Cross Bağlantı çocuk Oyuncağı

Sponsorlu Bağlantılar

depresif

Üye
    Konu Sahibi


Cross bağlantı,Network sisteminde oldukça önemli bir bağlantı şeklidir.Sık olarak Hub to hub yaparken kullanılır.

Sadece hub bağlantılarında değil media converter gibi çeşitli aktif cihazların bağlantılarında da sıkça kullanılır.Günümüzde üretilen aktif cihazların portlarını içerden otomatik olarak ayarlayan switcler(MDI VE MDX) yada sadece bir portun hem düz hemde cross kablo takılabilen değişkenli iki portu bulunmaktadır.Burada dikkat edilmesi gereken konu eğer iki port var ise bunun sadece biri kullanılır.İkisine de aynı anda kablo takamayız.İki PC’yi hub olmadan birbirine bağlamak içinde yine cross kablodan faydalanılır.Yalnız bu kablonun boyu maximum 5 mt.olmak zorundadır.

Cross kablonu mantığını en basit olarak şu şekilde izah edebiliriz.Yapacağımız patch kablonun konnektörlerinin birini 568A diğerini 568B olarak yapmamız gerekir.


Not:Alıntıdır

 


M.Colak

M.Colak

Üye
emege saygı
 
mc zerem

mc zerem

Üye
tşk
 

ersoyw

Üye
tesekkurler bende bunu arıyordumm
 

linüx

Üye
güzel paylasım
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt