleyeceksen yardımcı olabilirim
Kardesim cok tesekkur ederim :) ben iyice bi dusuneyim . Karar verirsem pm den yazarim sana :)

HereİsJohnny

Üye
bence fazla düşünme at geç :D zaten bi geçsen stock roma zorunlu olmadığın sürece geçmek istemezsin. beğenmezsen stock roma dönmesi ve download binary count sayacını sıfırlaması da basit:spr

Üst Alt