Duyuru Çok Konu Açmak / Kaliteli Konu Açmak

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Çok Konu Açmak / Kaliteli Konu Açmak
Forumumuzda genel bir sıkıntı olduğu kanısındayım ve sizlerin düşüncelerini merak ettim bu konuda...

Bazı arkadaşlarımızın sayıca çok fazla konu açması;

1) Kaliteli konuların arada kaybolmasına,
2) Bir üyemizin faydalı bir konuyla karşılaştığında bunu paylaşmaktan "nasıl olsa bölümde kaybolup gidecek, kimse görmeyecek" düşüncesiyle vazgeçmesine,
3) Bu sayıca çok fazla konu açan arkadaşlarımızın hızlı olmak adına, açılan konularda özensiz davranmasına ve forumumuzda gereksiz-anlamsız bir konu yığılmasına,
4) Bu fazla konu açan arkadaşlarımızın kaliteli paylaşımlarının da bizzat kendi açtıkları aşırı sayıdaki konular yüzünden görülememesine ve kaybolup gitmesine,
Neden olmakta.

Bazı arkadaşlarımız açtığı konuyu kendisi bile tam olarak okumamış olabiliyor. Bu nedenle anlamsız konular açılıyor.
Ayrıca forumda basit bir tarama bile yapmadan açılan konular aynı konunun tekrar tekrar verilmesine sebep oluyor! Buradaki tarama tüm MaxiCep'in taraması değil! Örneğin Konu Dışı'nda ilk sayfada olan bir konu bile tekrar açılabiliyor. Bu da sitenin editörlerinin zamanını çalmak anlamına geliyor. Zira o sırada sizin konunuzu taşımak yerine siteye daha yararlı bir iş yapabilirler.

Çok konu açmaya çalışmanın nedenini anlamakta zorlanıyorum. Çünkü forumda
itibar-saygı-ayın üyeliği-hatta yöneticilik görevi kazanmanın yolunun ne sol tarafta bulunan mesaj/konu adedine bağlı olduğunu ne de rütbeye bağlı oluğunu düşünüyorum.

Konuyu açma nedenim ise şikayet değil tartışmak. Gerektiğinde zaten şikayet ediyoruz ama önemli olan şikayete gerek kalmadan bu olayların çözülesi. İşte bu nedenle görüşlerinizi merak ediyorum...

Belki bu konu altındaki görüşler genç ve yeni üyelerimize yol gösterici nitelikte olur, bu problemlerle hiç karşılaşmayız.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, PALA., omerboz54 ve 40 diğerleri

leiche

leiche

Emekli Yönetici
Öncelikle üşenmeyip düşüncelerini paylaştığın için teşekkür edrim. Yazdıklarının büyük bir kısmına katılıyorum hatta hepsine diyebilirim. Bu konu forumla alakalı olduğu için gerekli bölme taşıyorum. Umarım gerekli gereksiz paylaşım yapmak yerine kaliteli paylaşımın daha çok haz verdiği anlaşılır.

Maxicebin paylaşımcıları neredeyse üst düzeyde. Paylaşımlaın kalitesi olsun kişilikleri olsun tartışılmaz ancak bunun okunmasındada fayda vardır. Bu arada istisnalarda kendini düzeltmiş olur diye düşünüyorum :)

Pure Life

Pure Life

Üye
ata bu konuda çok haklı bir üye günde 30 tane konu açıyor konularının%75 daha önce sitede yayınlanmış oluyor
ben bir çok konuyu bu şekilde pas geçtim gereksizlerde açtım yada açmadım ama bazı formlarda şu uygulama oluyor üstüste çok konu açıldıgında o uyenın konuları bırlerştırılıyor bızım artarda mesaj yazdıgımız zamanki gibi

--------------- Ekleme ---------------

böyle yani şimdi iki mesaj art arda yazdıgım için birlesecek konular içinde bu yapılmazmı

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Öncelikle üşenmeyip düşüncelerini paylaştığın için teşekkür edrim. Yazdıklarının büyük bir kısmına katılıyorum hatta hepsine diyebilirim. Bu konu forumla alakalı olduğu için gerekli bölme taşıyorum. Umarım gerekli gereksiz paylaşım yapmak yerine kaliteli paylaşımın daha çok haz verdiği anlaşılır.

Maxicebin paylaşımcıları neredeyse üst düzeyde. Paylaşımlaın kalitesi olsun kişilikleri olsun tartışılmaz ancak bunun okunmasında da fayda vardır. Bu arada istisnalarda kendini düzeltmiş olur diye düşünüyorum :)

Çok doğru düşünmüşsün leiche. Konunun bu bölümle yoğun ilişkisinin ben de farkındaydım yazarken ancak bu bölüme giren ve takip edenler zaten bu hataları yapmayanlar, kaliteli konular açanlar. Görmesi gerekenler görsün diye gereksiz mesajlar bölümünde açtım. Belki gerekli görülürse üst başlığa taşınabilirdi en fazla. Ama yine de umarım yeni üye olan arkadaşlarımız ve sürekli konu açarak rahatsızlık uyandıran üyelerimiz bu konuyu görürler ve bu sevimsiz durum devam etmez/başlamaz :)

Nazy

Nazy

Üye
Öncelikle Yönetim adına duyarlılığın için teşekkür ederim
Bir Süre Üst Konu Olmasında bir sakınca yok:)
Ama konu açılmasına engel olamayız.
Herkez herşeyi paylaşabilir, kalitesi yada kalitesizliği paylaşan kişinin sorumluluğu altındadır
zaten kaliteli ve hit konular veritabanı özellikleri sayesinde herzaman daha üst sıralarda
göze çarpmakta:)

Nazy

Nazy

Üye
Dj Airmax™;1056112' Alıntı:
ata bu konuda çok haklı bir üye günde 30 tane konu açıyor konularının%75 daha önce sitede yayınlanmış oluyor

böyle yani şimdi iki mesaj art arda yazdıgım için birlesecek konular içinde bu yapılmazmı

Önemli Konular Denetleme Filitresinden Geçirilmektedir Bu Yüzden %75 diye söylediğiniz rakam çok abartılı

Ayrıca Konu Birleşimi imkansız bişey

örnek Ben bir konu açtım mizah içerikli
ardından başka bir kou açtım önemli birinin birinin ölüm yıl dönümü ile ilgili
bu ikisi birleşirse saçma olmazmı?

Ozan

Ozan

Admin
Konu ve rütbelendirme ile ilgili izlenim ve görüşlerine tamamen katılmakla birlikte, bu tip önemli olguları düşünmene sevindim. Bunun değerlendirmesi aslında yok gibi birşey yani dikkat edilmesi gereken noktalar bile mesajda belirtiliyor denilecek tek şey, tüm üyelerimizin bu yazılanlara kulak vermesini istemek olacaktır.

omayra

Üye
Üyelerimizin paylaşım yaparken öncelikle paylaşıma açacakları konuyu kendilerinin kavramış olması, forumda daha önce bu konunun bulunup bulunmadığını taramaları, noktalama işaretlerine dikkat etmeleri, paylaşımın gerekliliği konularına dikkat etmeleri bizim en çok istediğimiz hususlar. Ancak burada üyelerin bilinçlenmesi gerekiyor. Yapabileceğimiz en fazla şey, gereksiz ve çok sayıda konuyu silip forumu rahatlatmak ve üyeyi bu konuda uyarmak olacaktır.

İlginiz için teşekkür ederiz :)

leiche

leiche

Emekli Yönetici
Sanırım bir süre üstte durmalı. :)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yorumlarıyla destek veren tüm yöneticilerimize ve konuyu üst başlığa taşıyan leiche'ye sonsuz teşekkürler. Umarım bu foruma üye olan ve paylaşımlarla katkı sağlamaya çalışan, forumumuzda kaliteyi ve birikimi yükseltmeye uğraşan hepimiz, bahsi geçen mevzuya dikkat ederiz.

• Beğen
Tepkiler: Karalama45
xkadir61

xkadir61

Üye
evet çok yerinde bir konu olmuş. sırf konu sayısındaki artış için gereksiz konulara açılıyor. malesef buna dahil olan sevdiğim insanlar ve hatta ben bile olabilir. buna daha dikkat edilmesi gerekiyor.
yakında maxipuan gibi, bu mesaj ve konuların profilde görünmesisınırlandırılırsa o zaman dahamı iyi olacak.

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
Merhaba,

Mesaj sayısına göre itibar görebilme inancı, yalnızca Maxicep'te rastlanan bir durum değildir.Yanlış olduğunu kişi anlasa bile bu bazen çok geç olabiliyor.Kazanmak istediği saygınlığı çoktan yitirmiş olabiliyor kişi..

Kullanıcıların bilinçlendirilmesi ve bilinçli kullanıcıların desteği ile daha çok bilinçli kullanıcı elde edilmesi adına güzel bir konu olmuş, teşekkür ve tebrik ederim.

Tüm kullanıcıların hedeflerini iyi belirleyebilmeleri dileklerimle..

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Kardeşim açtığın konuyu yeni gördüm.. Düşünüp açman çok iyi olmuş.. Bu konuda en çok sıkıntı çekenlerden biriyim.. Kardeşimin de dediği gibi konu açan bir arkadaş "nasıl olsa kaybolup gidiyor" diye konu açmaktan vazgeçiyor.. Sırf konu adeti olsun, mesaj sayısı olsun, rütbem yükselsin veya ayın üyeliği, yöneticilik gibi mevkiler düşünenler çok basit, kalitesiz veya daha önce açılmış konuları tekrarlayıp duruyorlar.. Bu da "Konu Dışı" bölümünün kalitesini sarsıyor..

Teşekkürler Kardeşim..

hakan0009

hakan0009

Üye
tabiki haklısı kardeş katılıyorum

kemal21

kemal21

Üye
üyelerimizin bazıları konuyu açıklamıyor bile ve ben sitede gezinirken aynı konuya defalarca rastlıyorum ardığım şeyi ise zor buluyorum

silop_kms

silop_kms

Üye
Çok doğru düşünmüşsün leiche. Konunun bu bölümle yoğun ilişkisinin ben de farkındaydım yazarken ancak bu bölüme giren ve takip edenler zaten bu hataları yapmayanlar, kaliteli konular açanlar. Görmesi gerekenler görsün diye gereksiz mesajlar bölümünde açtım. Belki gerekli görülürse üst başlığa taşınabilirdi en fazla. Ama yine de umarım yeni üye olan arkadaşlarımız ve sürekli konu açarak rahatsızlık uyandıran üyelerimiz bu konuyu görürler ve bu sevimsiz durum devam etmez/başlamaz :)
inşallah düzelir ben bile hata yapmıştım gereksiz mesajlar bölümüde açman çok iyi oldu

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Konu için teşekkürlerimi sunuyorum..

Ben çoğu "yardım edin"konularına veya yeni bir haber paylaşan konularda bunu gördüm ve uyardım ..Bunu daha önceki konuları okumuş olmama borçluyum bu sayede konunun açılmış mı açılmamış mı olduğunu biliyor arkadaşları uyarıyorum...Bu genellikle yeni üyelerde oluyor..Zahmet edip eski konulara bakmıyorlar..

Şimdi gelelim bana,ben biyografi bölümünde pek konu bulamadım...ve istedim ki bir kişi google'da önemli bir kişi hakkında arama yapınca ,tıklanma hiti fazla olan MaxiCep karşılarına çıksın ve siteye bağlılıkları artsın...Bu yüzden biyografi bölümünü doldurmaya karar verdim ve konu açmaya devam edeceğim ..Bunun sakıncalı olduğunu sanmıyorum ama isterseniz bunu durdurabilirim...Herşey MaxiCep için diyor Saygılarımı sunuyorum..

silop_kms

silop_kms

Üye
teşekkürler catty

Lina_TR

Lina_TR

Üye
Konuların birleştirilmesi durumu olmaz bu konuyu engellemek münkün deil tek çözüm gereksiz gördüğünüz konuları şikayet edin tabi bu konuda en büyük gôrev adminlere dùşüyor

Bora

Bora

Üye
sizinle aynı düşüncedeyim benimde açtığım kaliteli paylaşımlar aralarda kaybolduğu için imzağaamda yayınlıyorum ancak malesef sadece 7 satır hakkımız var :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt