Covid-19 Aşısı Zorunlu Değildir

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Covid-19 Aşısı Zorunlu Değildir
20 yaş üstünün aşılanması hakkındaki konuda bir arkadaşımızın aşı yaptırma-yaptırmama kararının bize ait olmadığını, her vatandaşın bunu uygulamakla yükümlü olduğunu belirtmiş. Aksine, sağlık bakanlığının resmi adresinden yapılan açıklama videosu ve sitedeki yazısına göre, evet aşı toplum sağlığını temin için her bireyin topluma karşı sorumluluğu olarak belirtiliyor fakat aşı yaptırmak zorunlu değildir.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve DeV/AsA

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Aşı yaptırmayanlar hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli kısıtlamalara tabi tutulacaktır.

Çok değerli bir hocamızın görüşleri, lütfen kulak verin.​

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Aşı yaptırmayanlar hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli kısıtlamalara tabi tutulacaktır.

Çok değerli bir hocamızın görüşleri, lütfen kulak verin.​
Benim merak ettiğim, neden aşı karşıtı bir kesim var. Ben arada kalmış durumdayım, Serdar Savaş gibi bazı doktorlar yaptırmanın bu şartlarda yanlış olduğunu belirtirken videodaki gibi birçok doktor da yapılmasından yana. Zaten ücretsiz diye biliyorum, eğer gerekliyse bu yapılmasına karşı çıkan doktorlar neden olayı çarpıtıp yapılmasına engel olmak istiyor?
Yok şart değilse neden toplumsal sorumluluk olarak belirtiliyor?

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Haklı olarak kararsızsın ama gerçek bilim insanlarının fikri bir ve net.
Serdar Savaş bey bir doktordan ziyade siyasi açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi seven bir figür, bazı konularda doğruları söylüyor ancak aşı konusunda bilerek veya bilmeyerek yanlış beyanatlarda bulunuyor.

• Beğen
  • Beğenmedim
Tepkiler: gonyalı ve Silinen Üye 2526643
salvadorhasan

salvadorhasan

Üye
zorunlu değildir ama her konuda yasaklamalara maruz bırakılacağımızı düşünüyoruz.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
Mesaj birleştirildi:

Mesaj birleştirildi:

• Beğenmedim
Tepkiler: DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Mesaj birleştirildi:

Mesaj birleştirildi:

Paylaştıkların komedi, senin bunlara inanman da trajedi maalesef.

• Beğenmedim
gonyalı

gonyalı

Üye

• Kahkaha
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
topluma karşı sorumluluğu olarak belirtiliyor fakat aşı yaptırmak zorunlu değildir.
Ortada bir demokrasi sorunu var, daha öncedende bu tip pandemiler oldu ancak o dönemlerde başkanlık sistemi yoktu, toplum bağışıklığı değil, toplum kararı vardı. Tüm dünya uyandı bir bizim insanımız uyanamadı, çünkü medya uyutuyor 3 doz diyorlar, sonra 4,5... Nerede o bayılanlar ?

• Beğen
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Başta korkudan olmak istemiyordum fakat pek çıkış yolu kalmadı. Üniversitede her hafta 2 pcr testi, otobüse uçağa binerken bir yere giderken pcr testi deniyor. Aşı olmayanlar geri kafalı damgası yedi bile. Yani siz bilirsiniz ama olmak zorundasınız oldu iş. 3 doz vurulan tanıdıklarıma bir şey olmadı kısa vadede. En azından Sinovac diğerine göre daha güvenilir/doğal deniyor. Uzun vadede sorun olmaması umuduyla bu hafta olacağım ben de.

PALA.

PALA.

Üye
Başta korkudan olmak istemiyordum fakat pek çıkış yolu kalmadı. Üniversitede her hafta 2 pcr testi, otobüse uçağa binerken bir yere giderken pcr testi deniyor. Aşı olmayanlar geri kafalı damgası yedi bile. Yani siz bilirsiniz ama olmak zorundasınız oldu iş. 3 doz vurulan tanıdıklarıma bir şey olmadı kısa vadede. En azından Sinovac diğerine göre daha güvenilir/doğal deniyor. Uzun vadede sorun olmaması umuduyla bu hafta olacağım ben de.
Büyük çoğunluğun aşı olması baskıyı bitirecek, ortalıkta pandemi felan olduğundan değil, milleti zorunlu denek yapanların yaptıkları yasal değil.
Sinovak olanları da 3 dozdan az olursa aşısız sayıyorlar, aşı olanların sağlıklı olduğunu kanıtlama zorunluluğu yok, ne günlere kaldık. Hayırlı olsun...

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Ortalık karıştı herşey karışık bu ülkede her an herşey olabilir

• Beğen
gonyalı

gonyalı

Üye
Üniversitelerde iğne ve PCR testini zorunlu kılan yöneticiler açıkça suç işliyorlar.

İçişleri Bakanlığı,
bir davaya konu mahkemeye gönderdiği yazısında, üniversitelerde iğne ve PCR'nin "zorunlu" olmasına yönelik bir genelgelerinin olmadığını açıkladı.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Aşı zorunlu değil ama şüphesiz gerekli. Faydaları ağır basıyor.

• Düşünceli
PALA.

PALA.

Üye
Bu omikron son varyant olacak muhtemelen.
Büyük konuşmayalım ama 5 ay sonra tamamen bitecek gibi görünüyor.

Üst Alt