corel videostudio hızlı yazdırma sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

smsms

Üye
    Konu Sahibi
corel videostudio hızlı yazdırma sorunu
Merhabalar arkadaşlar. İntel Atom bir masaüstü bilgisayarım var corel videostudio hd dvd montaj yapıyorum ve 55 dakikada yazıyordu. Ayrıca corel videostudio pro 6.7 kullanıyorum lakin yeni nesil laptop aldım i7 işlemci samsung rami ekran kartı yüksek ve hd . Ben Dügün nişan kına sünnet işleri montajı yapıyorum lakin masa üstü intel atom pc le 55 dakikada yazıyorum ama i7 birinci nesil işelmci 3 ghz 8 gb ram olan bu pc 2.5 saate hd görüntüyü yazıyor sebebi nedir. dvd blu ray almamı söylüyorlar ama i5 işlemci asusla başka bir laptopla yazdırıyorum 15 dakika sürüyor aynı hd filmi . Böyle saçma bir durum var.

Sorum ise kısacası i7 birinci nesil laptopta neden Corel videostudio 2.5 saate yazdırıyorum . Lütfen yardımcı olurmusunuz. :(

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
nereye yazdırıyosunuz anlamadım ?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
sürücüden ya da hard diskin okuma yazma hızından kaynaklı olabilir

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Harddiskinde sorun olabilir. Bu tür işler çoklu çekirdek gücüne bakar. i7 4 çekirdek. Render işlerinde AMD'nin 8 çekirdekli işlemcileri gayet başarılı.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Öcelikle şunu söyleyim alışmış olabilirsiniz ama bu iş için genelde Vegas kullanın derim. Diğer türlü kullandığınız işlemcinin yanısıra HDD önemli Artık hızlı render almak için bende SSD İ7 işlemci kullanıyorum. Özellikle ProShow gold Ve AfterEffect kullanımlarımda ciddi hızlanma hissettim tavsiyem öncelikle kendinize bir Render makinası alırken 3 temel özelliğe dikkat ediniz Ram-İşlemci ( Belleği önemli )- Disk

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Öcelikle şunu söyleyim alışmış olabilirsiniz ama bu iş için genelde Vegas kullanın derim. Diğer türlü kullandığınız işlemcinin yanısıra HDD önemli Artık hızlı render almak için bende SSD İ7 işlemci kullanıyorum. Özellikle ProShow gold Ve AfterEffect kullanımlarımda ciddi hızlanma hissettim tavsiyem öncelikle kendinize bir Render makinası alırken 3 temel özelliğe dikkat ediniz Ram-İşlemci ( Belleği önemli )- Disk
İşlemci önemli. Bu tür programlar çoklu çekirdekli işlemciler stabil çalışıyor. Ben de SSD kullanıyorum ciddi fark oluyor. Harddisk gibi mekanik dişlerin hızı SSD'ye göre çok düşük. Fakat HDD yine önemli. Sistemi SSD'ye kursanız bile taşıma ve kopyalama işlerini yaparken HDD devreye giriyor. Onun için WD'nin Cavier Black modelini tavsiye ederim.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
İşlemci önemli. Bu tür programlar çoklu çekirdekli işlemciler stabil çalışıyor. Ben de SSD kullanıyorum ciddi fark oluyor. Harddisk gibi mekanik dişlerin hızı SSD'ye göre çok düşük. Fakat HDD yine önemli. Sistemi SSD'ye kursanız bile taşıma ve kopyalama işlerini yaparken HDD devreye giriyor. Onun için WD'nin Cavier Black modelini tavsiye ederim.
Teşekkürler önerin için kardeşim Raid SSD kullanıyorum sistemde :). Bu iş için kullandığım pc yi uzun yıllardır After Effect Ve Premiere İçin upgrade ediyor kullanıyorum :oke:

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Teşekkürler önerin için kardeşim Raid SSD kullanıyorum sistemde :). Bu iş için kullandığım pc yi uzun yıllardır After Effect Ve Premiere İçin upgrade ediyor kullanıyorum :oke:
SSD markası nedir hocam ? Samsung 840 Evo mu ?

Üst Alt