Çoklu Dokunmatik Ekranlı Dizüstü Bilgisayar

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Lenovo, multitouch yani çoklu dokunmatik girişe izin veren
yeni T400 serisi laptopunu
ve
piyasada olan X200 tablet bilgisayarının güncellenmiş halini tanıttı.Multitouch (birden çok dokunuş) özellikleri ayrıca MultiTap (birden çok tıklama – iPhone’da dosyaları açmak için yaptığınız gibi) teknolojisiyle entegre olarak çalışacak. Böylece ekran üzerindeki ikonlara dokunarak çeşitli donanım özelliklerini açabilecek ya da kapatabilecek.

Multitouch özellikli ThinkPad X200 Tablet bilgisayarın fiyatı 1654 dolardan başlarken dış ekrana sahip X200 tablet bilgisayar da 1704 dolardan satışa sunulacak. ThinkPad T400’lerse 1999 dolardan satılacak.

Lenovo Genel Pazarlama Müdürü Mika Majapuro, X200’lerin üzerindeki yeni dış ekranların 400 nite sahip olduğunu ancak sadece yüzde 1.2 oranında parladığını söyledi. “Birçok insan bu özelliği istiyordu. Gayrimenkul şirketlerinde çalışanlar, sigorta sektöründekiler ve ofis dışında çalışanlar.”

Parlaklığın azaltılması için ekran ışığının artırılmasının tek dezavantajıysa pil ömrünün 10 saatten 7 saate düşmesi. SimpleTap dokunmatik arayüz sadece Windows 7 ile çalışıyor ve 22 Ekim’den sonra kullanıma hazır olacak. Dört parmağa kadar özellik atanabiliyor. Ekranı iki kere dokunmak SimpleTouch arayüzünü aktive ediyor.

ThinkPad X200’ün özelliklerinde bir değişiklik bulunmuyor. 12.1 inç büyüklüğünde LED WXGA ekran ve bütünleşik grafik kartı, tercihe bağlı 1 ya da 2 GB RAM, Wi-Fi ve 160 GB sabit disk cihazın teknik özellikleri arasında bulunuyor.

T400 modeliyse 2.53 GHz Intel Core 2 Duo P9500 işlemci üzerinde çalışıyor. 14.1 inç genişliğinde ekrana sahip ve 4 GB RAM’in hemen yanında Intel 4500MHD bütünleşik grafik kartı bulunuyor.

Ürün ek olarak çift yüzlü DVD+/- yazıcı ve 802.11n kablosuz ağ bağlantısına sahip. Dizüstü bilgisayar sadece 1.9 kilogram ağırlığında.
 
Salihyet

Salihyet

Üye
İşte bunu bekleyen bir çok kişi var..
 

Symbiont

Üye
ama ben onlardan değilim :(
tablet pc kullanmak çok sinir bozucudur
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt