Çok sevdiği köpeğini klonlattı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
    Konu Sahibi


Pittbull terrier cinsi köpeğini çok seviyordu. Bastırdı parayı ve onu klonlattı.

Güney Koreli bilim adamları, dünyanın ilk ticari köpek klonlama işlemini gerçekleştirdiklerini söylüyorlar. Californialı Bernann McKinney'nin, pit bull terrier cinsi köpeği Booger'ın beş genetik kopyasını yaptırmak için 50 bin dolar ödediği belirtiliyor.

Booger'dan ölümünden önce alınan deri hücrelerinden klonlanan köpeklerin, iki ayrı anneden doğduğu bildiriliyor.

Klonlanan köpek yavruları, Güney Kore'nin başkenti Seul'de düzenlenen bir basın toplantısıyla dünyaya tanıtıldı. Basın toplantısında yeni köpekleriyle birlikte poz veren Bayan McKinney, "Booger benim eşim ve arkadaşımdı" dedi. Bayan McKinney gözünde yaşlarla "Aynı babalarına benziyorlar. Cennette gibiyim. Çok mutluyum" diye konuştu.

Genetik kopyalama işlemini gerçekleştiren Seul Ulusal Üniversitesi'nden bilim adamları, teknoloji geliştikçe fiyatın da düşeceğini söylüyor. İşlem için Booger'ın kulak derisinden hücreler alındı. Bu hücrelerden embryolar üretildi. Daha sonra bu embryolar iki dişi köpeğe yerleştirildi. Üç ay sonra klon yavrular doğdu.

Projeye katılan bilim adamları arasında, 2005 yılında dünyanın ilk klon köpeğini yaratan doktorlardan Profesör Lee Byeong-çun da vardı.

İyi kalplilik kopyalanabilir mi?

Bayan McKinney basın toplantısında ayrıca Booger'ın bir zamanlar kendisine saldıran bir köpeği nasıl kovaladığını anlattı.

Bernann McKinney, "Booger iyi kalpli bir köpekti. İyi kalplilik de kopyalanabilir demek istemiyorum ama, Dr Lee'nin anlattığı gibi: 'Biz ona Booger'ın vücudunu verebiliriz, siz de asıl Booger'ın karakterini yeniden yaratmak için gereken sevgiyi ve ortamı verebilirsiniz.'"

Klonlama konusunda arabuluculuk yapan şirket, yeni siparişlere açık olduğunu bildirdi. (BBC)
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Lütfen kimse beni bu kadar sevmesin...
 
nurikaratas

nurikaratas

Üye
bi köpek için 50000 $ a değmez...
 
mservank

mservank

Üye
eğer arkdaşın yoksa köpeklerin insanlardan daha iyi arkdaş olduğunu düşünüyorsan o paraya değer
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

-efşan
Cevap
0
Görüntüleme
356
-efşan
Cevap
14
Görüntüleme
5K
maxirabit
Cevap
4
Görüntüleme
3K
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt