Corona Virüsü

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Corona Virüsü
Tarih: 08.05.2014

Corona virüsü şu ana kadar 15 ülkede görüldüğü, yakalananların yüzde 28'inde, hastalığın ölümle sonuçlandığını bildirildi.


Suudi Arabistan'da Eylül 2012'de corona virüsünü keşfeden Mısırlı mikrobiyoloji uzmanı Muhammed Zeki, ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromunun (SARS) değişik bir türü olan virüsün şimdiye kadar 15 ülkede görüldüğünü, yakalananların yüzde 28'inde hastalığın ölümle sonuçlandığını belirtti.

Mısır'da Ayn'uş Şems Üniversitesi Tıp Fakültesinde mikrobiyoloji profesörü Zeki, başkent Kahire'de Doktorlar Sendikası'nda corona virüsüyle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Suudi Arabistan'da 2012 yılında virüsü keşfettiğini belirten Zeki, dünyada 15 ülkede corona virüsü görüldüğünü, 495 kişinin virüse yakalandığını ve bunların 141'inin hayatını kaybettiğini söyledi.

Virüs görülen ülkelerin isimleri ve hangi ülkede kaç vaka tespit edildiğine dair ayrıntılı bilgi vermeyen Zeki, virüse yakalananların yüzde 28'inde, hastalığın ölümle sonuçlandığını ifade etti.

Virüsün, ilk olarak Suudi Arabistan'da ortaya çıktığını ve hakkındaki bilgi eksikliğinden tam tanı konulamadığını belirten Zeki, "Corona, yarasalardan develere geçti, develerden de insanlara. Bununla beraber virüsün, farelerden develere, develerden insanlara geçme ihtimali de var. Yarasalar ve fareler, idrarını meyveler üzerine yapar. Eğer bir insan, meyveleri yıkamadan yerse virüsün direkt insana geçme ihtimali yüksek" diye konuştu.

Teşhis hakkında bilgi veren Zeki, "Corona virüsünün teşhisi kandan değil balgamdan yapılır. Virüs, solunum sisteminin alt kısmında çoğalır" dedi.

Amerikalı bilim insanlarının "develerden bulaştığı tahmin edilen" virüse karşı etkili antikorlar bulduğu açıklanmıştı.
SARS'ın değişik bir türü olan corona virüsü, ilk olarak Eylül 2012’de tespit edildi. Suudi Arabistan başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerinin korkusu haline gelen corona virüsü, akciğerleri ve böbrekleri tahrip ediyor. Bağışıklık sistemini çökerten virüsün uzun süreli yakın temasla bulaştığı belirtiliyor. Kaynağı hakkında yeterli bilgi olmayan virüse karşı henüz koruyucu aşı veya antibiyotik ilaç tedavisi bulunmuyor.


Kaynak:
 
  • Beğen
Tepkiler: Baydırman ve gonyalı


gonyalı

gonyalı

Üye
Demek ki neymiş virüs daha önce üretilmiş denenmiş ve daha da güçlendirilip tekrardan salmışlar.
 
  • Beğen
Tepkiler: Baydırman
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Demek ki neymiş virüs daha önce üretilmiş denenmiş ve daha da güçlendirilip tekrardan salmışlar.
Aslında gücü eskiye göre düşük ancak bulaşıcığı fazla. Birilerinin işine geliyor bu durum, süreç baştan beri yanlış yönetildi ve yanlışta ısrar ediyorlar. Şimdi de vatandaş uyanmasın diye aşı stoklarını bitirdiler, mahsus aşı istenlere de aşı yapılmıyor. Çünkü bu millet erkenden 2. ve 3. dozu olursa herşey ortaya çıkar 4,5,6,7... İsrail en fazla aşı yapan ülke ayaklanmalar çıktığını göreceksiniz. Ayrıca saçma sapan bir şekilde yönetildiğimiz gerçeğinide anlamak istemeyenler var, 1 temmuza kadar eve tıktılar insanları, sonra hücum maçlar, düğünler, diskolar, eğlence mekanlarına, gelsin turistler, mülteciler, sonra artsın vakalar. Eğer bu salgın aşı ile bitirilecek olsaydı İsrail bitirirdi.
 
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı ve Baydırman


Üst Alt