Haber Cyanogen, 31 Aralık tarihi itibari ile sona eriyor

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Cyanogen, 31 Aralık tarihi itibari ile sona eriyor
Cyanogen, 31 Aralık tarihinden sonra artık faaliyet göstermeyecek.

Google, özellikle son dönemde faaliyetlerini büyük oranda mobil platforma kaydırırken, bir süredir, Android adındaki mobil işletim sistemini geliştiriyor. Bu mobil işletim sistemi şu anda akıllı telefon pazarında açık ara en fazla kullanılan işletim sistemi olurken, açık kaynak kodlu yapısı sayesinde de özelleştirmeye izin vermesi akıllı telefon üreticileri tarafından tercih edilmesinde en büyük sebep olmakta.

Sadece akıllı telefon üreticileri değil, ayrıca bağımsız geliştiriciler de Android işletim sistemini özelleştirerek, akıllı telefon kullanıcılarına sunarken, son dönemde özellikle de CynogenMod bu açıdan öne çıkmıştı.

Cyanogen gelen yeni bilgilere göre 31 Aralık tarihi itibari ile tüm servislerini kapatıyor. her ne kadar Cyanogen sona erse de CyonegenMod OS kaynak kodunun geliştiriciler için yine sunulmaya devam edeceği kaydedilmekte. Gelecekte firma Google'ın işletim sistemi yerine geçmek yerine ona eklenecek projelerle karşımıza gelebilir.

Diğer taraftan gelen bilgilere göre Cyanogen her ne kadar sonlandırılsa da, Lineage olarak yeni bir proje ile takım tekrar karşımıza gelecek gibi görünüyor.

CyanogenMod, 1 Temmuz 2009 tarihinde versiyon 3.1 olarak ilk sürümünü yayınlamıştı. 50 milyonun üzerinden akıllı telefonda CM kullanılırken, ayrıca son olarak da Android 7.1 Nougat tabanlı CM 14.1 yayınlanmıştı.
Cyanogen, 31 Aralık tarihi itibari ile sona eriyor

• Beğen
Tepkiler: snapdroid, 'Şeref' ve Bab-ı Umut

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Bir efsane sona mı eriyor yani? Gingerbread'de bildirim çubuğunu alta aldığımız zamanlar dün gibi aklımda :)

• Beğen
Tepkiler: Silinen üye 2362831, snapdroid, Buğra ve 2 diğerleri
Silinen Üye 2498213

Silinen Üye 2498213

Kapalı Hesap
Vay beeeeeeeee. Sen de mi Brütüs?

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Çağrı.KK

Çağrı.KK

Üye
Nasıl yani, bütün romlar iptal mi?

• Beğen
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
  • Beğen
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Sanırım bu habere en çok ben sevimdim. Yani resmi işletim sistemi varken, cyanogen'in kendini araya sokması hiç hoş değil. :D

• Beğen
. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Güzel işler başarıyorlardı. S4 miniyi bile zevkli hale getiriyor :) Ama tutkunlarına üzülmemelerini öneriyorum. Çünkü ekip başka bir işletim sistemi geliştirecekmiş sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Silinen üye 2362831 ve Buğra
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Adamlar güzel başarılar elde etti. Beni hayran bırakmıştı, bir devir kapanır yerine daha iyisi gelir.
Oneplus one ile lineage os olarak kullanmaya başlarız.
Zaten cihazda ortalık malı gibi olmuştu :D

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Arkadaşlar sakin olun cm den ayrılanlar LineageOS adında yeni bir projeye başladılar yani cm bitti ama cm den daha iyi bir yeni proje geliyor haftaya detayları açıklanacak

:eller:

• Beğen
Tepkiler: vaterfa

MaxipmaN

Üye
s3 tarihe gömüldü demektir :ehe

• Beğen
Tepkiler: Silinen üye 2362831 ve snapdroid
lazye

lazye

Üye
aynen lineage os olarak gelicekler sakin olun hala destek verecekler ama hangi cihazlara verip hangi cihazlara vermicekler çok merak ediyorum

• Beğen
snapdroid

snapdroid

Üye
  • Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

hayyam482

Üye
Sıkıntı yok. Bireysel geliştiricilerde güzel romlar yapıyor. Alternatif olarak AICP de olabilir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi