CocaCola'dan ilginç uygulama!!


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_KadirşinaS_

Üye
    Konu Sahibi
Coca Cola kutularına tüm dünyada Ramazan süresince bir AY YILDIZ konulacak... Ancak Yahudi ve Hıristiyan dünyası bu uygulamayı İSTEMİYOR


Coca Cola şirketinin Ramazan ayı boyunca içecek kutuları üstüne ay yıldız sembolü yerleştireceğini açıklaması tartışma yarattı.

Hürriyet gazetesinden KASIM CİNDEMİR yazıyor:

ABD basınında yer alan bir habere göre, merkezi ABD’nin Atlanta şehrinde bulunan Coca Cola, bir paketleme firmasıyla anlaştı.

Küreselleşen dünyada, İslam dininin gerçek değerlerini yansıtan Ramazan ayını resmen tanıdığını iki yıl önce duyuran şirket, bu yıl da, "ulusların arasında köprü inşa etmek ve diyaloğa katkıda bulunmak" amacıyla böyle bir jest yapma kararı aldığını açıkladı.

Türkiye, Fas, Suudi Arabistan, Endonezya ve Pakistan dahil en az 11 Müslüman ülkenin bayrağında yer alan ay ve yıldız İslami bir sembol olarak kabul ediliyor.

Coca Cola’nın Hıristiyan ve Yahudi bayramlarındaki dini sembollere içecek kutularında yer vermediği ve sadece Noel Baba’nın "laik" bir görüntüsünün kullanıldığı yönünde eleştiriler gelmeye başladı.

Bu konuda Coca Cola’ya yöneltilen soruların cevapsız kaldığı kaydedildi.

Coca Cola’nın, Müslüman çalışanları için kafeteryalarında helal et bulundurmak ve namaz için özel odalar oluşturmak gibi uygulamaları da var.
 
grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
valla bilmiom onlar koysa ne yazar...dinimiz o kadar güzel ki....onların birşey yapmasına gerek yok...diğerleri hemen püskürmüş....
 
xbetterx

xbetterx

Üye
Güzel bir uygulama olmuş ancak lafta kalacağını düşüyorum. Müslüman ülkelere dağıtılabilir ama tüm dünyaya dağıtımı lafta kalır.
seli84 arkadaşım, yazdıklarına tamamen katılıyorum, yorumun için teşekkürler.
 
Pure Life

Pure Life

Üye
pazarlama teknigi işte şaşırmadım
 
iremm

iremm

Üye
"ulusların arasında köprü inşa etmek ve diyaloğa katkıda bulunmak" yapma bunuuu yapma bunuuu:D malımı pazarlamak için insanların dini duygularından faydalanıyorum demiyodaa ...:D
 

_KadirşinaS_

Üye
    Konu Sahibi
"ulusların arasında köprü inşa etmek ve diyaloğa katkıda bulunmak" yapma bunuuu yapma bunuuu:d malımı pazarlamak için insanların dini duygularından faydalanıyorum demiyodaa ...:d
:):)
 
nurikaratas

nurikaratas

Üye
coca cola dan beklemezdim ilginç...:allalla:
 
Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
coca cola için mal satmak için ilginç bi pazarlama taktiği işte...
 
kmö

kmö

Üye
güzel görünmüye çalışıyor naparsın onun ne olduğunu bilen biliyor
 
xkadir61

xkadir61

Üye
baktılar türkiyede satışlar azaldı. tabi bu tür kendini sevdirme taktiği uygıluyorlar.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt